Προς το περιεχόμενο

SG. Η..."Παραμελημένη" Θεά.


Earendil

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε αυτο θα διαφωνησω' date='η τελε ειναι ισως η πιο all around κιθαρα που υπαρχει.

...

με μια τελε ,εναν καλο ενισχυτη και 2-3 πεταλακια βγαζεις ΟΤΙ ηχο θελεις

:wink:[/quote']

 

Συμφωνώ ότι είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΚΙΘΑΡΕΣ οι tele αλλά κατά τη γνώμη μου δεν έχουν (τουλάχιστον από τη μάνα τους, χωρίς μετατροπή) τις πολύ χρήσιμες "out of phase" θέσεις της Strat.

 

Ξέρω βέβαια ότι εσύ Superfunk τις μισείς, αλλά ο υπόλοιπος πλανήτης τις γουστάρει τρελά!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και ομως με μια πολυ απλη μετατροπη μπορουν να πετυχουν αυτον τον ηχο στο 90% του (βεβαια μπορεις απλα να προσθεσεις και ενα μαγνητη στη μεση :wink: )

 

http://www.seymourduncan.ru/new/s/3pickup_tele_blend.jpg

 

και παλι ομως δεν μιλαω για καποιο ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ηχο που η τελε δεν μπορει η μπορει να πετυχει αλλα για το γεγονος οτι κανει για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης (απο εκει κρινεται αν ενα οργανο ειναι ευελικτο η οχι :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τα καταφέρατε πάλι βρε παλιόμασόνοι της Tele :lol: :lol:

 

Είμαστε που είμαστε μειοψηφεία οικτρή, μας πετάτε τα σχολιάκια σας ανάμεσα από ποστ θαυμασμού για τις καλλονές :lol: SG...

 

Ε να το κλείσουμε λέω γω!! :lol: :lol: :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τα καταφέρατε πάλι βρε παλιόμασόνοι της Tele :lol: :lol:

 

Είμαστε που είμαστε μειοψηφεία οικτρή' date=' μας πετάτε τα σχολιάκια σας ανάμεσα από ποστ θαυμασμού για τις καλλονές :lol: SG...

 

Ε να το κλείσουμε λέω γω!! :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

First we take Noiz.gr

 

Then we take Berlin.

 

Then the whole planet.

 

You've been warned. 8) 8) 8) 8)

nd don't forget my dawg, Fixed and Consequent

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και ΔEN αναφερόμουν στο μύθο ότι η τέλε κάνει για κάντρυ κ.λ.π.

 

Aπλά λέω ότι η τελε (όχι πειραγμένη) έχει ένα συγκεκριμένο χαρακτήρα που δεν θα ικανοποιήσει τους πάντες για τα πάντα, και ίσως όχι μόνο ηχητικά αλλά και απο άποψη facilities.

Eγώ είμαι λάτρης των ιδιαίτερων οργάνων όπως η τέλε και η sg! Δεν υβρίζω τα θεία :D :D :D απλά ακούω τον ήχο συνολικά μιας μπάντας στην οποία υπάρχει ένα τέτοιο ιδιαίτερο όργανο και απο εκεί λέω αυτα που λέω :D

 

Πάντως για τις υπόλοιπες θέσεις της στρατ, και αν αυτές μπορούν να βγούν και απο τέλε κ.λ.π. δηλώνω οτι ΔEN αντέχω να ακούω αυτους τους ήχους!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O Frunobulax εκτός απο SG κατέχει και το Photoshop!! 8O :lol:

 

:D :D :D :D :D

το κατέχω, αλλά δεν το έχω κάνει εγώ!!!! τη βρήκα κάπου στο δίκτυο (δεν θυμάμαι που) ως αυθεντική! 8O 8O :D :D :D :D :D :D

 

Πάντως αυτό που μπορώ να πω είναι πως αν είναι fake, είναι καλοφτιαγμένη και επίσης (σίγουρα, αυτό φαίνεται) σκαναρισμένη απο κάπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου