Προς το περιεχόμενο

Silvertone 1483 bass amp... να τον χτυπήσω?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λένε ότι είναι σαν τον Fender Blonde Bassman... να τον χτυπήσω? Βγαίνει γύρω στο 300 αρι σερβισαρισμένος... (Μόνο κεφαλή) Θα χει καθαρά η θα ναι μόνο για danelectro βρωμιές???

 

Οποιος ξερει please help

 

Ευχαριστώώώώ...

 

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω,πω τι μου θυμισες τωρα...... ;D

 

ειναι ο ενισχυτης που παραλιγο να...καψει το σπιτι μου στις ΗΠΑ (τον ξεχασα ανοιχτο για 3-4 ωρες ..... ;D),ΑΘΛΙΑ κατασκευασμενοι ενισχυτες (αν και με ενα σωστο service "ερχονται) αλλα με πολυ καλο βρωμικο ηχο (μη περιμενεις καθαρα απο αυτο το πραμα... ;D ;D)

 

απο τη στιγμη που με τα διπλασια λεφτα βρισκεις ανετα στην Ελλαδα μεγαλους SF Fender νομιζω οτι ειναι πεταμενα λεφτα παντως.

 

τον τελευταιο καιρο εχουν γινει τις μοδας (τους χρησιμοποιει για τα βρωμικα του ο Peter Buck & o Jack White)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hmmm...thanks SF...

Θα το σκεφτώ επομένως... Καλά το έξτρα σερβις/τσεκαπ επιβάλλεται δεν το συζητώ!!

Αλλά η ιδέα της πιθανής φωτιάς και μόνο...τρομάζει!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου' κανε μια έκπτωση στα μεταφορικά και τον χτύπησα... σε καμιά βδομάδα θα έχω νέα... είναι από ότι είδα αρκετά συμμαζεμμένος μέσα ,καινούριοι πυκνωτές ,αντιστάσεις κλπ... άειντε να δούμε... ειναι point to point ο ενισχυτής εν τω μεταξύ με NOS λυχνίες...

 

Αυτά ... πρέπει να ανακαλύψω κανένα αντι-GAS χάπι αλλιώς δύσκολα τα πράματα...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι point to point ο ενισχυτής

 

και να ηθελαν να τους κανουν...μη point to point...δεν υπηρχε τοτε η τεχνολογια.... ;D

 

ειναι πολυ ωραιος ενισχυτης, αν εχει μαλιστα σερβιριστει σωστα δεν θα εχεις και προβλημα.....φωτιας... ;D 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να ηθελαν να τους κανουν...μη point to point...δεν υπηρχε τοτε η τεχνολογια.... ;D

 

ειναι πολυ ωραιος ενισχυτης, αν εχει μαλιστα σερβιριστει σωστα δεν θα εχεις και προβλημα.....φωτιας... ;D 

 

Ήθελα να πω δεν έχει καν eylet ή tourette board...

Μη λες φωτιάάάάά... διάβασα ότι έκαψε ένα σπίτι ακόμα και σβηστός!! (Τον είχαν όμως στην πρίζα!! (ε θα τον βγάζω από την πρίζα... έτσι και αλλιώς με transformer θα τον τρέχω...)

 

Τουλάχιστον έχουν αφαιρέσει τον death cap και επίσης βάλανε 3 prong wire....

 

Μη λες φωτιά superfunk θα τον βγάλω στο μπαλκόνι -αν είναι να μου κάψει τις κιθάρες και τους άλλους ενισχυτές....!!!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου