Προς το περιεχόμενο

Τι μουσικη μπορουμε να παιξουμε σε piano bar;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον παιδια δεν ξερω αν το βαζω σε σωστο σημειο....τεσπα....σε ενα πιανο bαt τι μουσικη μπορουμε να παιξουμε????δηλαδη μπορουμε να παιξουμε blues και τετοια η θελει κατι αλλο????και αν μπορειτε να μ φερετε καποια παραδειγματα για το τι περιπου παιζεται στα piano bars....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σοβαρα πάντως, αν και δεν εχω ιδεα απο πιανο μπαρς (υπαρχουν ακομα? ???) λογικά θα πρεπει να συνεχίσεις στο υφος που ήταν το μαγαζι πριν, κατι που θα γινει σε συνεννοηση με τον μαγαζάτορα.

 

Μπορει αυτος πριν να επαιζε Αστα τα μαλακια σου (χταποδια, καλαμαρια κτλ), ή διασκευες Pink Floyd, ή Ahmad Jamal. Δε νομίζω οοοολα να παιζουν στο ίδιο ύφος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Μιλαμε μονο για πιανο και φωνη (πρωτα και δευτερα φωνητικα)?

2. Τι εθνικοτητας? (ποιος το χει και πως το λειτουργει)

3. ειναι καθ εαυτου πιανο μπαρ? Η εχει και φαγητο?

4. Που βρισκεται? Περιοχη?

 

 

Σε λαθος χωρο το εχεις ανοιξει.Θα το φτιαξουν οι υπευθυνοι.

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

re paidia den iparxei piano bar...apla ixa paei me kati paidia na dokimasoume kati pliktra ston rixardo kai enas epekse mousiki p m thimise piano bar...xalara pragmata...

 

 

Παμε παιδικη χαρα; 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Piano-Bar εννοιολογικά είναι αυτό που έχει piano&bar (+ καθρέφτες ΠΑΝΤΑ).

 

Κατά προτίμηση πιάνο με ουρά σε μαύρο mapple να ξαπλώνει πάνω η τραγουδίστρια με τουαλέτα και ασύρματο μικρόφωνο και να λεέι το "fever"

 

Νομίζω ότι στη επαρχία έχουν εξαφανιστεί στην Αθήνα μπορεί να υπάρχουν ακόμα κάποια εδώ κ εκεί.

Έχω να δω από το 2001 και ήταν σε bar ξενοδοχείου. Οτιδήποτε άλλο σήμερα είναι μόνο extra για Χριστούγεννα & Προωτοχρονιάτικα ρεβεγιόν, όχι γαι full season όπως παλιά...

επί το πλείστον έχουν αντικατασταθεί τα πιάνα με plhktrosynth και οι τραγουδίστριες είναι πρώην μπουζουκόβιες και τραγουδάν όλες Paola αλλά piano-bar τα λένε κ πάλι!

 

Νομίζω ότι ο Νικόλας έχει καταφέρει και έχει κάνει κάποια γνήσια piano-bar live τη χρονιά που μας πέρασε Αθήνα μεριά μόνο πιάνο-φωνή δηλ

 

υ.γ. το piano-bat τι είναι?... πως λέμε man-bat, car-bat, duck-bat? ;D

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε ταβερνα τι φαγητο μπορει να εχει?

μπορει και κοπσιδια?

η μονο της ωρας?

γιατι ειχα παει στον ριχαρδο και ειχα ιδρωσει, οποτε μου βγαλε μια χαρτοπετσετα για να σκουπηστω που ελεγε πανω ''ταβερνα η στανη''.

xalara pragmata.

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου