Προς το περιεχόμενο

Few watt tube amp.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ή ο tiny terror που στο νοιζ τον βρισκεις πλεον μεταχειρισμενο γυρω στα 250 πέφτει στα 7 watt έχει μαστερ volume και tone και 15 watt και είναι και voxατος στα καθαρα του είναι και plexatos στα βρωμικα του ,σε βγαζει και gig αμα λαχει (με καλη καμπινα ολα αυτα...) ειδικα με JJ τελικες και Mullard 12αχ7 είναι πολύ καλός!!

εχω εναν made in Korea (απο τους πρωτους που βγηκαν) και την καμπινα orange ppc 212 την κουναει χαλαρά!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ή ο tiny terror που στο νοιζ τον βρισκεις πλεον μεταχειρισμενο γυρω στα 250 πέφτει στα 7 watt έχει μαστερ volume και tone και 15 watt και είναι και voxατος στα καθαρα του είναι και plexatos στα βρωμικα του ,σε βγαζει και gig αμα λαχει (με καλη καμπινα ολα αυτα...) ειδικα με JJ τελικες και Mullard 12αχ7 είναι πολύ καλός!!

εχω εναν made in Korea (απο τους πρωτους που βγηκαν) και την καμπινα orange ppc 212 την κουναει χαλαρά!

 

τον εχω και εγω τον τρομο...αλλα δεν νομιζω πως ειναι low watt...15 watt class a...ειναι λιγο πολλα για καποιον που σαν τον φιλο μας που μιλαγε για harley davidson 5 watt καμπινο-κεφαλη...

 

εχω μια ερωτηση...που τον ακουσες τον τερρορ να βγαζει βοξ ηχο?? μα καθολου ομως!!

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον εχω και εγω τον τρομο...αλλα δεν νομιζω πως ειναι low watt...15 watt class a...ειναι λιγο πολλα για καποιον που σαν τον φιλο μας που μιλαγε για harley davidson 5 watt καμπινο-κεφαλη...

 

εχω μια ερωτηση...που τον ακουσες τον τερρορ να βγαζει βοξ ηχο?? μα καθολου ομως!!

 

Ο tiny terror σχεδιαστικά είναι ένας VOX AC 15 με δύο 'εξτρα gain stages

στα καθαρά του είναι vox , αν τον παίξεις με ενα alnico blue ειδικά ...θα δεις!!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε arygytar...

 

για μενα vox ειναι ο nighttrain...τους ακουσα και τους δυο...και για τα δικα μου αυτια ειναι πολυ διαφορετικοι...

 

(που και ο nighttrain ειναι πολυ καλος ενυσχητης για τον φιλο που ανοιξε το thread)

 

αληθεια πως σου φαινοντε οι jj με τις mullard??

 

ποια η διαφορα ακουστικα με τις stock?? (σορρυ για το οφφ τοπ) :)

www.alexisgearstuff.com

www.youtube.com/alexisgearstuff

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε arygytar...

 

για μενα vox ειναι ο nighttrain...τους ακουσα και τους δυο...και για τα δικα μου αυτια ειναι πολυ διαφορετικοι...

 

(που και ο nighttrain ειναι πολυ καλος ενυσχητης για τον φιλο που ανοιξε το thread)

 

αληθεια πως σου φαινοντε οι jj με τις mullard??

 

ποια η διαφορα ακουστικα με τις stock?? (σορρυ για το οφφ τοπ) :)

 

Μου φάνηκε ότι ο ήχος έγινε πιο punchy και πιο smooth ,σα να έκοψες τα πολλά παχιά και κράτησες το ψαχνό..γλύκυνε πολύ!(διατηρώντας επιθετικότητα) λίγο καλύτερος διαχωρισμος στις νότες επίσης

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια σορυ για την απουσια μου. Καλοκαιρι ειναι κανουμε και τα μπανιακια μας  ;D

Λοιπον, για Βικτορια: εχω διαβασει κατι λιγα στο guitar world αλλα δυστυχως way too far σε χρηματα.

Laney : Καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο :o

Blackstar : Ακριβουτσικος ρε γμτ αλλα αιωνες μπροστα σε versatility, το ISF και μονο να βαλεις...

Επομενως  και ο Laney στο παιχνιδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να ξεκαθαρίζουμε κάτι, δεν ψάχνουν όλοι το ίδιο gain, κι όπως σου φαίνεται αστείο το drive του victoria, έτσι σε άλλους φαίνεται γελοίο και υπερβολικό το gain των blackstar, mesa, marshall κλπ. Δεν είναι όλα τα ίδια για όλους. ;)

Ποιός μίλησε για gain??

Εγώ είπα για ένα ενισχυτή που έχει επάνω τα πάντα..μην αναλύσω τα specs του τώρα περί 2 καναλιών...loop control..ISF control και τα σχετικά....και να σου πω το εξής...άλλο πράγμα το αστείο και άλλο το γελείο..πρόσεξε την διαφορά μην εκτεθείς..

Σπύρος

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ή ο tiny terror που στο νοιζ τον βρισκεις πλεον μεταχειρισμενο γυρω στα 250 πέφτει στα 7 watt έχει μαστερ volume και tone και 15 watt και είναι και voxατος στα καθαρα του είναι και plexatos στα βρωμικα του ,σε βγαζει και gig αμα λαχει (με καλη καμπινα ολα αυτα...) ειδικα με JJ τελικες και Mullard 12αχ7 είναι πολύ καλός!!

εχω εναν made in Korea (απο τους πρωτους που βγηκαν) και την καμπινα orange ppc 212 την κουναει χαλαρά!

Όντως πολύ καλός ο Tinny Terror τον είχα πέρσι..τον έδωσα και πήρα τον Blackstar HT5 γτ δεν μου άρεσε το drive του..τον άκουγα σαν να fuzzαριζε  :P λίγο...τον έπαιζα σε 4Χ12 και μπουμπούναγε ο τόπος

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπουμπούναγε ο τόπος

 

Κανονικά όμως!! Με τη Les Paul και τον Neck μαγνήτη ήτανεεεεε σιρόπι!!

Ωραίος ο Blackstar αλλά δε με παίρνει ..η σύζυξ θα μου κάνει έξωση σε λίγο μ'όλα αυτα που χω μαζέψει στο σπίτι...

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σύζυξ θα μου κάνει έξωση σε λίγο μ'όλα αυτα που χω μαζέψει στο σπίτι...

H δικιά μου με απείλησε να φέρει για βοήθεια να μου τα πετάξει όλα και την πεθερά μου.... :-\

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου