Προς το περιεχόμενο

Remo Bassdrum head UT clear 24''


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!

ΕΧΩ ΜΙΑ  PREMIER ELITE GEN-X Η ΟΠΟΙΑ ''ΗΡΘΕ'' ΜΕ REMO UT 24'' BASE DRUM HEAD MADE IN TAIWAN.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΗΝ  ΑΝΤΙΣΤΟΙΧIΑ ΣΕ REMO HEAD MADE IN U.S.A(Π.Χ POWER STROKE 3).

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το link, δυστυχώς δεν δίνει μια σαφή απάντηση. Έχω ρωτήσει και στην Remo, αν μου δώσουν κάποια απάντηση θα ποστάρω και εδώ.

 

Ευχαριστώ και πάλι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πολύ για το link, δυστυχώς δεν δίνει μια σαφή απάντηση

 

η απάντηση είναι σαφεστατη

 

The Remo UT heads are made in our factory in China. They are made using the same Dupont Mylar film as is used on the Remo USA WeatherKing head. The difference is in the construction of the head.

Whereas the US head is made using a poured channel technique, the China heads are crimped. The aluminum hoop is folded over a steel ring that is inserted in the U-channel to hold the film in place. In terms of sound quality, the UT head is excellent due to the high quality film that we use.

 

Remo UK heads are also made in the same factory in China. These heads are designed for the entry-level kit and use a Korean film that still has good sound and durability features. Though not as good as Dupont Mylar film, it is far better than any of the cheap, local supply of film in China.

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Βρε beeros05, η περιγραφή είναι μια χαρά... το δέρμα ΠΟΙΟ είναι για να το αγοράσουμε?

 

(Ο whitebird είναι φίλος μου και προσπαθούμε να διατηρήσουμε στο ακέραιο τον αρχικό ήχο της κάσας του)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Powerstroke 4 εννοούσα. Το συγκεκριμένο UT που έχει η κάσα μοιάζει πολύ γιατί είναι clear, φαίνεται ότι είναι μονόφυλλο και έχει και το dumper-δαχτυλίδι.

 

http://remo.com/portal/products/3/8/49/157/cl_powerstroke4.html

 

Edit: To 4 είναι δίφυλλο και έχω μπερδευτεί.

 

Το δικό μας UT φαίνεται λεπτό αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι είναι μονόφυλλο, έτσι ενώ μοιάζει με το Powerstroke 4, ίσως είναι το 3.

 

Μάλλον πρέπει να πάρουμε μαζί το παλιό αν φέρει το drum store και τα 2 δέρματα, πράγμα λίγο δύσκολο.

 

Είδωμεν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Powerstroke 3 είναι το αντίστοιχο, αλλά γιατί να το αλλάξετε αφού σας κάνει ο ήχος; (εκτός αν έχει τρυπήσει ή έχει "πεθάνει"...)

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου