Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΡΟΦΟΔΟΣΙΑΣ


sera

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σε ολους καταρχην ειμαι νεος στο site.χρειαζομαι την βοηθεια σας σε κατι:εχω καμια δεκαρια πεταλια και εχω φτιαξει μια κατασκευη μ ενα τροφοδοτικο και κλεμα απο την οποια φευγουν τα βισματα για τα πεταλια..πως σας φαινεται?θα εχω προβλημα?εχετε να προτεινετε καποιο αλλο τροπο εκτος απο μπαταριες????? :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

σευχαριστω για την απαντηση σου.καταρχην μαλλον θα χρειαστω την ευρωπαικη εκδοση του προιοντος για να ταιριαζει το φις..?επειδη δεν φαινεται καλα στη φοτο του site πως ακριβως δουλευει?με ενα τετοιο θα κανω τη δουλεια μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με το 1SPOT.

Το ότι μπορεί να τροφοδοτήσει 20 πεταλάκια φαίνεται από τα 1700mA που βγάζει??

Γιατί αν είναι έτσι τότε και ο μετασχηματιστής που πήρα από το διπλανό κατάστημα με 10Ε είναι 1000mA και αναλογικά κάνει για 12 πετάλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα θα χρειαστείς την ευρωπαική έκδοση.

 

Επειδή το θέμα έχει ξανασυζητηθεί δες εδώ και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φανταζομαι θα πρεπει να παρω και τα daisy chain τα οποια κυκλοφορουν κυριως σε πενταδες.τα daisy chain ανταπτορες εννοω τις 2 πενταδες πως θα τους συνδεσω μεταξυ τους?απλα θα βαλω την μια πενταδα σε εναν απο τους ανταπτορες της αλλης πενταδας?δεν θα υπαρχει προβλημα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επισης μπορω να παρω την αμερικανικη εκδοση και να βαλω ενα φις για να μετατρεψω την αμερικανικη μπριζα που θα εχει σε ευρωπαικη..με την ταση δεν νομιζω να εχω προβλημα γιατι απ οτι ξερω δουλευουν 100-240v και οι 2 εκδοσεις..???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα daisy chain ανταπτορες εννοω τις 2 πενταδες πως θα τους συνδεσω μεταξυ τους?απλα θα βαλω την μια πενταδα σε εναν απο τους ανταπτορες της αλλης πενταδας?δεν θα υπαρχει προβλημα??

Ακριβώς!

Η κάθε πεντάδα έχει ένα φις εισόδου και 5 ακροδέκτες που πάνε σε πετάλια. Έναν από τους ακροδέκτες της πρώτης πεντάδας θα τον συνδέσεις στην είσοδο της 2ης πεντάδας. ¶ρα θα έχεις 9 διαθέσιμους ακροδέκτες!

Κανένα πρόβλημα δε θα έχεις ;)

 

Αν το αγοράσεις από το Musik Produktiv θα σου στείλουν το σωστό για τα ευρωπαϊκά δεδομένα.

Υπόψιν ότι κάποιοι στο Forum ετοιμάζουν μαζική παραγγελία από ONE SPOTS ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ειχα δει στο πρακτικερ τροφοδοτικο ευρωπαικο σταθερο 20ε τα 2000μα και εχει και το ιδιο μεγεθος.ενα παρομοιο δουλευω εγω που πηρα με 15 για το λινε 6 dm και αλλα 2 πεταλακια(το λαιν 6 τραβαει 1200μ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To κάθε πετάλι συνήθως είτε επάνω του ή στο manual θα γράφει πόσα mA ρεύμα τραβάει. Καλό είναι όταν στήνουμε pedals πάνω σε κάποιου είδους daisy chain για ρεύμα να φροντίζουμε να ξέρουμε αυτές τις προδιαγραφές και να αφήνουμε και περίπου 200 mA "αέρα" στον DC Adaptor.

 

Και πολύ σημαντικό είναι να έχουμε REGULATED adaptors. Κοινώς με σταθεροποιητή τάσης, γιατί δεν είναι και ότι καλύτερο για τα πεταλάκια οι αυξομοιώσεις τάσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου