Προς το περιεχόμενο

Αντε επιτελους θα επανενωθουν!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Ποιός μίλησε για αντικειμενική αξία, με τους Πυξ Λαξ; Μην τρελλαθούμε κι όλας!

στα προηγουμενα συμφωνω αλλα το συγκεκριμενο μπορεις να το εξηγησεις λιγο?τι εννοεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ότι δεν μου αρέσει, δεν είναι ωραίο.

Η τέχνη (ακόμα και η κακή τέχνη) έχει αντικειμενική αξία.

Ο κόσμος είναι όλος τόσο ώριμος και καλλιεργμένος, με τα προβλήματά του λυμμένα, ώστε δεν χρειάζονται ποπ ακούσματα και συγκροτήματα τύπου Πυξ-Λαξ.

Εξάλλου, είμαι τόσο υπεράνω, τόσο Pure rock, τόσο Punk επαναστάτης, που μου προκαλούν εμετό οι μελαγχολικοί κλαψιάρηδες και τα χαζά κορίτσια που τους ακούνε.

Αν ποτέ βγάλω δίσκο, θα πωλείται αφού ο αγοραστής υποβληθεί σε τεστ αισθητικής και ευφυίας για να αξίζει να με αγοράσει.

Εξάλλου δεν δουλεύω για να ζήσω και τα χρήματα φυσικά δε με συγκινούν...

 

WTF???

 

Τουλάχιστον να βγει από το τόπικ κάτι που αξίζει να θυμάσαι, ένας ναρκωτικάκιας, ένας κανιμόθριος, έστω γεμιστά βρε αδερφέ... ;D ;D ;D

 

Κατά τ' άλλα Χίλια Δίκια στον SF και όπως έχει πει κι αλλού, ενώ εμείς τρωγόμαστε και κρίνουμε αφ' υψηλού, they laugh all the way to the bank...

 

Ι CAN ONLY SHOW YOU THE DOOR, NEO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοι θα επανενωθουν..θα χουν κανει τις συναυλιες τους....θα ξαναπανε σπιτια τους...και εμεις εδω θα συνεχισουμε να γραφουμε..ε...ε....  ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

στα προηγουμενα συμφωνω αλλα το συγκεκριμενο μπορεις να το εξηγησεις λιγο?τι εννοεις?

Sorry. Νόμιζα ότι ήθελες σε ΠΜ και όχι δημόσια. Μea Cupla...

 

Λοιπόν: Καθαρά αντικειμενικά η ερώτηση: Ποιός μίλησε για αντικειμενική αξία; Ο Μάνος το έφερε στο παιχνίδι ενώ πριν δεν είχε αναφερθεί.

 

Μη αντικειμενικά η ερώτηση: Αντικειμενική αξία, δύσκολα υπάρχει, ειδικά σε ποπ συγκροτήματα. Άντε να πεις οτι οι κλασσική συνθέτες έχουν κερδίσει αυτή τη θέση, λόγο χρόνων παρουσίας. Η αξία δίδεται από τον καθένα. Αν οι Πυξ Λαξ έχουν το κοινό τους, πολύ καλά κάνουν, η αξία τους εκεί φαίνεται, και καλώς θα ξαναπαίξουν μαζί. Και όπως είπα και παραπάνω, κι εγώ τα ίδια θα έκανα.

 

Εντελώς προσωπικά: Ισως να μην το ξέρει, αλλά μιλάς με κάποιον που ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με την κλασσική μουσική, άρα οι αξίες του, και τα δεδομένα του είναι διαφορετικά, πιθανώς, από τα δικά σου, ή του παραδιπλα (σε αυτό το φόρουμ).

 

Τώρα σειρά μου να ρωτήσω:

 

Γιατί; Γιατί τέτοιο ενδιαφέρον για κάτι μάλλον αδιάφορο; Γιατι η ανωνυμία πίσω απ'το doctor g? Γιατί μαμά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry. Νόμιζα ότι ήθελες σε ΠΜ και όχι δημόσια. Μea Cupla...

 

Λοιπόν: Καθαρά αντικειμενικά η ερώτηση: Ποιός μίλησε για αντικειμενική αξία; Ο Μάνος το έφερε στο παιχνίδι ενώ πριν δεν είχε αναφερθεί.

 

Μη αντικειμενικά η ερώτηση: Αντικειμενική αξία, δύσκολα υπάρχει, ειδικά σε ποπ συγκροτήματα. Άντε να πεις οτι οι κλασσική συνθέτες έχουν κερδίσει αυτή τη θέση, λόγο χρόνων παρουσίας. Η αξία δίδεται από τον καθένα. Αν οι Πυξ Λαξ έχουν το κοινό τους, πολύ καλά κάνουν, η αξία τους εκεί φαίνεται, και καλώς θα ξαναπαίξουν μαζί. Και όπως είπα και παραπάνω, κι εγώ τα ίδια θα έκανα.

 

Εντελώς προσωπικά: Ισως να μην το ξέρει, αλλά μιλάς με κάποιον που ασχολείται σχεδόν αποκλειστικά με την κλασσική μουσική, άρα οι αξίες του, και τα δεδομένα του είναι διαφορετικά, πιθανώς, από τα δικά σου, ή του παραδιπλα (σε αυτό το φόρουμ).

 

Τώρα σειρά μου να ρωτήσω:

 

Γιατί; Γιατί τέτοιο ενδιαφέρον για κάτι μάλλον αδιάφορο; Γιατι η ανωνυμία πίσω απ'το doctor g? Γιατί μαμά;

 

με καλυψες.την ερωτηση την εθεσα σε εσενα και οχι σε καποιον αλλον διοτι αποτι καταλαβα συμφωνουμε.απλα το "μην τρελαθουμε κιολας" προφανως το παρερμηνευσα.

 

με τη σειρα μου θα σου πω οτι οπως "δεν υπαρχει αντικειμενικη αξια" ετσι δεν υπαρχει και κατι "αντικειμενικα αδιαφορο ".

 

η ανωνυμια πισω απτο doctor g ειναι για τον απλουστατο λογο οτι δε θελω ουτε να πουλησω κατι εδω,ουτε να διαφημισω κατι,επομενως δεν υπαρχει λογος να καταθεσω βιογραφικο.αν θεωρησω οτι μπορω να προσφερω με την ελαχιστη γνωση μου στο φορουμ καποια στιγμη στο μελλον,ισως και να αποκτησω ονομα και επιθετο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου