Προς το περιεχόμενο

fender vs rockinger


science

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε θέλω να ακουστώ π@π@ρολόγος, αλλά ένας γνωστός μου τυχαίνει να έχει μιλήσει τηλεφωνικά με τον ίδιο τον Haussel και του το εμπιστεύθηκε.

Θα μάθω λεπτομέρειες και θα σας ενημερώσω σύντομα...

 

Παρόλα αυτά, συμφωνώ με το γεγονός ότι πέραν από τις στάμπες και τα λογότυπα, πάνω από όλα είναι ο ήχος και η ποιότητα κατασκευής.

 

Οι Rockinger τα έχουν ΚΑΙ τα δύο...;)

 

Φεύγω για να δοκιμάσω την sonic blue strat ενός φίλου μου και επιστρέφω με φωτογραφίες για όσους ενδιαφέρονται :)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δε θέλω να ακουστώ π@π@ρολόγος' date=' αλλά ένας γνωστός μου τυχαίνει να έχει μιλήσει τηλεφωνικά με τον ίδιο τον Haussel και του το εμπιστεύθηκε.

Θα μάθω λεπτομέρειες και θα σας ενημερώσω σύντομα...

 

Παρόλα αυτά, συμφωνώ με το γεγονός ότι πέραν από τις στάμπες και τα λογότυπα, πάνω από όλα είναι ο ήχος και η ποιότητα κατασκευής.

 

Οι Rockinger τα έχουν ΚΑΙ τα δύο...;)

 

Φεύγω για να δοκιμάσω την sonic blue strat ενός φίλου μου και επιστρέφω με φωτογραφίες για όσους ενδιαφέρονται :)[/quote']

 

Είναι πολύ εύκολο να 'διαλευκανθεί' το μυστήριο: ένα mail στον κ. Χάουζελ που να τον ρωτάει ευθέως.

 

Οι φωτογραφίες από τη συγκεκριμένου χρώματος κιθάρα με ενδιαφέρουν και μένα πολύ, βγάλε πολλές, ναι; :wink: :D

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς...το φλας της μηχανής μου κάτι έπαθε ρε γμτ και δεν κατάφερα να βγάλω photos... :( :( :(

 

Υπόσχομαι ότι τις επόμενες μέρες, που ίσως την πάρω και σπίτι μου την κιθάρα, θα βρω τρόπο να τη φωτογραφίσω ;)

 

Από αισθητικής άποψης, μου άρεσαν πάρα πολύ τα πλαστικά μέρη που ήταν σαν κιτρινισμένα και σου έδιναν την αίσθηση ενός παλιού οργάνου που είχε ξεχαστεί για χρόνια σε μια ντουλάπα, άθικτο...:D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αισθητικής άποψης' date=' μου άρεσαν πάρα πολύ τα πλαστικά μέρη που ήταν σαν κιτρινισμένα και σου έδιναν την αίσθηση ενός παλιού οργάνου που είχε ξεχαστεί για χρόνια σε μια ντουλάπα, άθικτο...:D[/quote']

 

Έτσι, έτσι... :D

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το χρώμα είναι έτσι:

1500m.jpg

 

και όχι έτσι, όπως είναι κλασσικά σε μια strat:

1501w.jpg

 

Θα μπορούσε να είναι το pickguard μιας κιθάρας που έχει "ρουφήξει" πολύ καπνό από τα αλλεπάλληλα live σε σκοτεινά καπνισμένα καταγώγια!!! :D:D:D

 

Πώς τα λέω, πώς τα λέω...:lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή το χρώμα είναι έτσι:

1500m.jpg

 

και όχι έτσι' date=' όπως είναι κλασσικά σε μια strat:

[img']http://www.rockinger.com/Media/Shop/1501w.jpg[/img]

 

Έτσι, έτσι... :D :lol: :lol:

 

Και τα καπάκια, ποτενσιόμετρα κλπ 'κιτρινισμένα';;

 

Αυτό είναι το ΣΩΣΤΟ το χρώμα, το πρόστυχο! :wink:

 

Μπλιαχ, αντισηπτικό άσπρο και π@π@ριές! :P

 

Είναι ΑΚΡΙΒΩΣ όπως τα λες για τον καπνό, κλπ!

 

Ο Κίνμαν στο site του έχει και οδηγίες πως να πετύχεις το 'σωστό, πρόστυχο χρώμα' με χρήση προϊόντων κουζίνας! :wink:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα pots και τα καπάκια των μαγνητών. Μέχρι και το καπάκι του switch είναι "καπνισμένο"!!!

 

¶λλη 2 λεπτομέρειες που παρατήρησα:

1) Τα dots δεν είναι άσπρα (όπως είναι δυστυχώς στην tele μου) αλλά κρεμ όπως δηλαδή θα ΕΠΡΕΠΕ να είναι

2) Τα dots στο 12ο διάστημα έχουν μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους από αυτή που θα έπρεπε να έχουν (σε αντίθεση με την tele μου, που είναι κανονικά). Αν έχεις υπομονή, περισσότερες πληροφορίες για τα dots στις rockinger θα βρείς εδώ ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλη 2 λεπτομέρειες που παρατήρησα:

 

Για λέγε!

 

1) Τα dots δεν είναι άσπρα (όπως είναι δυστυχώς στην tele μου) αλλά κρεμ όπως δηλαδή θα ΕΠΡΕΠΕ να είναι

 

Είσαι άρρωστος! :D

 

2) Τα dots στο 12ο διάστημα έχουν μεγαλύτερη απόσταση μεταξύ τους από αυτή που θα έπρεπε να έχουν (σε αντίθεση με την tele μου' date=' που είναι κανονικά). Αν έχεις υπομονή, περισσότερες πληροφορίες για τα dots στις rockinger θα βρείς εδώ ;)

 

Είσαι άρρωστος! (δις) :lol: :lol:

 

Δηλαδή έχεις το σωστό attitude!! :P :wink:

 

Σε φαντάζομαι σε κανα στούντιο, αν έχεις και στ'αυτιά αυτό το 'attitude' οι μηχανικοί και οι ηχολήπτες θα βάλουν άνθρωπο να σε βγάλει από τη μέση κακομοίρη μου! :P :lol: :lol:

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι άρρωστος! :D

 

Z_Sick.jpg

 

Σε φαντάζομαι σε κανα στούντιο' date=' αν έχεις και στ'αυτιά αυτό το 'attitude' οι μηχανικοί και οι ηχολήπτες θα βάλουν άνθρωπο να σε βγάλει από τη μέση κακομοίρη μου! :P :lol: :lol:[/quote']

2gunsfiring_v1.gif

 

AR15firing.gif

 

greenchainsaw.gif

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου