Προς το περιεχόμενο

fender vs rockinger


science

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα συμφορουμιτες!Εδω και αρκετο καιρο σκεφτομαι να αφησω επιτελους τη θρυλικη μου squier στην ακρη και ν ψαξω για κατι καλυτερο!!Τα Χριστουγεννα εκανα την πρωτη κινηση αλλαζοντας μαγνητες βαζοντας ενα καταπληκτικο set (3μονους) Ηaussel pickups(blues)!Τωρα ειμαι σε διλημμα!Να παρω μια Fender Americana και να τους αλλαξω μαγνητες μιας και λατρευς τους μαγνητες μου ή να παραγγειλω ξυλα και λοιπα(χωρις μαγνητες) απο τη rockinger?Που υπαρχει καλυτερη ποιοτητα?Ποσο περιπου θα κοστισει?Απλα δεν εχω ιδεα για rockinger...Αξιζει?

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα το τελευταιο post που εγινε για την παραγγελια!Ειδα πολυ καλα λογια απο ολους σας και τωρα μπηκα στο τρυπακι!Θα μπορουσα να παραγγειλω μια strat ωρις μαγνητες ή τα ξυλα και να την φτιαξω εγω(πραγμα δυσκολο)?

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσες να παραγγειλης ξεχωριστα τα κομματια (οι τιμες υπαρχουν στο site τους) αλλα ειλικρινα δεν βλεπω το λογο μια και τα ετοιμα 5min kits κανουν μονο 485 ευρω και ΣΚΟΤΩΝΟΥΝ (ασε που γλυτωνεις τον κοπο).Παρεμπειπτοντως ολα τα κιτς φορανε μαγνητες HAUSEL :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα το σκεφτηκα ετσι 1ον γιατι ηθελα ταστιερα maple που δε βλεπω να εχει κανενα kit και 2ον μη παει χαμενο το σετακι του Haussel :cry: :cry: :cry:

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και δεν είναι αντιπροσωπευτικό, μπορείς να ακούσεις ένα clip-ακι της Rockinger tele που πήρα πρόσφατα...

 

Κι εγώ τώρα είμαι στη φάση να πάρω μια καινούρια strat και δεν ξέρω αν πρέπει να μαζέψω λεφτά για Custom Shop Fender ή Rockinger Strat... :roll:

 

Κι εμένα με χαλάει η έλλειψη επιλογής maple ή rosewood...

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνω να κάνουμε mail-bombing στη Rockinger για να τους πείσουμε ότι υπάρχει μεγάλο κοινό που θέλει και maple!!!

Όπως μου είχαν απαντήσει σε παλιότερο email τους, "...είναι μικρή εταιρεία και ώστε να μπορούν να φέρνουν και τους 2 τύπους ξύλων και η επιλογή τους ήταν τελικά το rosewood..."

 

Πριν λίγα χρόνια ήταν το maple... :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμπαθητικο το clipaki συμπατριωτη elavd(Παγουρας κ γω)!Τι να κανω?Απ'την αλλη δε μπορω αλλο με τη squier...Παντως πραγματικα στη φαση που ειμαι τωρα ουτε trademarks της fender θελω ουτε να πεταω τα λεφτα μου!Θελω το καλυτερο δυνατο ηχο σε αυτα τα χρηματα.... :?: :?: :?:

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΑΑΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος!!!

Και όχι μόνο εγώ αλλά και έμπειροι telecaster-άκηδες έσκισαν τα πτυχία τους μόλις την είδαν!!! :D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου