Προς το περιεχόμενο

tokai goldstar sound st50 84'


MK_fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κιθάρα που έχεις να ξέρεις ότι είναι ρέπλικα vintage strat, που σημαίνει ότι έχει μικρά τάστα και vintage radius στην ταστιέρα. Αυτό την κάνει λίγο πιο δύσκολη στο παίξιμο από μια μοντέρνα Strat (που έχει 9,5"-12" radius και συνήθως medium jumbo τάστα).

 

γι' αυτο, δωσ' την σε μενα και παρε μια πιο ευκολη...    ;)

 

ευγε! 

 

8)

 

θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν ακουγαμε και κανα κλιπακι...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

γι' αυτο, δωσ' την σε μενα και παρε μια πιο ευκολη...    ;)

 

ευγε!  

 

8)

 

θα ηταν πολυ ενδιαφερον αν ακουγαμε και κανα κλιπακι...

Λέω και 'γω μόνο σε μένα αρέσουν τα vintage τάστα και το vintage radius.

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω και 'γω μόνο σε μένα αρέσουν τα vintage τάστα και το vintage radius.

 

 

ειστε γυμνασμενοι και σας αρεσει να τρεχετε σε λοφίσκους ;D ;D ;D

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συγκριση με μια fender usa εχει ελπιδα? ???

 

κιθάρες είναι, όχι αμάξια σε κόντρα...αμα δώσουμε αυτή τη κιθάρα στον eric johnson π.χ. και μία fender usa custom shop σε εσένα, εμένα, τον οποιονδήποτε, έχει ελπίδα η fender? Ποιος θα ακουστεί καλύτερα?  ;)

 

επειδή είσαι 15 ακόμα, είσαι μικρός..ο ήχος είναι στον νου και στα δάχτυλα, κι εγώ ονειρευόμουν κιθάρες των 5000 ευρώ πριν 10 χρόνια, αλλά κατάλαβα κι εγώ ότι το όργανο δεν κάνει τον παίχτη..it goes the other way around..απλά ικανοποιεί την ματαιοδοξία του..βέβαια, κι εγώ ήθελα μία gibson lp standard από πάντα και εν τέλει την πήρα και ησύχασα, αλλά τώρα σπάνια να κοιτάξω κιθάρα πάνω από 700-800 ευρώ..

 

μάθε να παίζεις και να ευχαριστιέσαι αυτό που κάνεις και άσε την fender usa..όλα στο μυαλό είναι.. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω και 'γω μόνο σε μένα αρέσουν τα vintage τάστα και το vintage radius.

 

 

εγω ειμαι πιο πολυ του radius. Τα vintage ταστα δεν μου πολυαρεσουν, αλλα θα ηθελα πολυ να παιξω μια τετοια για να δω "τι λεει"...

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειστε γυμνασμενοι και σας αρεσει να τρεχετε σε λοφίσκους ;D ;D ;D

Θα το πω και ας προκαλέσω οποιαδήποτε μειδιάματα. Έχω εδώ και κάμποσες μέρες στο σπίτι μια Fender custom shop Wildwood Stratocaster '65 relic ενός φίλου. Η συγκεκριμένη έχει 10άρι radius και 6150 (μάλλον) τάστα. Η πρώτη μου αντίδραση ήταν τι είναι τούτο, αλλά και μετά από μέρες δεν κατάλαβα καμμία ευκολία ή άνεση σε σύγκριση με τις δύσκολες όπως τις ονομάζετε. Ποτέ μα ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα σε κιθάρες με 7.25/7.50 radius ούτε σε bends ούτε σε action. Tι στο καλό όλοι παλιοί μεταλάδες είστε και θέλετε χαμηλά action και >_12 radius? ???

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα το πω και ας προκαλέσω οποιαδήποτε μειδιάματα. Έχω εδώ και κάμποσες μέρες στο σπίτι μια Fender custom shop Wildwood Stratocaster '65 relic ενός φίλου. Η συγκεκριμένη έχει 10άρι radius και 6150 (μάλλον) τάστα. Η πρώτη μου αντίδραση ήταν τι είναι τούτο, αλλά και μετά από μέρες δεν κατάλαβα καμμία ευκολία ή άνεση σε σύγκριση με τις δύσκολες όπως τις ονομάζετε. Ποτέ μα ποτέ δεν είχα το παραμικρό πρόβλημα σε κιθάρες με 7.25/7.50 radius ούτε σε bends ούτε σε action. Tι στο καλό όλοι παλιοί μεταλάδες είστε και θέλετε χαμηλά action και >_12 radius? ???

 

Εξαρτάται, τι action θεωρείς χαμηλό?

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι στο καλό όλοι παλιοί μεταλάδες είστε και θέλετε χαμηλά action και >_12 radius? ???

 

Μπορεί απλά κάποιοι να μην ξέρουμε να παίζουμε ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην παραμυθιάζεστε μια καλοσεταρισμένη κιθάρα ποτέ δεν <<τρώει>> νότες. Αυτό δεν είναι το πρόβλημα πολλών, ότι στα σηκώματα θα σβήσει η νότα.?.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου