Προς το περιεχόμενο

help για επιλογη μαγνητων!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω το forum!

Μην με βρισετε για την ερωτηση μιας και στανταρ ειναι ενα θεμα πολυσυζητημενο,...

Ψαχνω ενα σετ μαγνητες να βαλω στην καινουρια μου στρατ που να ειναι πιο μοντερνοι

απο τους κλασικους φεντερ,αλλα παρ'ολα αυτα να νιοθω οτι παιζω με στρατοκαστερ και οχι με jackson superstrat.

Νομιζω καταλαβαινετε τι ενοω...

Τι να παρω?SHURE?ANDERSON?DIMARZIO?DUNCAN? τπτ απο αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Να πω επισης οτι εκατσα και διαβασα τα αρθρα περι μαγνητων απο το φορουμ και ετσι οπως τα ειδα μου αρεσαν οι μαγνητες samarium cobalt αλλα οταν ειδα ενα βιντεακι

απο μια fender deluxe δεν με τρελανε ο ηχος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να βαλω στην καινουρια μου στρατ

 

καινούργια κιθάρα και μαλιστα fender strat δεν θέλει αλλαγή των μαγνητών fender με κάποιους που να μοιάζουν με fender.

 

αν αλλάξεις καλύτερα να ψάξεις τα σετ της ιδιας της fender αν θες σε αυτό το ύφος.

 

προσωπική μου γνώμη και πάντα φιλικά.

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν 2 ειδών cobalt samarium. Οι απλοι και οι hot που προσφέρουν μεγαλύτερο output. Μάλλον τσέκαρες τους απλούς. Ρίξε μία ματιά και στους hot cobald samarium

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε μια παρερμηνευση λογω ασαφιας.Η κιθαρα ειναι partcaster με maple μπρατσο,και αυτη τη στιγμη φοραει κατι coils της πλακας που τους πηρα μαζι με το Pickguard.

Γι αυτο ψαχνω για σετ.Δεν εχω φεντερ μαγνητες η κατι αντιστοιχο.

Samarium Cobalt hot ε?χμμμ....

i'll search for it.

Αλλες ιδεες?

Για τους shure καμια αποψη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα κάτσε, πως το ξέχασα :o. Εγώ πάνω στη δικιά μου έβαλα έναν tesla vr-1 γιατί ήθελα εναν vintage fender ήχο και δεν έβρισκα original fender σε λογικές τιμές και με ήρθε φλασιά με tesla. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με τον μαγνήτη και είναι και σε πολύ καλύ τιμή. Τσέκαρε το site http://www.teslapickups.com/ και κανα 2 ενδεικτικά βίντεο.

 

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανατριχιασα....σχεδον πορνο ηταν αυτα τα βιντεο..

 

;)

 

Εγώ είχα παραγγείλει τον δικό μου απο δώ http://stores.ebay.co.uk/Wild-Rainbow-Music (τον είχα πει αν γίνεται να με στείλει μόνο τον μεσσαίο vr-1 και με τον έστειλε και με τζαμπα μεταφορικά). Τώρα αμα δεν θες να παραγγείλεις και έισαι απο Θεσσαλονίκη, έχει το μαγαζάκι χορδές στην ναυαρίνου αλλά τους έχει πολυ πιο ακριβά.

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου