Προς το περιεχόμενο

Ωδεία-Θεσσαλονίκη για ντραμς


anti_3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...Μετά από 3 χρόνια που σταμάτησα τα μαθήματα αποφάσισα ως φοιτητής πλέον να συνεχίσω.Αυτό που ψάχνω είναι ένα ωδείο με καλό δάσκαλο και φυσιολογικές τιμές στη Θεσσαλονίκη.Τονίζω ότι δεν με ενδιαφέρει να πάρω κάποιο πτυχίο ή οποιονδήποτε τίτλο σπουδών , απλά θέλω να βελτιώσω την τεχνική και τις ικανότητες μου.

 

Ακούω προτάσεις κατά προτίμιση ανατολικά και κέντρο.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στην Θεσ/νικη στο κεντρο ειναι το Συγχρονο ωδειο και το MMS(MOdern Music School).Για το συγχρονο ξερω οτι οι τιμες ειναι λιγο πιο "τσιμπημενες" σε σχεση με το MMS

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και άσχετος με καθηγητές τυμπάνων θα σου πρότεινα μια λύση γιατί οντας σπουδαστής του Βορείου Ελλάδος τα λεφτά είναι πολλά!

Και μιας και δεν ενδιαφέρεσαι για κάποιο πτυχίο βρες έναν καθηγητή από ένα από τα "καλά" ωδεία ή κάποιον καθηγητή καλό που μπορεί να ξέρεις και ζήτα του ιδιαίτερα(μια φορά στις 2 βδομάδες).Επίσης μπορείς να βιντεοσκοπείς τα μαθήματα για να θυμάσαι τις ασκήσεις κτλ.

 

Αν όμως δεν έχεις τύμπανα θα σου πρότεινα (μιας και ενδιαφέρεσαι για ανατολικά) να πας στην Drumland (στην Χαριλάου). Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια και οι τιμές είναι χαμηλότερες ωδείου. Αλλά μιας και όπως είπα στην αρχή δεν έχω προσωπική εμπειρία δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα. Πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να πας και μια βόλτα από εκεί.

 

Αλλά άκου τι θα σου πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε μου στην Θεσ/νικη στο κεντρο ειναι το Συγχρονο ωδειο και το MMS(MOdern Music School).

 

Για το Σύγχρονο άκουσα και γω για τις τιμές...Το MMS που ακριβώς είναι;

 

 

 

 

 

Αν και άσχετος με καθηγητές τυμπάνων θα σου πρότεινα μια λύση γιατί οντας σπουδαστής του Βορείου Ελλάδος τα λεφτά είναι πολλά!

Και μιας και δεν ενδιαφέρεσαι για κάποιο πτυχίο βρες έναν καθηγητή από ένα από τα "καλά" ωδεία ή κάποιον καθηγητή καλό που μπορεί να ξέρεις και ζήτα του ιδιαίτερα(μια φορά στις 2 βδομάδες).Επίσης μπορείς να βιντεοσκοπείς τα μαθήματα για να θυμάσαι τις ασκήσεις κτλ.

 

Αν όμως δεν έχεις τύμπανα θα σου πρότεινα (μιας και ενδιαφέρεσαι για ανατολικά) να πας στην Drumland (στην Χαριλάου). Έχω ακούσει πολλά καλά λόγια και οι τιμές είναι χαμηλότερες ωδείου. Αλλά μιας και όπως είπα στην αρχή δεν έχω προσωπική εμπειρία δεν μπορώ να ξέρω σίγουρα. Πάντως δεν έχεις να χάσεις τίποτα να πας και μια βόλτα από εκεί.

 

Αλλά άκου τι θα σου πούνε και τα υπόλοιπα παιδιά.

 

 

Ξέχασα να διευκρινίσω ότι προτιμώ ωδείο από το να κάνω ιδιαίτερα,γιατί έχω ακουστικά drums και μου κάνουν παρατηρήσεις συχνά.Οπότε προτιμώ να τα ακούω μόνο για τις ώρες μελέτης. :P (Θα πάρω και πλαστικά Pads να βάλω από πάνω).

 

Στη Drumland είχα πάει να δω κάτι Drums και μου έκανα προσφορά ένα σετ τσάμπα άν γραφτώ στ σχολή τους για ένα χρόνο(600E)..Μου έκανε εντύπωση γιατί σου επιτρέπουν να πηγαίνεις να μελετάς στ στούντιο τους , απλά δεν γνώριζω αν έχει καλό δάσκαλο.

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Σύγχρονο άκουσα και γω για τις τιμές...Το MMS που ακριβώς είναι;

 

 

 

 

Για το MMS,κατεβαινοντας την Βενιζελου απο την εγνατια εχε τον νου σου προς τα δεξια.Ακριβως οδο δεν θυμαμαι αλλα αν κανεις αυτο που σου λεω θα το δεις.Ειναι ενα "παλιο" κτηριο μεσα σε εκεινα τα στενακια το οποιο εχει ταμπελα που λεει MMS.Ελπιζω να καταλαβες περιπου...

 

 

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...

Η drumland μετακόμισε...Πήγα ένα απόγευμα εκέι στην Παπαναστασίου και ήταν άδειο μέσα.Άκουσα ότι πήγε κοντά στα λαδάδικα πάνω από την πανεπιστιμίου.Έχει κανείς ιδέα ;

I'm gonna fight em all...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου