Προς το περιεχόμενο

Απορίες με την νέα μου κονσόλα Tangent series 4


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και στο κανάλι 2 σύνδεσα τον υπολογιστή και τον έβαλα να παίζει ένα τραγούδι μέχρι να κάνω εγω "Τα πειράματά μου".

 

Καλά στα λένε τα παιδιά πιο πάνω αλλά είπα να σταθώ σε αυτό που είπες για τον υπολογιστή! Γιατί τον έβαλες σε ένα κανάλι αφου είναι στέρεο συσκευή? Οι κονσόλες έχουν και tape inputs με ξεχωριστό level στο control room section και κάνεις μιά χαρά τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να παίρνεις στάθμες στο σήμα που σου στέλνει το pc όπως θα διαπίστωσες και μόνος σου! Έκτός του manual ρήξε και μια ματιά στη ροή σήματος(block diagram) της κονσόλας σου για να δεις που πάει τι και πώς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά στα λένε τα παιδιά πιο πάνω αλλά είπα να σταθώ σε αυτό που είπες για τον υπολογιστή! Γιατί τον έβαλες σε ένα κανάλι αφου είναι στέρεο συσκευή? Οι κονσόλες έχουν και tape inputs με ξεχωριστό level στο control room section και κάνεις μιά χαρά τη δουλειά σου χωρίς να χρειάζεται να παίρνεις στάθμες στο σήμα που σου στέλνει το pc όπως θα διαπίστωσες και μόνος σου! Έκτός του manual ρήξε και μια ματιά στη ροή σήματος(block diagram) της κονσόλας σου για να δεις που πάει τι και πώς!

 

Σε είσοδο επιστροφής το έβαλα. Απλά ήθελα να έχω κάποιο σήμα συνεχός ενώ πειραματίζομαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

C:\Users\kostas\Desktop\DSC00902.JPGC:\Users\kostas\Desktop\DSC00905.JPGC:\Users\kostas\Desktop\DSC00907.JPGC:\Users\kostas\Desktop\DSC00908.JPGC:\Users\kostas\Desktop\DSC00909.JPG

Δοκίμασα να συνδέσω το ένα active monitor στο aux left, και το άλλο ηχείο στην αριστερη έξοδο του μαστερ (Ξέρω ότι θα ακούω μόνο τα αριστερά από ένα τραγούδι που έχω βάλει στο line in από το PC αλλά δεν παίζει σημασία). Δοκίμασα πάλι να στείλω στο aux left αλλα τίποτα δείτε τις φώτος και πείτε μου

DSC00902.thumb.JPG.f4ac2ca0841813a515d94fa9607ec572.JPG

DSC00905.thumb.JPG.9274b80148997d8fa2ea8c4c55436c8f.JPG

DSC00907.thumb.JPG.63f7c273864dc4d9f11f74b25fe77317.JPG

DSC00908.thumb.JPG.54636a47f1076b0fc2c79d3b1aeab884.JPG

DSC00909.thumb.JPG.3b25bb9869951a041d323fd6d3c0256c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου,εννοείται οτι δέν έχεις έξοδο απο εκεί,γιατί δέν ξέρω εάν πρόσεξες,γράφει Aux Inputs....

Δοκίμασε να πάρεις έξοδο απο εκεί που λέει FB1 out (κοινώς Fold Back) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το δοκίμασα λίγο μετα το πόστ και είναι οκ. Απλά δεν ήξερα τι είναι το ΦΒ. και φβ1 μου δίνει το αυξ 1, το φβ2 το αυξ 2. σας ευχαριστω για το χρόνο σας :) (πάω να συνεχήσω τα πειράματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου