Προς το περιεχόμενο

pick-up selection : χρημα - χρονος - νευρα !!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

για τους παλιοτερους αναφερω 2 απο τα παρα παρα μα....παρα πολυ αγαπημενα μου κομματια για να καταλαβετε πως θελω να ειναι οι μαγνητες που γουσταρω.(αλλο αν δεν τους εχω βρει ακομαem.icon.blackeye.png)

Α.ΒΑΡΔΗΣ : ΒΟΤΚΑ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ (τα τελεια καθαρα για μενα)&- ΛΕΥΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ (ακουστε και θα με καταλαβετε)

μηπως&ειμαι απαραδεκτος που δεν εχω περασει καθολου απο τους μαγνητες της fender?

σκεφτομαι για τους custom 69&

 

Y.Γ. : ΑΥΤΟΣ O ανθρωπος για μενα ειναι υποδειγμα στα τραγουδια του.ολες του οι δουλειες ειναι τελειες και απο μουσικη-στιχο-ενορχηστρωση.αν μου επιτραπει η εκφραση ,για μενα παντα μιλαω,ειναι ο gilmour/έλληνας.(με τον λασκαρακη πισω του φυσικα!!!!!!)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να διαβάσεις μια σχετική παλιότερη συζήτηση εδώ, από την οποία κατέληξα να πάρω τους Custom Shop 69.

 

H αλήθεια είναι ότι δεν είμαι 100% καλυμμένος από αυτούς για 2 λόγους:

1) ο μεσαίος μαγνήτης δεν έχει αντίστροφη πολικότητα και επομένως στις θέσεις 2 & 4 δεν έχεις hum canceling

2) στις θέσεις 2 & 4 o ήχος είναι λίγο πιο μουντός από ότι έχουν συνηθίσει τουλάχιστον τα αυτιά μου και λίγο πιο σιγανός από τις άλλες 3 θέσεις (αυτό μπορείς να το διορθώσεις ανεβάζοντας λίγο το ύψος του μεσαίου μαγνήτη σε σχέση με τους άλλους 2)

 

Κατά τα άλλα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ καλοί μαγνήτες πριμαριστοί (αν αυτό είναι το ζητούμενο σου) και με ΣΚΑΣΙΜΟ!

 

Μπορείς να μπείς σε αυτό το site όπου έχει συγκριτικό test από διάφορους μαγνήτες της Fender σε όλες τις θέσεις και σε διαφορετικά στυλ (funk, jazz, rock κλπ) και να πάρεις μια ... "μυρωδιά" ;) Επίσης έχει και δείγματα από τους Lindy Fralin ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου