Προς το περιεχόμενο

SOS Θυμα απατης σε ανταλλαγη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

το θεμα ειναι οτι βγαζεις ακρη τελικα;

δηλαδη αν τωρα αυτος πει οτι εβαλε την κιθαρα στ κτελ και ισχυριστει οτι καποιος την πηρε η στον σταθμο η σε ενδιαμεσο;

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Η κιθαρα παρεληφθει κανονικα απο τα κτελ θεσσαλονικης και μπορει να την εκανε μονο με την επιδειξη της ταυτοτητας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοω για την κιθαρα που εστειλε εκεινος προς εσενα.

αν και αφου μου λες οτι παραλαβη γινεται μονο με ταυτοτητα τοτε δεν θα εχει πατημα.

www.myspace.com/thepuzzle4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι....http://www.noiz.gr/index.php?topic=178724.0

 

Αμάν ρε παιδιά με τις κιθάρες! φαντάζεστε τι θα γινόταν εάν έφτιαχναν και custom πλήκτρα? κι όμως και σε μας τυχαίνει να καίγονται led σε καινούργια μηχανήματα αξίας 3,000Ε και την πατάτα την έχουν κάνει στο εργοστάσιο και εκεί άντε να βρεις άκρη...

 

Καλά ξεμπερδέματα...

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα φιλε μου, ελπιζω να παρεις την κιθαρα σου πισω συντομα. απο πρωσοπικη εμπειρια αν και με οσα παιδια εχω κανει συναλλαγες (αγορες, πωλησεις,ανταλλαγες) ποτε δεν πηγε κατι στραβα. πολλες απο αυτες πραγματοποιηθηκαν με κτελ και ποτε δεν μου ζητηθηκε ταυτοτητα, χωρις να θελω να κατηγορησω τους υπαλληλους κτλ. απλα αναφερω την ονομασια παραληπτη και την ωρα αναχωρησης απο τον τοπο αποστολης το περνω και φευγω. τα στοιχεια ειναι καταχωρημενα και του αποστολεα και του παραληπτη στην καθε υπηρεσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και σιγουρα κατι δεν παει καλα με την ολη υποθεση και τη συμπεριφορα του τυπου ετσι οπως τα περιγραφεις, εγω εχω να πω οτι με τα ταχυδρομια και τα κτελ γινονται μαλακιες και καλο θα ηταν να περιμενεις λιγες μερες ακομα πριν βγαλεις τελικα συμπερασματα.

Προσφατα αγορασα ενα τρεμολο απο ενα συνφορουμητη και ενω μου το εστηλε κανονικα

με αντικαταβολη και πληρωσα κανονικα για να το παρω(εχω ακομα την αποδειξη) εκεινος δεν πηρε ποτε τα χρηματα τα οποια μου εστιλε το ταχυδρομιο πισω στο σπιτι μου μετα απο μια βδομαδα...και αναγκαστικα να ξαναστηλω.

Επειδη λαθη ειμαστε και ανθρωπους κανουμε don't panic και σιγουρα δεν ειναι ολοι μ****κες σαν τον συγκεκριμενο απατεονα.Ενα τσεκαρισμα της αξιολογησης του προφιλ ειναι καλο πριν τον κανονισμο της συναλλαγης.

Ελπιζω εν τελη να πανε ολα καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Περιμένω στοιχεία ακόμη από τον ppanousos που δεν έχει δώσει τίποτα συγκεκριμένο όπως πόσος καιρός έχει περάσει και τι ενέργειες έκανε.

 

Είναι αλήθεια ότι το όνομα που ανέφερε είναι γνωστή ύποπτη φυσιογνωμία από προηγούμενο σχετικό θέμα, αλλά πριν καταλήξουμε στην διαπόμπευση πρέπει να είναι σίγουρη η καταγγελία. Αν αύριο πάρει την κιθάρα του, τι θα γίνει δηλαδή... θα ανακαλέσει; Ας σιγουρευτούμε πρώτα.

 

Δεν θα επιτρέψω οποιαδήποτε κουβέντα αν δεν συνεννοηθούμε πριν με τον ppanousos.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Για να πέσει περισσότερο φως στο θέμα και αφού με ενημέρωσε τηλεφωνικά ο ppanousos, έχουμε και λέμε:

 

1. Ο ppanousos έπεσε θύμα κάποιου Καραμανώλη που ενώ συμφώνησαν ανταλλαγή, ο "κύριος" αυτός παρέλαβε την κιθάρα του ppanousos και δεν έστειλε την συμφωνηθείσα ανταλλαγή.

 

2. Ο ppanousos αφού περίμενε υπομονετικά μια εβδομάδα και μετά από πολλές άκαρπες προσπάθειες να συνεννοηθεί μαζί του, κατάθεσε μήνυση αφού είχε προνοήσει να κρατήσει τα στοιχεία  του.

 

3. Η αγγελία δεν είχε δημοσιευτεί ούτε εξελίχθηκε στις αγγελίες του Noiz.gr αλλά σε παρεμφερές site. Το συγκεκριμένο άτομο πιάστηκε νωρίς εδώ στο smart.noiz.gr και αποκλείστηκε, ενώ δεν συμμετείχε στο φόρουμ παρα μόνο μια ημέρα πριν αποκαλυφτεί.

 

Πρέπει να διευκρινίσω ότι οι συναλλαγές που γίνονται στις αγγελίες είναι καθαρά ιδιωτικές υποθέσεις και γι αυτό θα πρέπει να γίνονται από υπεύθυνους ενήλικες.

Η αξιολόγηση μετρά ως ένα σημείο και δεν υποκαθιστά την προσοχή του κάθε συναλλασσόμενου. Αν συμβεί η απάτη στην πρώτη συναλλαγή, δεν υπάρχει νόημα αξιολόγησης αφού έτσι κι αλλιώς ο απατεώνας θα αποκλειστεί.

 

Υπενθυμίζω τα παρακάτω που αναφέρονται στους κανονισμούς των αγγελιών.

 

Το περιεχόμενο και οι πληροφορίες που περιλαμβάνονται στο site αποτελούν μια προσφορά στον επισκέπτη/χρήστη και δεν δύνανται σε καμία περίπτωση να εκληφθούν ως έγκυρες πληροφορίες ή/και συμβουλές ούτε υποκρύπτουν προτροπή για την τέλεση συγκεκριμένων πράξεων (π.χ. αγοράς, κ.λπ.). Το site αναλαμβάνει την συλλογή, επεξεργασία και διανομή του περιεχομένου του, δεν εγγυάται όμως για την ορθότητα, την πληρότητα ή και την διαθεσιμότητα των περιεχομένων, σελίδων, υπηρεσιών, επιλογών αυτού (του site). Κατόπιν τούτων ο εκάστοτε χρήστης/επισκέπτης χρησιμοποιεί τις παρεχόμενες υπηρεσίες/πληροφορίες του site με δική του πρωτοβουλία, αναλαμβάνοντας ταυτόχρονα και την σχετική ευθύνη διασταύρωσης των εν λόγω πληροφοριών.

 

Ευχαριστώ τον ppanousos διότι εφιστά την προσοχή μας στις κακοτοπιές και του εύχομαι καλά ξεμπερδέματα. Ελπίζω το πάθημα του να γίνει μάθημα για όλους και να μην είμαστε τόσο ευκολόπιστοι στις συναλλαγές από μακριά, αν δεν έχουμε όσες περισσότερες πληροφορίες γίνεται και τα στοιχεία του συναλλασσόμενου.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να έχεις δίκιο. Ελπίζω να κάνω λάθος αλλά το τρίπτυχο: «γειτονική χώρα», skype, λαμογιά, κάτι μου θυμίζει!

Παιδια και σε αλλα σαιτ οπως το κιθαρα ο συγκεκριμενος τυπος εχει γινει διασημος...δεν λεω ποιος ειναι αλλα ενα φιλαρακι και συμφοριτης συμφωνησε να ανταλαξει μια κιθαρα μαζι του..ανεβηκε στα συνορα να γινει χερι χερι η συναλαγη και τελικα η κιθαρα του συγκεκριμενου ητανε καραμουφα!!!!και δε μιλαμε για οργανα 100-200 ευρω αλλα 1000!!!Προσοχη!!!

I repeat myself when i'm under stress!!!I like it!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου