Προς το περιεχόμενο

p 90 σε κιθαρα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας ,

εχο μια  washburn σε les paul σχημα θελω να βγαλω τον μπριτζ μαγνητη και να βαλω ενα p 90 , δεδομενου οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε μονος μου κατι αντιστοιχο , μπορω να το κανω μονος η θα φαω τα μουτρα μου? τι πρεπει να προσεξω ?

επισης να πω οτι αυτη η κιθαρα εχει ενα συστηματακι που κανει τους διπλους μαγνητες μονους vcc

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας ,

εχο μια  washburn σε les paul σχημα θελω να βγαλω τον μπριτζ μαγνητη και να βαλω ενα p 90 , δεδομενου οτι δεν εχω δοκιμασει ποτε μονος μου κατι αντιστοιχο , μπορω να το κανω μονος η θα φαω τα μουτρα μου? τι πρεπει να προσεξω ?

επισης να πω οτι αυτη η κιθαρα εχει ενα συστηματακι που κανει τους διπλους μαγνητες μονους vcc

 

Φανταζομαι εννοεις καποια W series. Η κιθαρα σου ειναι σκαμμενη για διπλους, οποτε δε μπορει να μπει κανονικος P90...θα πρεπει να επιλεξεις εναν hum-sized P90. Απο κει και περα, βγαζεις τον παλιο μαγνητη και βαζεις τον καινουριο, απλα πραγματα. Δε ξερω πως θα συμπεριφερθει το VCC, καθοτι δεν ξερω πως δουλευει...αν ειναι απλα ενα blend μεταξυ του SC και HB ηχου, τοτε απλα δε θα κανει τιποτα καθοτι δεν θα εχει 4 conductors ο μαγνητης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

H κιθάρα τί φοράει τώρα στο bridge; P90,διπλό,μονο;

 

Αν υποθέσω ότι έχει διπλό, θα πρέπει να πάς σε p90 σε μέγεθος διπλού οπότε Gibson P92 ή Seynour Duncan Phat Cats.

 

Δεν χρειάζεται να προσέξεις τίποτα σε αυτή την περίπτωση, μόνο ρίξε μια ματιά τα ποτενσιόμετρα σου να είναι 500Κ.

 

Σπλιταρίσματα και κόλπα όμως με αυτούς τους μαγνήτες, ξέχνα τα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok καταλαβα

seymour duncan φοραγε στον μπριτζ διπλοπυρινο δεν με ενδιαφερει καθολου το σπλιταρισμα

οποτε να ξεχασω κατι τετοιο http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Gibson-P-90-Dog-Ear-BK-Black/art-GIT0017357-000???

και να δω αυτο http://www.musicstore.com/en_EN/EUR/Seymour-Duncan-Phat-Cat-Bridge-nickel-P-90-in-Format-HB/art-GIT0007954-002

η gibson δεν βγαζει p 90 σε μεγεθος διπλου?

 

****p 94 gibson το βρηκα οκ**

tube tube tube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει και ο bluesbucker της Dimarzio που είναι (ψευτο)διπλός με ήχο p90 και πολύ καλό σπλιτάρισμα

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PRails Seymour Duncan

 

Ότι πρέπει για την περίπτωσή σου.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου