Προς το περιεχόμενο

Πιτσιρικος με ακουστικη


kostaras75

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες τα ντε....αν και εγω ειμαι καθαρα του ηλεκτρικου οργανου, θα ηθελα να μπορουσα να παιζω τετοια πραγματα σαν τον πιτσιρικα και αλλους :-\....ελα ντε που ομως το δεξι μου ειναι εντελως κουλο ;D.....θα μου πεις εξασκηση θελει.....ενταξει στην αλλη ζωη θα ασχοληθω με ακουστικη ;D ;D

 

οχι βρε συ όλα θέλουν μέθοδο και λίγη μα συστηματική προσπάθεια . Απλά δυστυχώς όλα τα πρότυπα δημιουργούνται από μυαλούδακια  επιχειρήσεων που έχουν ως μοναδικό στόχο το οικονομικό συμφέρον .Όλες οι καταναλωτικές ανάγκες  που έχουν οι τελευταίες 3 γενιές έχουν ως βάση τα συμφέροντα δισκογραφικών  και κατασκευαστικών εταιριών .

Ολα είναι ένα μπαλαμούτι που το μόνο που καταφέρνει να κάνει είναι να να απομακρύνει τον μουσικό απο το λόγο χρήσης ή και ύπαρξης ενός μουσικού οργάνου ...... και να τον αφήνει να νιώθει το ίδιο συναίσθημα που νιώθει κάποιος όταν αγοράζει ένα καινούργιο ρούχο . Ολα είναι το ίδιο Τεχνη/ αισθητική = καταναλωτισμός ;D ;D ;D   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε βρίσκω απόλυτο και υπερβολικό Θοδωρή. Κι εγώ θαυμάζω τους μουσικούς που ξεφεύγουν από την πεπατημένη αλλά δεν υπάρχει τρόπος που πρέπει να παίζεται ένα όργανο. Ας παίζει ο καθένας όπως θέλει. Αν παράγει ωραία μουσική, έχει κερδίσει το θαυμασμό μου.

 

JJ ίσως να είμαι . Αλλά δυστυχώς αυτή είναι η άποψή μου  . Δεν με ενδιαφέρει να την επιβάλω πουθενά απλά την εκθέτω μέσα σε μια κουβέντα  ;). Ας παίζει φυσικά ο καθένας όπως θέλει (θέλουν) ::) και να νιώθει όμορφα .Από κει και πέρα ......

 

Α ναι χάρηκα που ανταλλάξαμε μαι κουβέντα .Καιρό έχουμε να τα πούμε .

Ολα καλά , παίζεις τι κάνεις  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ακουστική πρεπει να παιζει μεσα στο σπιτι. ειναι αλλο πραγμα ;)

 

παιζει αλλα ειναι κρεμασμενη στον τοιχο!!!!! ;D

μετα απο αυτα τα κλιπακια λεω να κανω μια προσπαθεια μπας και....

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί στο γιουτούμπ που παίζουν σε αυτό το στυλ ακουστική. Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός:

 

 

συμφωνω..εχει κανει διαφορα..ειναι ατοφιος!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sungha Jung τον λενε τον πιτσιρικα και εχει ξεκινησει ηδη να κανει καριερα με καποια live σε πολλα μεροι του κοσμου οπως αυτο.  ;)

Παντως για εμενα βγαζουν πολυ εντυποσιακο αποτελεσμα!  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν αρκετοί στο γιουτούμπ που παίζουν σε αυτό το στυλ ακουστική. Για μένα ο καλύτερος είναι αυτός:

 

 

Ναι!!!!!! Ο Adam μου ανοιξε πολλους οριζοντες!!! Ο Sunga Jung (ετσι δε λεγεται?) εχει κατι που με χαλαει... μου φαινεται λιγο επιτηδευμενος...

Και υπαρχει το concept "παιδι-ταλεντο" στα βιντεο του που ποτε δεν ημουν fan!

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτός ο Adam είναι απίστευτος πάντως...

 

+ 1. Ο Adam πραγματικα τα σπαει! Εκτος απο το δυσκολο-συνθετο του πραγματος βγαζει και φοβερο feeling!

Αντιθετα τα πιτσιρικια φοβερα μεν αλλα μου θυμισαν κατι απο Κατσαρο που παιζει φωνητικες γραμμες στο σαξοφωνο!... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου