Προς το περιεχόμενο

Αγορα διπεταλου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 2 τελευταία είναι πολύ καλά πετάλια και θα σε καλύψουν μια χαρά. Δεν έχει νόημα να πάς παραπάνω.

 

Τα αλλα 2 δεν τα χω δοκιμάσει ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ισως να ειμαι εκτος toppic !!Αλλα θα ηθελα να σας κανω γνωστο οτι πριν απο 15-20 μερες σε μια

επισκεψη σε ενα στουντιο ανεβηκα και δοκιμασα για λιγο Ενα σετ Gabriel το οποιο ηταν εφοδιασμενο με ενα διπλο DW9000 ....επαθα πλακα με την αξιοπιστια του στο να ''ακουει ''οτι του δινεις και να τα μεταφερει σε πραγματικο χρονο στο δερμα της κασας.Ηταν εκπληκτικο και το ευχαριστηθηκα πολυ.Βεβαια ο ιδιοκτητης του το ειχε ρυθμισει τελεια ...δεν ξερω αλλα για μενα που επαιζα με δυο κασες μεχρι πριν 3 μηνες με ξεχωριστα πεταλια αυτο το DW μου ''καθισε ομορφα '' στα ποδια .Κυριολεκτικα οι μποτιες εφευγαν ''πολυβολο'' χωρις κανενα ζεσταμα απο μεριας μου.

Ειναι το κορυφαιο διπλοπεταλο που εχω παιξει μεχρι τωρα.Αν και off toppic ηθελα να το καταθεσω μιας και η συζητηση ειναι περι της αγορας διπλου πεταλιου. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω λεω οτι για το master of puppets δεν χρειαζεσαι διπεταλο, οποτε μη ξοδευεις αδικα τα χρηματα σου.

 

+1

Που χρειάζεται διπλό το master of puppets?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε μάγκες μη βαράτε :) Φαντάζομαι όλα τα κομμάτια μπορείς να τα παίξει με ή χωρις διπέταλο. Όταν παίζει μεταλ όμως είναι χρήσιμο. Το master of puppets το είπα επηρεασμένος από την κοπελιά εδώ; Hot έτσι;

 

 

Από το 5:20

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι πολλά που παίζονται με διπλό μπορείς να μη τα παίξεις, ισχύει, όπως ισχύει και το αντίστροφο. Μην επηρεάζεσαι όμως απο διάφορα covers. Άκουγέ τα, παίρνε ιδέες και στο τέλος αυτοσχεδίασε. Είναι λάθος κατ'εμέ, το να αγοράσεις κάτι μόνο και μόνο για ένα κομμάτι... Επένδυσε χρήματα αγοράζοντας κάτι πιο χρήσιμο... Και όχι, σε εκείνο το σημείο που αναφέρεσαι, το original δεν έχει διπέταλο. Και να είχε όμως θα ήταν τα πόδια κάποιου άλλου, όχι του Lars...  ;D ;D ;D

 

Worst Drummer Ever - Lars Ulrich

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D

 

Και γαμώ. Δεν το είχα δει αυτό. Πράγματι θεωρείται τόσο χάλια ο Lars? Ίσως έχετε δίκιο ότι στη φάση που είμαι τώρα το διπέταλο δεν χρειάζεται τόσο. Καλύτερα να πάρω κανά πιατίνι παραπάνω :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω και γω την γνώμη μου  8)

εχω δοκιμάσει για αρκετο καιρό sonor giant step , pearl demon drive

ειχα κατα καιρους το iron cobra (2 χρονια) , pearl eliminator (6 μηνες) , dw 5000 (1 χρονο) , dw 9000 (6 μηνες) , axis longboards (2 χρονια) , axis a21 (με αυτά παίζω τώρα)

 

μαρέσουν τα τσιτα ελατήρια και το heavy feel

επίσης παίζω πολυ δυνάτα και γρήγορα

 

απο ολα αυτα , μαρέσαν πάρα πολυ τα pearl eliminator και ironcobra

τα axis τα λάτρεψα.

 

για μένα για κάποιον που ξεκινάει ανάμεσα στα cobra και eliminator δεν μπορει να κάνει λάθως.

 

επίσης με τα axis δν μπορει να κανει λάθως. είναι ενα παρεξηγημένο πετάλι και το φοβουνται πολλοί.

 

George

 

 

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης με τα axis δν μπορει να κανει λάθως. είναι ενα παρεξηγημένο πετάλι και το φοβουνται πολλοί.

 

Μεταξύ σοβαρού και αστείου θα διαφωνήσω-συμπληρώσω όπως και το demon είναι ΑΚΡΙΒΟ πετάλι και πολλοί τρομάζουν μόνο με την τιμή πρίν προλάβουν να φοβηθούν με οτιδήποτε άλλο!! ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεταξύ σοβαρού και αστείου θα διαφωνήσω-συμπληρώσω όπως και το demon είναι ΑΚΡΙΒΟ πετάλι και πολλοί τρομάζουν μόνο με την τιμή πρίν προλάβουν να φοβηθούν με οτιδήποτε άλλο!! ;D ;D ;D

 

ναι σε αυτο εχεις δικιο για την τιμη. παιζουν σε αλλη κατηγορια.

οπότε ειδικα για εναν νεο ντραμερ , ειναι απαγορευτικο.

 

George

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου