Προς το περιεχόμενο

Που παρουσιαζεσαι???


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έμαθα και γω σήμερα επιτέλους που θα παρουσιαστώ!!

 

16 Αυγούστου στη Σπάρτη με ειδικότητα εφοδιασμού ή μεταφορές ??? κάτι τέτοιο δεν το πολυκατάλαβα..

 

Κανένας άλλος στη Σπάρτη?? Θέλω παρέα ρε παιδιά......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τωρα ψάχνω τρόπους να τους εξηγησω στο κεντρο πως δεν πιστευω σε πατριδες και αλλα τετοια

 

αυτο πρεπει να κοιταξεις να το κανεις οσο πιο σαφες γινεται!

καλη τακτικη ειναι να το λες οπου βλεπεις υψηλοβαθμο.

οσο πιο μεγαλος ο βαθμος τοσο πιο πολυ να του το τονιζεις.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 Αυγούστου στη Σπάρτη με ειδικότητα εφοδιασμού ή μεταφορές ??? κάτι τέτοιο δεν το πολυκατάλαβα..

 

Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού Μεταφορών λέγεται το στρατόπεδο και κατά πάσα πιθανότητα θα γίνεις οδηγός εκτός άν έχεις πρόβλημα όρασης ή άλλο οπότε πας για μάγειρας, αποθηκάριος, τακάνωόλακαιδενσιχαίνομαι... Υπάρχει βέβαια περίπτωση να βγεις υπαξιωματικός ή δόκιμος οπότε θά'σαι λίγο καλύτερα.

Παρέα θα βρεις εκεί, αλλά τι να την κάνεις σε κέντρο νεοσύλλέκτων που θα είσαστε λίγο κάτι παραπάνω από busy? ;D

Περισσότερες πληροφορίες μάλλον περιττεύουν καθώς εγώ έχω περάσει από εκεί πριν από 21 χρόνια και μπορεί τα πράγματα να είναι διαφορετικά τώρα.

 

Καλή θητεία και..."ηθικόν ακμαιότατον". :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού Μεταφορών λέγεται το στρατόπεδο και κατά πάσα πιθανότητα θα γίνεις οδηγός εκτός άν έχεις πρόβλημα όρασης ή άλλο οπότε πας για μάγειρας, αποθηκάριος, τακάνωόλακαιδενσιχαίνομαι... Υπάρχει βέβαια περίπτωση να βγεις υπαξιωματικός ή δόκιμος οπότε θά'σαι λίγο καλύτερα.

Παρέα θα βρεις εκεί, αλλά τι να την κάνεις σε κέντρο νεοσύλλέκτων που θα είσαστε λίγο κάτι παραπάνω από busy? ;D

Περισσότερες πληροφορίες μάλλον περιττεύουν καθώς εγώ έχω περάσει από εκεί πριν από 21 χρόνια και μπορεί τα πράγματα να είναι διαφορετικά τώρα.

 

Καλή θητεία και..."ηθικόν ακμαιότατον". :)

 

18 χρονών είμαι, δυστυχώς δίπλωμα οδήγησης δεν κατάφερα να πάρω..!! Βέβαια δε με χαλάει να πειραματιστώ και κει :P

Πριν 21 χρόνια βέβαια μπορεί να έχουν αλλάξει τα πραγματά, ελπίζω προς το καλύτερο!! ;D

Ευχαριστώ παρα πολύ για τη βοήθεια!! :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Μενέλαε, πριν από 21 χρόνια που υπηρετησε ο Sonic X και πριν από σχεδόν 10 που υπηρέτησα κι εγώ, δυστυχώς δεν υπήρχε η βοήθεια από το internet που υπάρχει τώρα σχετικά με θέματα που άπτονται της στρατιωτικής θητείας και της στρατιωτικής διαβίωσης (ή της βυσματίωσης)...

 

Αν θες να ψαχτείς λίγο παραπάνω, βάλε τη λέξη thiteia στο google και νομίζω ότι υπάρχει σχετικό ελληνικό site που έχει πληροφορίες, βρες το από εκεί και μπες.

Αυτό απευθύνεται σε όλα τα συμπαθέστατα "νεούδια" που θα παρουσιαστούν σύντομα στις ένοπλες δυνάμεις.

 

Ειδικά τώρα που η θητεία στο Στρατό Ξηράς είναι μόλις 9 μήνες, το Κέντρο Εκπαίδευσης Εφοδιασμού Μεταφορών (ΚΕΕΜ) στη Σπάρτη και το Κέντρο Εκπαίδευσης Διαβιβάσεων (ΚΕΔΒ) στην Καλαμάτα έχουν γίνει αρκετά δημοφιλείς προορισμοί...

 

Σκέψου να έπρεπε να παρουσιαστείς στο Παρανέστι Δράμας ή στο Άργος Ορεστικό Κοζάνης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο πρεπει να κοιταξεις να το κανεις οσο πιο σαφες γινεται!

καλη τακτικη ειναι να το λες οπου βλεπεις υψηλοβαθμο.

οσο πιο μεγαλος ο βαθμος τοσο πιο πολυ να του το τονιζεις.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω... ;D

 

Και μετά θα σου δοθεί η ευκαιρία να γνωρίσεις όοοοοοολες (μα όλες λέμε!) τις άγνωστες γωνιές αυτής της "μικρής και παράξενης πατρίδας", που λέει και ο ποιητής...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ Μενέλαε, πριν από 21 χρόνια που υπηρετησε ο Sonic X και πριν από σχεδόν 10 που υπηρέτησα κι εγώ, δυστυχώς δεν υπήρχε η βοήθεια από το internet που υπάρχει τώρα σχετικά με θέματα που άπτονται της στρατιωτικής θητείας και της στρατιωτικής διαβίωσης (ή της βυσματίωσης)...

 

τόσο πριν το ίντερνετ όσο και τώρα υπήρχαν και υπάρχουν πάντα γνωστοί να δώσουν πρακτικές πληροφορίες

 

πάντως το thiteia.org στο θέμα "τι να πάρω μαζί μου στο κέντρο" είναι ελλιπέστατο, λες κι αυτός που το έγραψε δεν έχει πάει φαντάρος

 

9 μήνες πλεον... αν είναι δυνατόν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου