Προς το περιεχόμενο

SOS Θυμα απατης σε ανταλλαγη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επειδή το θέμα είναι στη σφαίρα της εικασίας και της ομίχλης και μόνο πανικό σπέρνει, (δικαίως ή αδίκως) το κλειδώνω μέχρι να μάθω συγκεκριμμένα στοιχεία από το "θύμα".

 

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κι’ άλλος εκτός από εμένα, αλλά ως παρ’ ολίγον θύμα του «κυρίου» αυτού, έχω να κάνω μερικές παρατηρήσεις που δεν μπορούσα να κάνω λόγω του κλειδώματος του thread.

1. Αν, κατά τη γνώμη του admin, το θέμα ήταν «στη σφαίρα της εικασίας», κακώς επέτρεψε τον τίτλο: «SOS Θύμα απάτης σε ανταλλαγή»

2. Επειδή το «θύμα», κατά τον admin, είναι σε εισαγωγικά, και ως εκ τούτου αμφισβητείται, γιατί δεν διαγράφεται το θέμα αλλά κλειδώνεται;

3. Για κάποιον που απασχολεί αρνητικά για δεύτερη φορά το φόρουμ, έχει χρησιμοποιήσει τουλάχιστον 4 ψευδώνυμα, δεν απαντά στα τηλέφωνα και αναφέρεται ΕΠΩΝΥΜΑ από τον παθόντα, υπάρχει περίπτωση διαπόμπευσης;

4. Ποιος πρέπει να ζητήσει συγνώμη, όποια κι αν είναι η εξέλιξη;

Και τι θα αλλάξει αν μάθουμε τι ενέργειες έκανε ο παθών ώστε να ξεκλειδωθεί το θέμα;

Γενικά τώρα, επειδή γίνεται αναφορά σε «υπεύθυνους ενήλικες» θα παρακαλούσα τους κυρίους υπεύθυνους του site να με αντιμετωπίζουν έτσι ακριβώς και να μην κλειδώνουν τις συζητήσεις όταν φαντάζονται ότι υπάρχουν «ομίχλη» ( ! ) και «πανικός» ( ! ). Μάλλον κλειδώνονται ώστε να δοθεί η εντύπωση ότι όλα αυτά συμβαίνουν κάπου αλλού και όχι στο δικό μας αποστειρωμένο περιβάλλον. Τι θα λέγαμε αν η αγγελία «είχε δημοσιευτεί και εξελιχθεί στις σελίδες του Noiz.gr» όπως αυτή http://smart.noiz.gr/details.php?id=4731 που ο ίδιος «κύριος» δημοσιεύει σήμερα!

Η παρέμβασή αυτή είναι προσπάθεια συμβολής στην αδιάβλητη λειτουργία του site. Ευχομαι η κιθάρα να επιστρέψει στον κάτοχό της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Επειδή έχεις μπερδέψει πολλά πράγματα καλό είναι να μην σπέρνεις τον πανικό.

 

3. Για κάποιον που απασχολεί αρνητικά για δεύτερη φορά το φόρουμ, έχει χρησιμοποιήσει τουλάχιστον 4 ψευδώνυμα, δεν απαντά στα τηλέφωνα και αναφέρεται ΕΠΩΝΥΜΑ από τον παθόντα, υπάρχει περίπτωση διαπόμπευσης;
Στο noiz.gr έχει εμφανιστεί μια φορά και αποκλείστηκε αμέσως. Στις αγγελίες (όπου απαιτείται άλλο login) προσπάθησε περισσότερες φορές και αποκλείστηκε πριν γίνει ζημιά.

 

Γενικά τώρα, επειδή γίνεται αναφορά σε «υπεύθυνους ενήλικες» θα παρακαλούσα τους κυρίους υπεύθυνους του site να με αντιμετωπίζουν έτσι ακριβώς και να μην κλειδώνουν τις συζητήσεις όταν φαντάζονται ότι υπάρχουν «ομίχλη» ( ! ) και «πανικός» ( ! ). Μάλλον κλειδώνονται ώστε να δοθεί η εντύπωση ότι όλα αυτά συμβαίνουν κάπου αλλού και όχι στο δικό μας αποστειρωμένο περιβάλλον. Τι θα λέγαμε αν η αγγελία «είχε δημοσιευτεί και εξελιχθεί στις σελίδες του Noiz.gr» όπως αυτή http://smart.noiz.gr/details.php?id=4731  που ο ίδιος «κύριος» δημοσιεύει σήμερα!

 

Αυτό που κάνεις τώρα είναι ανεύθυνη διαπόμπευση αφού το μόνο κοινό στην περίπτωση είναι η χώρα προέλευσης. Δεν πρόκειται για το ίδιο άτομο. Πρόσεχε! >:(

 

Επέτρεψε μας στην τελική τη διαχείριση της σελίδας. Και δεν μου αρέσει ο τόνος που χρησιμοποιείς, ούτε έχουμε κέρδος από το να κυκλοφορούν απατεώνες στις αγγελίες μας. Έχουμε μιλήσει επανειλημμένα για ανώνυμες καταγγελίες αλλά και το "λιντσάρισμα" του πανικού. Αλλος είναι αυτός που έχει μηνυθεί βάσει ταυτότητας. Έχετε το υπ' όψην. Τελεία.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή έχεις μπερδέψει πολλά πράγματα καλό είναι να μην σπέρνεις τον πανικό.

Στο noiz.gr έχει εμφανιστεί μια φορά και αποκλείστηκε αμέσως. Στις αγγελίες (όπου απαιτείται άλλο login) προσπάθησε περισσότερες φορές και αποκλείστηκε πριν γίνει ζημιά.

 

 

Αυτό που κάνεις τώρα είναι ανεύθυνη διαπόμπευση αφού το μόνο κοινό στην περίπτωση είναι η χώρα προέλευσης. Δεν πρόκειται για το ίδιο άτομο. Πρόσεχε! >:(

 

Επέτρεψε μας στην τελική τη διαχείριση της σελίδας. Και δεν μου αρέσει ο τόνος που χρησιμοποιείς, ούτε έχουμε κέρδος από το να κυκλοφορούν απατεώνες στις αγγελίες μας. Έχουμε μιλήσει επανειλημμένα για ανώνυμες καταγγελίες αλλά και το "λιντσάρισμα" του πανικού. Ο "κύριος" Καραμανώλης είναι αυτός που έχει μηνυθεί βάσει ταυτότητας. Έχετε το υπ' όψην. Τελεία.

 

Αγαπητέ κύριε admin, προσπαθώ να καταλάβω αν η απάντηση που υπάρχει στα αποσπάσματα του ποστ μου, απευθύνεται σε ‘μένα. 

Αν κάποιος μιλάει για πανικό, αυτός σίγουρα δεν είμαι εγώ! Η λέξη αυτή δεν είναι στο λεξιλόγιό μου. Όπου αναφέρεται, είναι σε εισαγωγικά και είναι δική σας. Σε αντίθεση επίσης με το δικό μου ποστ, δεν ξεκαθαρίζετε τι είναι αυτό που μπερδεύω.

Υπάρχει καταγγελία μέλους του φόρουμ (spyros69) ότι εμφανίστηκε με 4 διαφορετικά ψευδώνυμα, (είστε έξυπνος άνθρωπος, στις αγγελίες φυσικά! Δεν τον ενδιαφέρει η γνώμη σας για τη μουσική!) πουλώντας τα ίδια πράγματα, κάτι που βεβαιώνουν όλοι. Με ένα από αυτά είναι υπογεγραμμένη και η σημερινή αγγελία (che). Εσείς επιδεικτικά το αγνοείτε και μιλάτε για άλλο πρόσωπο και με προτρέπετε να προσέξω ώστε να μη γίνει τι;  Υπάρχει η υπόνοια ενός απατεώνα και ‘σεις ζητάτε από εμένα να είμαι προσεκτικός και με βρίζετε λέγοντάς με «ανεύθυνο  διαπομπευτή»; Συγγνώμη που το λέω, αλλά έχω την αίσθηση ότι στο βωμό του να υπάρχει «καλή ατμόσφαιρα» στο σαιτ, είναι ευκολότερο να κατηγορηθώ εγώ παρά ο οποιοσδήποτε κος Καραμανώλης! Εν πάση περιπτώσει, επειδή υπάρχει μία ευαισθησία στο θέμα, αν τον αδικώ, έχω το θάρρος -ελπίζω και ‘σεις- να του ζητήσω συγγνώμη. Αν όμως είναι ο ίδιος, θα πούμε στον ppanousos πάλι να προσέχει;

Δεν υπάρχει κανένας «τόνος» σε όσα σας γράφω, είναι ότι αισθάνομαι ότι θα βοηθήσει την κουβέντα μας και το φόρουμ χωρίς κανένα υπονοούμενο ούτε ειρωνεία. Για τον τρόπο με τον οποίο διαχειρίζεστε τις σελίδες (και όλους εμάς που είμαστε πίσω τους) υπάρχει η διαφωνία που -εφ’ όσον μας επιτρέψετε- έχω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ρίξεις μια ματιά σε πιό παλιά θέματα θα δείς ότι είμαι εγώ που τον κυνηγάω συνεχώς το συγκεκριμένο άτομο για να προλάβω αυτά που αναφέρεις...Δυστυχώς αλλάζει συνεχώς nicknames(mallmsteeen,,che,,liberta 1113311 είναι μόνο μερικά από αυτά που χρησιμοποιεί) και προφίλ με μόνο στόχο να κονομήσει εις βάρος μας...Κάτι πρέπει να γίνει με τον τύπο...έχει κάνει άνω κάτω πολλά μουσικά site με τις λαμογιές του...

Πρός Yameth......

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο περιεργεια ποια ειναι τα στοιχεια που μπορει να τον κανουν αλλο άτομο;Οτι μπαινει απο αλλου με άλλου ονομα;Ειμαι γνωστος του ενος παρολιγον "θυματος" και δεν ειναι μικρα πράματα αυτα.Πάντως διαπομπευση δεν ειναι να σημανεις τον κινδυνο για ενα πωλητη που εχει πολλα κοινα με τον εν λογο "κυριο" και ας το κανεις καπως ζωηρα.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Αν, κατά τη γνώμη του admin, το θέμα ήταν «στη σφαίρα της εικασίας», κακώς επέτρεψε τον τίτλο: «SOS Θύμα απάτης σε ανταλλαγή»

 

Κλείδωσε το θέμα μέχρι να προκύψει συμπέρασμα.

 

2. Επειδή το «θύμα», κατά τον admin, είναι σε εισαγωγικά, και ως εκ τούτου αμφισβητείται, γιατί δεν διαγράφεται το θέμα αλλά κλειδώνεται;

 

Μέχρι να καταλάβει τι πραγματικά συνέβη, με τι κριτήρια θα σβήσει το θέμα; Γι'αυτό το κλείδωσε. Δεν ήθελε να αποκλείσει το θέμα αλλά τις άσκοπες εικασίες μέχρι να μάθει τι πραγματικά συνέβη.

 

3. Για κάποιον που απασχολεί αρνητικά για δεύτερη φορά το φόρουμ, έχει χρησιμοποιήσει τουλάχιστον 4 ψευδώνυμα, δεν απαντά στα τηλέφωνα και αναφέρεται ΕΠΩΝΥΜΑ από τον παθόντα, υπάρχει περίπτωση διαπόμπευσης;

 

Δηλ. κάτι σαν την εικόνα στο τέλος του ποστ μου;

 

4. Ποιος πρέπει να ζητήσει συγνώμη, όποια κι αν είναι η εξέλιξη;

Και τι θα αλλάξει αν μάθουμε τι ενέργειες έκανε ο παθών ώστε να ξεκλειδωθεί το θέμα;

Γενικά τώρα, επειδή γίνεται αναφορά σε «υπεύθυνους ενήλικες» θα παρακαλούσα τους κυρίους υπεύθυνους του site να με αντιμετωπίζουν έτσι ακριβώς και να μην κλειδώνουν τις συζητήσεις όταν φαντάζονται ότι υπάρχουν «ομίχλη» ( ! ) και «πανικός» ( ! ). Μάλλον κλειδώνονται ώστε να δοθεί η εντύπωση ότι όλα αυτά συμβαίνουν κάπου αλλού και όχι στο δικό μας αποστειρωμένο περιβάλλον. Τι θα λέγαμε αν η αγγελία «είχε δημοσιευτεί και εξελιχθεί στις σελίδες του Noiz.gr» όπως αυτή http://smart.noiz.gr/details.php?id=4731 που ο ίδιος «κύριος» δημοσιεύει σήμερα!

 

Λάθος εντύπωση έχεις. Αυτό που προέχει είναι:

 

1) Να μην κατηγορείται άδικα κάποιος.

2) Να βασιζόμαστε σε ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ και όχι ισχυρισμούς.

 

Η παρέμβασή αυτή είναι προσπάθεια συμβολής στην αδιάβλητη λειτουργία του site. Ευχομαι η κιθάρα να επιστρέψει στον κάτοχό της.

 

Σαν τελευταίο σχόλιο μου φαίνεται οτι δεν έλαβες ιδιαίτερα υπόψη την τοποθέτηση του yameth μόλις ξεκλείδωσε το θρεντ.

tarfeathers.jpg.5459b180908a6b3cbd9baf4b5661ea6f.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρός Yameth......

 

Άσχετο αλλά στην υπογραφή σου γράφεις "seven deadly seans". Εκτός αν αναφέρεσαι σε 7 άτομα που τα λένε Sean μάλλον πρέπει να το αλλάξεις σε "sins".

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Δεν υπάρχει κανένας «τόνος» σε όσα σας γράφω, είναι ότι αισθάνομαι ότι θα βοηθήσει την κουβέντα μας και το φόρουμ χωρίς κανένα υπονοούμενο ούτε ειρωνεία. Για τον τρόπο με τον οποίο διαχειρίζεστε τις σελίδες (και όλους εμάς που είμαστε πίσω τους) υπάρχει η διαφωνία που -εφ’ όσον μας επιτρέψετε- έχω!

Μπορείς και να ΑΠ-έχεις.

 

Αν δεν γίνομαι κατανοητός σε κάποιους ανθρώπους όπως ΕΣΕΝΑ (και όχι με το θύμα με το οποίο είμαστε σε πλήρη συνεννόηση), που ΔΕΝ έχεις στοιχεία και απλά λασπολογείς να ΞΑΝΑ-διευκρινίσω:

 

1. Ο Καραμανώλης κλπ είναι υπαρκτό πρόσωπο και έχει μηνυθεί από τον ppanousos. Αυτόν θες.

 

2. Υπάρχουν και άλλοι άνθρωποι στη γειτονική χώρα που ΔΕΝ έχουν κλέψει κανένα ούτε έχουν τέτοιο σκοπό. Αυτοί αν μας επιτρέπεις, μπορούν να συμμετάσχουν. Ξέρω σε ποιούς αναφέρεται ο spyros69 και δεν υπάρχουν στο Noiz εκτός από ένα που είναι άνθρωπος με τον οποίο έχω μιλήσει τηλεφωνικά και έχει προσφερθεί να βοηθήσει. Τωρα αν είναι ο Jekyl και ο Hyde δεν γνωρίζω αλλά φαίνεται σοβαρότατος συνομιλητής και όχι ο Καραμανώλης.

 

3. Τα παραπάνω είναι η προσωπική μου άποψη και σαν διαχειριστής προτείνω στον κάθε συναλλασσόμενο τα όσα έχω ξαναγράψει. Διπλο-ελέγξτε με ποιόν συναλλάσσεστε πριν στείλετε  ή πληρώσετε οτιδήποτε! Εμείς κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας για να μην υπάρχουν απατεώνες στη σελίδα μας.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο αλλά στην υπογραφή σου γράφεις "seven deadly seans". Εκτός αν αναφέρεσαι σε 7 άτομα που τα λένε Sean μάλλον πρέπει να το αλλάξεις σε "sins".

Άσχετο με το thread και με το συμπάθειο αλλά και εμένα με ενοχλούσε αυτό, εδώ και μέρες αλλά λέω θα ναι κάποιο statement .......

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο με το thread και με το συμπάθειο αλλά και εμένα με ενοχλούσε αυτό, εδώ και μέρες αλλά λέω θα ναι κάποιο statement .......

 

εμένα με ενοχλεί ιδιαίτερα που το όνομα "Sean" προφέρεται σαν να ήταν γραμμένο "Shawn"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου