Προς το περιεχόμενο

tokai goldstar sound st50 84'


MK_fan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά μην παραμυθιάζεστε μια καλοσεταρισμένη κιθάρα ποτέ δεν <<τρώει>> νότες. Αυτό δεν είναι το πρόβλημα πολλών, ότι στα σηκώματα θα σβήσει η νότα.?.

 

Αυτό είναι. Είναι θέμα γεωμετρίας. Εκτός αν με τον όρο "καλοσεταρισμένη" εννοείς κάποια που ο μάστορας έχει "φτιάξει" το radius από τα τάστα, να είναι μεγαλύτερο από της ταστιέρας, όσο ανεβαίνουμε.  ;)

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αυτό είναι. Είναι θέμα γεωμετρίας. Εκτός αν με τον όρο "καλοσεταρισμένη" εννοείς κάποια που ο μάστορας έχει "φτιάξει" το radius από τα τάστα, να είναι μεγαλύτερο από της ταστιέρας, όσο ανεβαίνουμε.  ;)

Έλα μια μέρα να τα πουμε από κοντά, να δεις και τη Wildwood και τις λοιπές κοινές. :)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω παλικαρια βοηθησατε πολυ και JaYmZ_HetFielD εχεις δικιο ολα στο μυαλο ειναι αλλα να σου πω και κατι γι αυτο πηγα και πηρα την tokai και δεν πηρα μια fender!Τα εχω σκεφτει ολα αυτα που μου λες πολλες φορες ;D 8) και θα προσπαθησω να βαλω και κλιπακι οσο το δυνατον καλυτερο μπορω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια παρομοια (ισως και ιδια) εχει και ο kultura, αν δει το thread θα σου πει καμια γνωμη...

 

Η δικιά μου δεν είναι ίδια, είναι η silver star, (σκέψου τρίβιδη, CBS headstock, vintage τάστα...) αλλά δεν έχει σημασία.

 

Πίστεψέ με, δεν έχει να ζηλέψει τίποτα απολύτως από μία αμερικάνικη στρατ. Δεν είναι όπως μια Fender κατασκευασμένη από σκιστομάτηδες... Είναι μία Tokai (ακριβέστατο αντίγραφο), και σίγουρα είναι κιθαράκλα...

 

Το μόνο αμφίβολο με τις παλιές Tokai (και γενικά με τις γριές) είναι η κατάσταση στην οποία ενδεχομένως θα τις βρεις...

 

Πάντως, μην διανοηθείς ποτέ να πουλήσεις το συγκεκριμένο κιθαρόνι! Ψάξε στο νετ τι εστί Tokai και θα καταλάβεις... ;)

ΥΓ: Παίζει να έχω πολλούς μήνες να ποστάρω στο νόιζ... :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μια μέρα να τα πουμε από κοντά, να δεις και τη Wildwood και τις λοιπές κοινές. :)

 

Όλο θάρρος μου δίνεις και κάποια μέρα θα έρθω και θα σου κατσικωθώ.  :P ;D ;D

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου