Προς το περιεχόμενο

Αντε επιτελους θα επανενωθουν!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άν δεν είχε τόση πλύση εγκεφάλου απο τα Μ.Μ.Ε θα ήταν μια πάντα συνοικίας...

Πάω κ εγώ για άλλα όπως λέει κ ο X-minor! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

είδα τον τίτλο του θέματος και είχα μια ελπίδα για ΤΡΥΥΥΠΕΣΣΣΣ

 

Άν δεν είχε τόση πλύση εγκεφάλου απο τα Μ.Μ.Ε θα ήταν μια πάντα συνοικίας...

 

διαφωνώ σ αυτό.

Οσο και αν σε σπρώξουν τα ΜΜΕ δε σου γράφουν 15 δίσκους!

 

Κατανοώ ότι σε πολλούς μπορεί να μην αρέσουν, πολλοί να τους βρίσκουν αντιπαθητικούς, αλλά όπως είπε και ο Νικόλας πρόκυται για μια μεγάλη {ποπ θα συμπληρώσω..}μπάντα. Πολλά χρόνια παρουσίας και συνέπειας, πολλοί δίσκοι, πολλά σουξέ αλλά και πολλά εξαιρετικά αλλά άγνωστα τραγούδια. Με τρεις στιχουργούς και κάποιους {αφανείς αλλά} πολύ καλούς μουσικούς είναι μια απ τις σημαντικότερες μπάντες τις δεκαετίας του 90.

Ας αναλογιστούμε πόσους επηρέασαν και πόσες αντίστοιχες - κακέκτυπα ξεπήδησαν εκείνα τα χρόνια.

 

Δε θα πάω στη συναυλία τους, δεν είμαι οπαδός τους, αλλά αναγνωρίζω την αξία τους.

 

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αισχύνεσθαι εις το ελάχιστον ::), σιχαμένοι, που θέλεται να αυτοαποκαλείσθαι μουσικοί;

Ξέρετε τι δύσκολο είναι να γράφεις τραγούδια με τα ίδια 3 ακόρντα, να τους βάζεις

για στίχους ό,τι σου κατεβάσει η κούτρα και να τα τραγουδάς(λέμε τώρα...) εντελώς φλάτ;Και να βγάζεις και λεφτά από αυτό!

Ξέρετε;Ε;

Φτού σας...

 

[move]Υ.Γ. όποιος σχολιάσει τα ε και τα αι, στα πλαίσια πάντα των δημοκρατικών δημοσιεύσεων των τελευταίων ημερών,Θα φάει κλοτσιά... ;D[/move]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο και αν σε σπρώξουν τα ΜΜΕ δε σου γράφουν 15 δίσκους!

 

 

Ναι όμως άν σου γράφουν άλλοι 15 τους στίχους τότε θα έχεις δίσκους κ σερβίτσα ;D

 

Υπάρχουν κ άτομα όμως που γράφουν πολύ ωραίους στίχους κ τραγούδια έχουν πάει σε δισκογραφικές κ το μόνο που τους ΕΜΙΝΕΜ ήταν να έχουν πολλούς δίσκους δικών τους τραγουδιών στα σπίτια τους! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα και τα παιδιά από την Πάτρα για επανένωση λέμεεεεε...να περάσει ο επόμενος παρακαλώ....καταραμένο Δ.Ν.Τ έκανες κι ένα καλό..ένωσες Πλιάτσικα με Στόκα  ;)...Ας μην είχα αφραγκίες και θα σου έλεγα εγώ  :-\

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωρες ωρες δεν καταλαβαινω τι γινεται εδω μεσα!

παρολα αυτα, ας κανω τον κοπο να πω μερικες σκορπιες σκεψεις.

 

αναρωτιεμαι κατ αρχην ετσι οπως τα λετε, αν εγω που εχω παει σε καμποσες συναυλιες των πυξλαξ πρεπει να ντρεπομαι....

 

ειτε θελετε ειτε οχι να το παραδεχθειτε οι π.λ. ηταν μια απο τις σημαντικοτερες μπαντες της δεκαετιας του 90, ειτε σε επιπεδο πωλησεων, ειτε σε επιπεδο επιρροης σε κοσμο, ειτε σε επιπεδο συνεργασιων....

(καταλαβαινω βεβαια πως αυτη τη στιγμη γραφω στο φορουμ που εχουμε χεσει τον χατζιδακι και τους ρεντ χοτ τσιλι πεπερς, σιγα μην κολησουμε στους πυξλαξ.)

 

για αλλη μια φορα λοιπον ας ξεσπασουμε την μπεντρουμπλειερ κακια μας πανω στον πλιατσικα(ο οποιος μου ειναι απιστευτα αντιπαθης και δεν τον εχω σε καμια εκτιμηση).

 

ακομα για οποιον δεν εχει κανει τον κοπο να ακουσει την τελευταια λαιβ δουλεια του στοκα ας το κανει και θα καταλαβει πως εχει τεραστιες δυνατοτητες σα ερμηνευτης.

εμενα βεβαια μου ειναι και πολυ συμπαθης και σαν ανθρωπος και σαν τραγουδοποιος στην πυξλαξ εποχη, παροτι με αφηνει αδιαφορο στις σολο δουλειες του.

 

ακομα, κατι πολυ ενδιαφερον για σκεψη ειναι πως οι πυξλαξ ειχαν καταφερει αυτο που ελαχιστες μπαντες-καλλιτεχνες ειχαν καταφερει μεχρι τοτε.

να αρεσουν και στους ροκαδες,να αρεσουν στους ''εντεχνους'', να αρεσουν και στον σκυλα που πηγαινει στον παριο και στον ρεμο και να αρεσουν και στο κοριτσακι που εγραφε τσιτατα του αλχημιστη στην λυκειακη του τσαντα.

ας σκεφτουμε δε ποσοι ανθρωποι πρωτοπιασαν κιθαρα στα χερια τους για να παιξουν κομματια των π.λ. στις παραλιες! :P

 

επειδη τους ειχα παρακολουθησει αρκετα λοιπον, ειδικα προς το τελος ηταν εντονοτατο το οτι το πραγμα δεν τραβαγε αλλο.

θυμαμαι εντονα πως ο καθενας εβγαινε στο δικο του μερος του προγραμματος και δεν υπηρχε καθολου το στοιχειο της μπαντας.

ειδικα στις τελευταιες συναυλιες που ειχαν κυκλοφορησει σε σιντι και ντιβιντι με τον ψευτομελο τιτλο ''τελος'' και με εξωφυλλο μια αυλαια που κλεινει με ειχαν απογοητευσει εντελως.

σε αυτη τη βαση καλυτερα που το κλεισαν το μαγαζι και κακως το ξαναανοιγουν.

 

βεβαια, ξερετε ολοι πως τα χρηματα ειναι παντα ενας πολυ ουσιαστικος παραγοντας για ριγιουνιον σε ολες τις χωρισμενες μπαντες του πλανητη.

σε αυτη την περιπτωση βεβαια ας σκεφτουμε πως πριν καποιο καιρο πεθανε ενα απο τα βασικα μελη του γκρουπ(αλλα οχι ιδρυτικά οπως λεει το δημοσιευμα)οποτε δεν ειναι εντελως απιθανο να μην ειναι αυστηρα οικονομικοκεντρικα τα αιτια.

 

κλεινοντας, θα πω πως καλο ειναι καποια στιγμη να καταλαβουμε πως η αμετροεπεια δεν ειναι αρετη.χωρις να αφηνω προσωπικη μομφη σε κανεναν, νομιζω πως δεν μπορουμε να κρινουμε κανεναν για τα κομματια που γραφει και αν χρησιμοποιει τρια ακορντα οταν εμεις η δεν εχουμε γραψει κανενα, η εχουμε γραψει τεσσερα που τα εχουμε παιξει στην γκομενα μας, η στην καλυτερη εχουμε βγαλει εναν δισκο που πηγε απατος πριν 15χρονια.

δεν λεω φυσικα πως ΠΡΕΠΕΙ να αρεσουν σε ολους οι πυξλαξ, αυτο ελειπε, ουτε καν σε μενα δεν αρεσουν τωρα πια.

παρολα αυτα, ειναι διαφορετικο το ''μαρεσει-δεν μαρεσει'' απο το ''σιγα τον χλιμιντζουρα, που ξερει ολα κι ολα ενα λα μινορε ενα σολ ματζορε και ενα φα ματζορε και αν δεν υπηρχαν τα μιντια να τον στηριξουν θα καθαριζε τουαλετες στο χωριο του''.

 

φιλικα παντα! :)

(σορυ για την πληρη απουσια ειρμου, αλλα κοντευει 4 η ωρα) :)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

(σορυ για την πληρη απουσια ειρμου, αλλα κοντευει 4 η ωρα) :)

 

ποοο έκανα roll-up τη σελίδα και κοιτόυσα των αριθμό των ποστ σου και βλέπω απότομα 19480 και λέω τι γίνεται..χαχα έχω καεί τελείως

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποοο έκανα roll-up τη σελίδα και κοιτόυσα των αριθμό των ποστ σου και βλέπω απότομα 19480 και λέω τι γίνεται..χαχα έχω καεί τελείως

ε οχι δα!

ποιος ειμαι?ο σουπερφανκ? :P

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου