Προς το περιεχόμενο

Few watt tube amp.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κατά τη γνώμη μου αν πάρεις εναν tweed champ δεν χρειαζεσαι volume και gain ξεχωριστά

Γνωρίζω ότι η τιμή ξεφεύγει παααρα πολύ για καινουριο αλλα μπορεις να βρεις στο ebay victoria 518 used γυρω στο 500 αρι αλλα ειναι εκπληκτικος (μιλαω εκ πειρας γιατι τον εχω)

o eric johnson λεει ο καλυτερος ενισχυτης εχει ενα knob μονο...

ηχογραφεί με ήχο...τεραστιο!!! 8 αρι ηχειο αλλα πολυ δυνατο και φοβερες δυναμικες!

just saying...

 

 

 

 

 

 

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ψάχνεις για μικρό λαμπάτο σε αυτά τα λεφτά περίπου, μπορείς να δοκιμάσεις και τον Laney cub10 που μόλις αγόρασα εγώ. Έχει 10άρι ηχείο, είναι μικρός, είναι laney (εντάξυ η φτηνή σειρά :P), πολύ καλά καθαρά, αξιοπρεπέστατος, τον βρίσκεις κάτω από 200 ευρώ Ελλάδα, ετοιμοπαράδοτος και φυσικά μπορείς να τον ακούσεις και να τον δοκιμάσεις. Αν σε ενδιαφέρει στείλε μου pm να σου πω που τον αγόρασα και που τον δοκίμασα. Έπίσης έχει ξεχωριστό gain, volume kai tone και είσοδο LOW HI.... δεν έχει έξοδο για ακουστικά όμως. Είχα δει και εγώ τον bugera v5, καλά σχόλια, αλλά με χάλαγε λίγο το 8άρι ηχείο χωρίς αυτό να σημαίνει κατ ανάγκη κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνω αυτόν τον οποίο τον έχω σε κεφαλή-καμπίνα και ειλικρινά για HOMEUSE και κανα JAM είναι πραγματικά απολαυστικός....Tα υπόλοιπα που διαβάζω ότι σου προτείνουν τα βρίσκω ΕΓΩ αδιάφορα(επιεικώς)..Ρίξε και ματιά σε διεθνή reviews & news κανείς δεν τρελαίνεται για Laney...Fender(μονοδιάστατοι)...σε λίγα watt μην παρεξηγηθώ...Όλοι στο εξωτερικό παραμιλάνε για τους Blackstar ρίξτους μια ματιά  ;)

Blackstar HT-5 Amp 5 Watt Tube Combo

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου προτείνω αυτόν τον οποίο τον έχω σε κεφαλή-καμπίνα και ειλικρινά για HOMEUSE και κανα JAM είναι πραγματικά απολαυστικός....Tα υπόλοιπα που διαβάζω ότι σου προτείνουν τα βρίσκω ΕΓΩ αδιάφορα(επιεικώς)..Ρίξε και ματιά σε διεθνή reviews & news κανείς δεν τρελαίνεται για Laney...Fender(μονοδιάστατοι)...σε λίγα watt μην παρεξηγηθώ...Όλοι στο εξωτερικό παραμιλάνε για τους Blackstar ρίξτους μια ματιά  ;)

Blackstar HT-5 Amp 5 Watt Tube Combo

 

Φιλαράκι αν ακούσεις από κοντά τον Victoria 518 θα αλλάξεις γνωμη, καθόλου μονοδιάστατος!

Ίσα ίσα είναι τιγκα στην αρμονική αν τον ανεβάσεις...

παρ'όλα αυτά ο Blackstar είναι πολύ καλή πρόταση..

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι αν ακούσεις από κοντά τον Victoria 518 θα αλλάξεις γνωμη, καθόλου μονοδιάστατος!

Ίσα ίσα είναι τιγκα στην αρμονική αν τον ανεβάσεις...

παρ'όλα αυτά ο Blackstar είναι πολύ καλή πρόταση..

Φιλαράκι θα μου επιτρέψεις να υποκλιθώ στα καθαρά του Victoria και να ξεκαρδιστώ στα γέλια με το drive του.....(κάτοχος Fender-Marshall-Mesa επί 20ετία αλλά οι αγαπημένες old time classic εταιρίες μας έχουν μείνει Πολυυυυ πίσω στα low wattage ενισχυτάκια τους) 

Δες κι αυτο το videaki με ολα τα specs για να καταλάβεις τι εννοώ....

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι θα μου επιτρέψεις να υποκλιθώ στα καθαρά του Victoria και να ξεκαρδιστώ στα γέλια με το drive του.....(κάτοχος Fender-Marshall-Mesa επί 20ετία αλλά οι αγαπημένες old time classic εταιρίες μας έχουν μείνει Πολυυυυ πίσω στα low wattage ενισχυτάκια τους) 

Δες κι αυτο το videaki με ολα τα specs για να καταλάβεις τι εννοώ....

 

ΟΚ δεκτόν! :) άλλωστε περί ορέξεως κολοκυνθόπιττα!! Εμένα συνήθως μου αρκεί ένα καλό καθαρό και ένα TScreamer...

Είμαι σίγουρος όμως ότι μιλάς εκ πείρας οπότε... :-X

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλαράκι θα μου επιτρέψεις να υποκλιθώ στα καθαρά του Victoria και να ξεκαρδιστώ στα γέλια με το drive του.....(κάτοχος Fender-Marshall-Mesa επί 20ετία αλλά οι αγαπημένες old time classic εταιρίες μας έχουν μείνει Πολυυυυ πίσω στα low wattage ενισχυτάκια τους) 

Δες κι αυτο το videaki με ολα τα specs για να καταλάβεις τι εννοώ....

...

 

Για να ξεκαθαρίζουμε κάτι, δεν ψάχνουν όλοι το ίδιο gain, κι όπως σου φαίνεται αστείο το drive του victoria, έτσι σε άλλους φαίνεται γελοίο και υπερβολικό το gain των blackstar, mesa, marshall κλπ. Δεν είναι όλα τα ίδια για όλους. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου