Προς το περιεχόμενο

Αγορα λαμπατου ενισχυτη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

πριν λίγες μέρες έγινε κουβέντα γι' αυτόν στο νόιζ, υπάρχουν και βιντεάκια να ακούσεις τι ψάρια πιάνει

 

22βατ, master-volume, δύο κανάλια, reverb, 12άρι μεγάφωνο  --> ούτε του παπά  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβασα, ακουσα και απλα.. ποροθηκα... μονο 2 θεματακια μενουν.. επειδη ειχα σκοπω να παρω και ενα βρωμοπεταλο τωρα δεν θα το παρω απλα λεω αν ξυπνισω ενα πρωι και πω θελω να παιξω σημερα metallica θα μπορω?? δν εχω σκοπω να ξυπναω ετσι απλα λεμε αν.. επισης σκεφτομαι τα σχολια της γειτονισσας μου η οποια αν και μουσικοφιλη μου προτυνει συνεχως να μου παρει δωρο ενα απο τα μικρα τα μαρσαλακια και να σταματησω να παιζω με τον line 6.. ;D αν το μαστερ βολιουμ ειναι στο 1 (ή και στο μισο αν εχει περασει η ωρα ::)) θα αποδιδει?? επιπλεον αυτο με προβληματακι με την αλλαγη καναλιων το λυσαν στους καινουριους?? (σορρυ και παλι για τον καταιγισμο ερωτησεων.. αλλη φορα να μην μου προτυνετε τοσο ομορφα παιχνιδακια ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το μαστερ βολιουμ ειναι στο 1 (ή και στο μισο αν εχει περασει η ωρα ::)) θα αποδιδει??

Μήπως να κοίταζες κανά Guitar Rig; Και όχι μόνο Metallica αλλά τον κόσμο ολόκληρο θα παίζεις σε όποια ένταση θέλεις...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που νοιωθεις φιλε δεν ειναι το "ψησιμο" ειναι ο ιος του G.A.S. (guitar aquisation Syndrom)που σε καταλαμβανει σιγα σιγα και σε κανει να μην ησυχαζεις με τιποτα...ολοι το εχουμε μην σε ανυσηχει....

 

Εαν δεν εχεις πεταλια ακομα η προταση του RAY ειναι σωστοτατη ή ακομα και πεταλιερες τυπου line6 pod ...στις οποιες βαζεις και τα ακουστικα σου αργα το βραδυ (χωρις συνδεση στον ενισχυτη) και βαρας μεχρι πρωιας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατι εχει παρει το αυτι μου για GAS ;D παρολαυτα δεν θεωρω ουτε υπερβολικο ουτε νιωθω θυμα του υπερκαταναλωτισμου αν δοσω 250 Ε για να παρω εναν καλο ενισχυτη.. με guitar rig και υπολογιστες γενικοτερα δεν θελω (ακομα) να μπλεχτω... αφηστε που το κονσερβοκουτι μου θελει και αυτο αλλαγμα αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια.. οσο για πεταλιερες της line6 θελω να ξεφυγω απο το μοντελινγκ και την ψηφιακουρα και να νιωσω και εγω τι εστι λαμπα (νιωθω στο στουνιο αλλα θελω να το νιωθω και στο σπιτι ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οσο για πεταλιερες της line6 θελω να ξεφυγω απο το μοντελινγκ και την ψηφιακουρα και να νιωσω και εγω τι εστι λαμπα

 

ελάχιστοι καλύπτονται παίζοντας καρφί σε έναν ενισχυτή

 

αργά ή γρήγορα θα πάρεις κι εσύ την Petaliera Avenue (ή τα δαιδαλώδη Petalakia Alleys)

 

...και θα συνεχίσεις να νιώθεις τι εστί λάμπα τελικού σταδίου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω και μου αρέσει πολύ.

 

και για το στυλάκι που θές

 

http://www.musicstore.de/en_EN/GRD/Guitars/Tube-combo-amps/VOX-AC-4-TV-Combo-/art-GIT0015374-000

 

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελάχιστοι καλύπτονται παίζοντας καρφί σε έναν ενισχυτή

 

αργά ή γρήγορα θα πάρεις κι εσύ την Petaliera Avenue (ή τα δαιδαλώδη Petalakia Alleys)

 

...και θα συνεχίσεις να νιώθεις τι εστί λάμπα τελικού σταδίου

Δυστυχώς, στο 0,5 ή στο 1, δύσκολο να ακούσεις λάμπα γενικώς... Εκτός και αν κάνει φασαρία η λάμπα του πορτατίφ... :) :) :)

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου