Προς το περιεχόμενο

Μικροφωνα t.bone. Any good?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry για το off topic αλλά ένα ασύρματο κιθάρας T bone που είχα αγοράσει ήταν μία από τις χειρότερες αγορές μου ever...Πολύ χάλια ποιότητα αν και ψιλοτσάμπα...

seven deadly sins..........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, η αποφαση παρθηκε, η παραγγελια εγινε, και αυτη τη στιγμη εχω στα χερια μου το t.bone SCT700, και μπορω να πω (χωρις να εχω και καποια ιδιεταιρη εμπειρια βεβαια) οτι το μικροφωνο ΣΚΙΖΕΙ για τα λευτα του. Δεν το εχω δοκιμασει αρκετα (πρωτη μερα  :P), αλλα η ποιοτητα του στα φωνητικα ειναι ασυλληπτα καλη. Επισης, η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα εως πολυ καλη, τουλαχιστον στα σημαντικα parts, οπως το ιδιο το μικροφωνο, που φαινετε πολυ στιβαρο, και το shockmount. Τωρα θα μπορουσαν να εχουν ενα καλυτερο καλωδιο στο σετ, αλλα who cares?  ;D ;D Επισης, ολο το σετακι (mic-mount-cable-power unit-cable) ερχετε ωραια πακεταρισμενο σε flight case βαλιτσακι (πολυ μουρη ομως  ;D ;D :P :P). Πιστευω πως και με μια αλλαγη λαμπας σε κατι πιο ποιοτικο απο τη stock non-brand name, το μικροφωνο θα ειναι ισαξιο με αλλα πολλαπλασιας αξιας (νταξ, ειπαμε, οχι τιποτα top of the line επαγγελματικα mics, αλλα για home recordings φτανει και περισευει).

Αυτα απο μενα, ηθελα να τα γραψω σε περιπτωση που καποιος αλλος αναρωτιετε για τα μικροφωνα του κυρ-θωμα, να μπορει να τα δει εδω.

Fly from Here, but as the Chosen Pessimist...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, η αποφαση παρθηκε, η παραγγελια εγινε, και αυτη τη στιγμη εχω στα χερια μου το t.bone SCT700, και μπορω να πω (χωρις να εχω και καποια ιδιεταιρη εμπειρια βεβαια) οτι το μικροφωνο ΣΚΙΖΕΙ για τα λευτα του. Δεν το εχω δοκιμασει αρκετα (πρωτη μερα  :P), αλλα η ποιοτητα του στα φωνητικα ειναι ασυλληπτα καλη. Επισης, η ποιοτητα κατασκευης ειναι αρκετα εως πολυ καλη, τουλαχιστον στα σημαντικα parts, οπως το ιδιο το μικροφωνο, που φαινετε πολυ στιβαρο, και το shockmount.

 

μηδένα προ του το τέλος μακάριζε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sorry  για το off topic , τα μικροφωνα t bone mb75 & mb85 ειναι αντιγραφες των αντιστοιχων Shure σωστα ? Τα φτανουν στην ποιοτητα ομως ? Αξιζει να παρεις καποιο απο αυτα και να γλυτωσεις μερικα χρηματα η καλυτερα να παρεις το αυθεντικο και να εισαι ησυχος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου