Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με GarageBand!


rhcpgiannis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα νοιζαδες. Εχω ενα προβλημα με την ηχογραφιση τις κιθαρας μου στο mac μου.

Εχω μια πεταλιερα Boss ME-50 και την εχω συνδεσει με το mac μου και θελω να κανω μια ηχογραφιση, το προβλημα ομως ειναι το εξης. Οταν παω να κανω την ηχογραφιση με το GarageBand μου αλλαζει τον ηχο και μου τον προσαρμοζει στους ηχους του garageband, δηλαδη αν αλλαξω ενισχυτη απο το το προγραμμα μου αλλαζει και τον ηχο που εχω ρυθμισει απο την πεταλιερα, με αποτελεσμα η πεταλιερα να ειναι αχρηστη... Ξερετε πως μπορω να φτιαξω αυτο το θεματακι με το garageband ή ακομα καλητερα καποιο αλλο προγραμμα για να ηχογραφω? (Για Mac παντα)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είναι ερώτηση αυτή τώρα? Προφανώς και θα σου αλλάξει τον ήχο, αφού βάζεις εφέ στο εφέ. Αυτό θα στο κάνει σε οποιοδήποτε προγραμμα ηχογράφησης, δεν φταίει το Garageband. Aνοιξε ένα απλό audio κανάλι και γράψε μόνο τον ήχο της πεταλιερας, χωρίς να επιλεξεις ενισχυτη.

Basic Track, No Effects...και ετοιμος!

  • Ευχαριστώ 1

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιγραφή σου με μπέρδεψε  :-\

Αν δεν εχεις δουλεψει με το garageband πιστευω δυσκολα θα το καταλαβεις.  ;)

 

Μα είναι ερώτηση αυτή τώρα? Προφανώς και θα σου αλλάξει τον ήχο, αφού βάζεις εφέ στο εφέ. Αυτό θα στο κάνει σε οποιοδήποτε προγραμμα ηχογράφησης, δεν φταίει το Garageband. Aνοιξε ένα απλό audio κανάλι και γράψε μόνο τον ήχο της πεταλιερας, χωρίς να επιλεξεις ενισχυτη.

Basic Track, No Effects...και ετοιμος!

Να σε καλα marathon, θα το δοκιμασω και θα σου πω.

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν εχεις δουλεψει με το garageband πιστευω δυσκολα θα το καταλαβεις.  ;)

Να σε καλα marathon, θα το δοκιμασω και θα σου πω.

 

Επειδή έχω άβαταρ το Sonar υποθέτεις οτι δεν έχω δουλέψει το Garageband?

Anyway, αφού με το marathon βγάζεις άκρη good luck  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

author=marathon link=topic=180182.msg489945#msg489945 date=1284487831]

Aνοιξε ένα απλό audio κανάλι και γράψε μόνο τον ήχο της πεταλιερας, χωρίς να επιλεξεις ενισχυτη.

Αυτο μου φενετε αδυνατο γιατι για να ακουστει η κιθαρα στο garageband πατα το + κατω αριστερα (οταν εχω ανοιχτο το προγραμμα) και επιλεγω το "electric guitar" και αυτοματα μου βαζει και ενυσχιτη. Υπαρχει καποιος τροπος να μην εχω καθολου ενισχυτη? και πως γινετε αυτο? γιατι οταν κλεινω το μαστερ του ενισχυτη δεν ακουγετε καθολου η κιθαρα.. :-\

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να επιλεξεις electric guitar, επιλέγεις Basic Track και έχεις επιλογή να μην βάλεις εφέ.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρέπει να επιλεξεις electric guitar, επιλέγεις Basic Track και έχεις επιλογή να μην βάλεις εφέ.

Ειμαι στο basic track δεν εχω ηχο αν και πανω δεξια εχω ενδειξη για την ενταση της κιθαρας οτι αναιβωκατεβαινει. :-\ Ανεβαζω και μια φωτογραφια για να καταλαβεις καλυτερα.

garageband_problem.thumb.png.dfef85039afaddd834e4cd9ec6c86f7b.png

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α καλα, ειμαι μ....ς  ;D

Να σε καλα ρε μαραθον. Συνεχισε να βλεπεις τον αγωνα  (αν κρινω απο την ωρα της απαντισης)  ;D ;D ;D

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου