Προς το περιεχόμενο

pick-up selection : χρημα - χρονος - νευρα !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ ένα set Texas Antiquity αν δεν κάνω λάθος που είχες ο Τάκης σε μια strat του.Πρώτη φορά είχα ακούσει τόσο ωραίο σκάσιμο σε strat.Ίσως βοηθούσε και ο Fender(δε θυμάμαι μοντέλο :( ) αλλά όπως και να έχει το ηχητικό αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα πάντως μου άρεσαν πολύ ένα set Texas Antiquity αν δεν κάνω λάθος που είχες ο Τάκης σε μια strat του.Πρώτη φορά είχα ακούσει τόσο ωραίο σκάσιμο σε strat.Ίσως βοηθούσε και ο Fender(δε θυμάμαι μοντέλο :( ) αλλά όπως και να έχει το ηχητικό αποτέλεσμα μου άρεσε πολύ

 

ναι οντως μπαμπη απιστευτοι μαγνητες!τους ειχαμε ακουσει στον fender twin reverb μου...

μετα aαπο καιρο αν θυμασαι τους ξανακουσαμε αλλα αυτην την φορα με την φτηνη squier μου(τους ειχα βγαλει απο την american stratocaster που ειχα και τους ειχα βαλει στην squier japan μου) και θυμασαι ποσο χαλια ακουστηκαν...λες να επηρρεασαν και λιγο τα ξυλα της squier σε αυτο;λεω εγω τωρα μηπως... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για να πω την αλήθεια ο ήχος είχε "ψοφήσει" λίγο.Δεν ξέρω αν είναι θέμα ποιότητας ξύλου αλλά όπως και να έχει η american strat αναδείκνυε καλύτερα τους Texas.

 

¶ραγε αν τους βάλεις σε καμιά Rockinger strat να κάτσουν καλά;

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για κατι πιο μοντερνο βαλε air norton!!ο jazz και κανονικα και σπασμενος σκοτωνει τον ειχα πριν στην ιμπανεζ μου και ηταν κορηφυ και με push pull απλα τον αλλαξα γιατι ηθελα πιο μοντερνο ηχο!και οι δυο παντως ειναι πολυ καθαροι και αν δεν παιζεις καθαρα θα σε προδωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω την Custom 24 μοντέλο 92, και την πήρα μεταχειρισμένη. Ο προκάτοχος είχε αλλάξει τους μαμίσιους. Στην γέφυρα έβαλα τον Full Shred και στην neck θέση έχω αφήσει τον Seth Lover αλλά κάτι με χαλάει και λέω να τον διώξω (στην Gibson που τον είχα φορέσει πειραματικά) μου άρεσε περισσότερο αλλά τελικά κατέληξα στον '59.

Επανέρχομαι στην PRS. Τους Dragon δεν τους έχω ακούσει ποτέ. Λέτε να δοκιμάσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τάκη πόσο πάει το ...μαλλι?

 

http://cgi.ebay.com/SUHR-SILENT-SINGLE-COIL-SYSTEM-FENDER-RETROFIT_W0QQitemZ7390612328QQcategoryZ621QQrdZ1QQcmdZViewItem

 

:wink:

 

διαβαστε και ενα τωρινο thread εδω

 

http://www.hugeracksinc.com/board/viewtopic.php?t=20097&start=0

 

Δεν ειναι μαγνητες λοιπον.

Αυτο που με χαλαει λιγο ειναι οτι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει στις περισσοτερες εργοστασιακες strat που εχουν reverse wound middle pickup μια και πρεπει να αντικατασταθει ο μεσαιος μαγνητης :cry:

 

μετα aαπο καιρο αν θυμασαι τους ξανακουσαμε αλλα αυτην την φορα με την φτηνη squier μου(τους ειχα βγαλει απο την american stratocaster που ειχα και τους ειχα βαλει στην squier japan μου) και θυμασαι ποσο χαλια ακουστηκαν...λες να επηρρεασαν και λιγο τα ξυλα της squier σε αυτο;λεω εγω τωρα μηπως...

 

μα και βεβαια οι μαγνητες ακουστηκαν πολυ χειροτερα στα ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ξυλα που εχει η Squier σου (2-3 κομματια solid basswood) απο οτι στα ΠΟΛΥ χειροτερα ξυλα της αμερικανας σου (4-5 κομματια poplar με ΕΠΙΚΑΛΥΨΗ απο ΚΑΠΛΑΜΑ alder :wink: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι στην PRS. Τους Dragon δεν τους έχω ακούσει ποτέ. Λέτε να δοκιμάσω?

 

Για θέματα της PRS μπορείς πάντα να κοιτάς στο http://forums.birdsandmoons.com/forum (ελπίζω να μη θεωρείται κακή συμπεριφορά να προτείνω κάποιο άλλο forum, μια και είναι για άλλο, πιο συγκεκριμένο θέμα.... αν όμως θεωρείται, feel free να κάνετε edit το post μου ;)). Γενικώς πολύς κόσμος τους κρατάει τους Dragon II, και εμένα προσωπικά μου αρέσει πάρα πολύ ο πάνω. Πάντως θα βρεις σχετικά εύκολα μεταχειρισμένους πιστεύω, ρώτα στο forum που έγραψα παραπάνω, θα πάρεις και πολλές γνώμες και θα βρεις και πολλούς υποψήφιους πωλητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου