Προς το περιεχόμενο

Η καλυτερη διαφημιση για πιστωτικες


math2014

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ομολογώ ότι ποτέ δε θεωρούσα τον Σλας γίγαντα της rnr διανόησης.

 

Μα γιατί; Το γεγονός ότι δεν ξέρει που είναι ο κουρέας στη γειτονιά του δεν τον καθιστά απαραιτήτως ηλίθιο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε......Ειστε σιγουροι οτι ο τύπος είναι ο Slash....???Η μήπως κάνετε πλάκα..... Στο rockwave μου φάνηκε πολύ πιο γέρος....

 

Έλα πείτε.....Ο Slash σε διαφήμιση μου φαίνεται λίγο περίεργο (όχι οτι τρέφω και τρομερή υπόληψη στον κιθαρίστα....αλλά.....).....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειστε ετοιμοι? αν οχι λαβετε θεσεις θεσεις να πεσουμε παλι στον γνωστο ατερμονα βρογχο που πεφτουμε παντα σε παρομοια θεματα , περι ορεξεως κολοκυθοπιτα και τα τοιαυτα..! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου άρεσε η ιδέα πίσω από αυτή τη διαφήμιση, τη βρήκα αρκετά έξυπνη ως σύλληψη. Το δικό μου πρόβλημα είναι ότι ποτέ δεν μου άρεσε το γεγονός ότι υπήρχαν και υπάρχουν μουσικοί (και ιδιαίτερα κάποιοι ποζεράδες του ροκ) που σπάνε τον εξοπλισμό τους επειδή έτσι τους βγήκε. Έτσι, δεν μου αρέσει και η εικόνα του πιτσιρικά που τα κάνει ρημαδιό.

 

Θα προτιμούσα σαφέστατα να παίξει ο μικρός κανένα solo με τον Slash να τον καμαρώνει... :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σας ειπε ρε παιδες οτι το κλιπακι δεν εχει ισα ισα σαρκαστικη και ειρωνικη διαθεση απεναντι στους ποζεραδες που τα σπανε....! αλλωστε γιαυτο το διαφημιζει την καρτα και οχι κιθαρα. λεω εγω τωρα...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και ποιος σας ειπε ρε παιδες οτι το κλιπακι δεν εχει ισα ισα σαρκαστικη και ειρωνικη διαθεση απεναντι στους ποζεραδες που τα σπανε....! αλλωστε γιαυτο το διαφημιζει την καρτα και οχι κιθαρα. λεω εγω τωρα...!

 

Μαζί σου κι εγώ! Σου είπα όμως ότι απλά δεν μου αρέσει αυτή η εικόνα, μπορεί να έχει κάποιο σκοπό που να "αγιάζει τα μέσα" άρα no problem. Πάντως παρατηρώ ότι έχει γίνει ένας έντονος συσχετισμός του φαινομένου "σπάω τα πάντα" και του ροκ είδους, σε πάμπολλες περιπτώσεις. Correct me if I'm wrong please! :wink:

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μεγαλη πλακα ειναι οτι αν ανατρεξουμε στην ιστορια του ροκ (& πιστεψουμε τους ισχυρισμους του Pete Towsend που ξεκινησε τη μοδα των σπασιματων) ολη αυτη η καταστροφικοτητα :lol: ξεκινησε εντελως ΤΥΧΑΙΑ.

Λεει λοιπον ο κιθαριστας τωνWho οτι επαιζαν σε ενα πολυ χαμηλοταβανο κλαμπ και καποια στιγμη εκει που χτυπιοτανε και χοροπηδαγε βρηκε το headstock της κιθαρας το ταβανι!

Για να μη γινει περαιτερω ρεζιλι στους θαμωνες του κλαμπ αρχισε να κοπαναει κατω την κιθαρα το για να δειξει οτι το εκανε επιτηδες!!

(βεβαια η συνηθεια του αυτη του κοστισε σχεδον ολα τα κερδη απο την πρωτη χρονια των Who μια και ιδεα της καταστροφης φθηνων κιθαρων (δηλ. αλλαγης του main istrument του κιθαριστα με ενα της πλακας για σπασιμο) βρηκε εφαρμογη απο τον Blackmore & μετα :lol:

 

(κατι μου λεει οτι ο Slash ειναι ΠΟΛΥ εξυπνος μια και με τα 4-5 εκατομμυρια ευρω που σιγουρα θα πηρε απο τη διαφημιση αυτη αγορασε μερικες Les Paul ακομα! :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ένδιαφέρουσα η ιστορία!

 

(κατι μου λεει οτι ο Slash ειναι ΠΟΛΥ εξυπνος μια και με τα 4-5 εκατομμυρια ευρω που σιγουρα θα πηρε απο τη διαφημιση αυτη αγορασε μερικες Les Paul ακομα! :lol: )

 

Δε νομίζω ότι πληρώνει ποτέ τις κιθάρες του...Κρα θα κάνει η Gibson για να του δίνει κιθάρες...άλλωστε την έχει δει χορηγός, όπως και σε πολλούς άλλους καλιτέχνες.

Μια signature δική του να πουλήσει έχει βγάλει ήδη 4-5 δικές του custom!

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, αμά μάθετε ότι ο Slash θα πάει στον κουρέα, να μου το πείτε για να πάω να μαζέψω τις τρίχες και να φτιάξω μία signature... σκούπα με το όνομά του.

 

(Σόρυ ρε παιδιά για το flaming αλλά ο άνθρωπος σηκώνει πολύ πλάκα...)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου