Προς το περιεχόμενο

Αντε επιτελους θα επανενωθουν!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομα, κατι πολυ ενδιαφερον για σκεψη ειναι πως οι πυξλαξ ειχαν καταφερει αυτο που ελαχιστες μπαντες-καλλιτεχνες ειχαν καταφερει μεχρι τοτε.

να αρεσουν και στους ροκαδες,να αρεσουν στους ''εντεχνους'', να αρεσουν και στον σκυλα που πηγαινει στον παριο και στον ρεμο και να αρεσουν και στο κοριτσακι που εγραφε τσιτατα του αλχημιστη στην λυκειακη του τσαντα.

 

επειδη το φαινομενο πυξ λαξ δυστηχος το εζησα σε αυτην την "ευαισθητη" εφιβικη ηλικια το μονο σιγουρο ειναι οτι οι ροκαδες τους βριζανε απο το πρωι μεχρι το βραδυ!

 

εγω παντως ελπιζω οταν πας κ τους δεις τωρα Live να μην αναβεσουν καμια ματσουκα η αλλη ηθοποιο  ;D :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 66
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Οι Πυξ Κλαψ ρε boys από τη Ρούλα Κορομηλά δεν ξεκίνησαν; Ποιά ροκ μπάντα και ποιά υπόληψη, αν ξεκινούσαν τώρα ούτε στο Greek Idol δεν θα τους βλέπαμε...

 

Χώρια που επειδή κινούμουν ένα χρονικό διάστημα στα ίδια studio κ.λ.π είχα ακούσει και τόσα εμετικά από τον παραγωγό τους τότε που έλεος...

 

Βέβαια στην Ελλάδα είναι γεγονός ότι μόνο μπάντες που μπορούν να ανοίγουν πρόγραμμα σε σκυλάδικά είναι οικονομικά βιώσιμες.

 

Αλλά δεν είμαι και υποχρεωμένος να τους σέβομαι. Και θα τις κράζω όπως θα κράζω και τους RHCP που έχουν να βγάλουν album που να μου αρέσει απ' το One Hot Minute...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουμε μπερδεψει λίγο την κατάσταση?...

Μιλάμε για μια μπαντα που βγηκε, εγραψε δισκογραφια και εκανε την επιτυχια της.

Εκανε τις εμφανισεις της και εχει το κοινο της.

 

Σε οποιον αρεσει ή δεν αρεσει..ετσι ειναι ολες οι μπαντες.

Κανουν τον κυκλο τους..εχουν αρχη ,μεση και τελος.

 

Δεν ειμαι υπερ των ''επανενωσεων''...μονο για τις συναυλιες.

Οποιος ομως του αρεσει,ειναι υπερ, δεν το συζητων,προσωπικο γουστο και η συναυλια να τον καλυψει και να τον διασκεδασει.

Ας ειχαν να παρουσιασουν και μια νεα τους δισκογραφικη δουλεια και τοτε να αλλαζε το θεμα.Ολα για τα λεφτα και για τις αναμνησεις στον βωμο της Τεχνης?

Οχι ρε φιλε...παω σπιτι μου να ακουσω μουσικους με guts, ή θα παω σε live να δω νεους μουσικους που εχουν μεσα τους την φλογα της δημιουργιας.

 

Υ.Γ. Δεν ξερω αν εμφανιστηκαν σε Κορομηλα...κ.τ.λ....στον Ξυδου μπηκε το μαχαιρι στο λαιμο απο την δισκογραφικη του εταιρια να ''δημιουργησει'' κατι καινουριο εκεινη την εποχη..και βγηκε στην αγορα και τους βρηκε.

 

Δεν ξερω ποιος απο εδω μεσα δεν θα θελε την ωρα της προβας να ερθει καποιος ταδε απο μια ταδε δισκογραφικη εταιρια και να του προτεινει ενα δισκογραφικο συμβολαιο με ολο το πακετο μεσα. ::)

 

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι υπερ των ''επανενωσεων''...μονο για τις συναυλιες.

Οποιος ομως του αρεσει,ειναι υπερ, δεν το συζητων,προσωπικο γουστο και η συναυλια να τον καλυψει και να τον διασκεδασει.

Ας ειχαν να παρουσιασουν και μια νεα τους δισκογραφικη δουλεια και τοτε να αλλαζε το θεμα.Ολα για τα λεφτα και για τις αναμνησεις στον βωμο της Τεχνης?

Οχι ρε φιλε...παω σπιτι μου να ακουσω μουσικους με guts, ή θα παω σε live να δω νεους μουσικους που εχουν μεσα τους την φλογα της δημιουργιας.

 

Σωστός,δικός μου είσαι... ;)

Συμφωνώ μαζί σου απόλυτα ;D

 

Δεν ξερω ποιος απο εδω μεσα δεν θα θελε την ωρα της προβας να ερθει καποιος ταδε απο μια ταδε δισκογραφικη εταιρια και να του προτεινει ενα δισκογραφικο συμβολαιο με ολο το πακετο μεσα. Roll Eyes

 

Πακέτο βόμβα μήν είναι όμως έ? :o

Δηλ.εκμετάλλευση!

Θέλει την μελέτη του το πράγμα κ σωστά βήματα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πακέτο βόμβα μήν είναι όμως έ? :o

Δηλ.εκμετάλλευση!

Θέλει την μελέτη του το πράγμα κ σωστά βήματα ;)

Μην το δεις πολυπλευρα...δες το ανιδιοτελως...γιατι ετσι κι εγινε με τους Πυξ Λαξ.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον οι περισσότερες μπάντες δέν περιμένουν δισκογραφικά συμβόλαια κ κάνουν μόνοι τους τα CDs κ την μεταπώλησει...κ λένε "μακριά απο εταιρείες"!

Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλέον οι περισσότερες μπάντες δέν περιμένουν δισκογραφικά συμβόλαια κ κάνουν μόνοι τους τα CDs κ την μεταπώλησει...κ λένε "μακριά απο εταιρείες"!

Αλλά αυτό είναι ένα άλλο θέμα! ;)

Για πέστε μου κιόλας, εκτός από κάτι γραφικούς σαν και μένα ποιός αγοράζει δίσκους και CD σήμερα. Αφού είτε τα δίνουν οι εφημερίδες και τα περιοδικά ή τα κατεβάζουν από το Internet ή τα παίρνουν από μαύρους σε εξευτελιστικές τιμές.

Αξίζει να κόψεις δίσκο όταν δεν υπάρχει αγοραστικό κοινό?

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου