Προς το περιεχόμενο

Αllen wrench για fender stratocaster


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους ! Όπως λέει και ο τίτλος ψάχνω να βρώ κλειδάκι τύπου allen για να καταφέρω να ρυθμίσω το ύψος των saddles του τρέμολο.

 

Πρόκειται για το κλασσικό 6βιδο τρέμολο της 7ender (έψαξα σε stewmac και δεν μπόρεσα να βρώ κατι αντίστοιχο).

 

Επίσης αν ξέρει να μου πει κάποιος για πόσα mm allen μιλάμε για να δώ αν καταφέρω να βρώ απο κάποιο κατάστημα με εργαλεία. (1,5mm που έχω δεν χωράει :o ;D)

 

Ευχαριστώ !!

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρε την κιθαρα σου & hit the hardware stores μια και αλλες βιδες εχουν οι γιαπωνεζικες και αλλες οι αμερικανικες/μεξικανικες,συνηθως η "αρμαθια" με τα μικρα αλλενακια περιεχει ενα αλλενακι που κανει για τη δουλεια που θες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι Γιαπωνέζα ή κινέζα θα βρεις έυκολα.

Αν είνα αμερικάνα θέλει λίγο ψάξιμο γιατί τα μετρήματα είναι σε ίντσες. Προσοχή, αν είναι όντως αμερικάνα υπάρχει περίπτωση να βρείς και στα δικά μας νούμερα αλλενάκι, αλλά αν δεν μπαίνει καλά (στριμωγμένο ή έχει τζόγο) μπορεί και να χαλάσεις το κεφάλι της βίδας.

 

Εν τέλη, τί Fender είναι?

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.. Νομίζω, πως μετά απο ψάξιμο το WD music, βρήκα αυτο που ψάχνω. Πρόκειται για allen 0,5mm (αναφερει το εξής: American strat® saddle height ) οπότε είμαι σε καλο δρόμο αφου βρήκα πόσα mm πρέπει να ψάξω. Θα κοιτάξω απο κανένα μαγαζί "δικό μας" αλλιώς θα παραγγείλω απο έξω !

 

Ευχαριστώ πολύ πάντως !

Όλοι κάνουμε όνειρα........ (custom shoP & V.O.S)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου