Προς το περιεχόμενο

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΡΑΣΤΕΣ ΤΗΣ ΜΠΥΡΑΣ


nikosm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μαυρο Ρουμι!!! Βασικα δεν μου αρεσει το ουισκι και συνηθως επινα βοτκα μεχρι που ανακαλυψα τον καπετανιο!!!

χικ!

κεραυνοπουλο εν δραση!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται απο το πού και με ποιους βρισκεσαι. σε ταβερνα δε λεει να παρεις μπυρα γιατι το κρασι ειναι ο θεος της ταβερνας και ταιριαζει και με την ψυχολογια. αμα εισαι με φιλαρακια σε σπιτι ψιλοεπβαλλεται το ουισκυ. αμα την αραζεις σε πλατειες τοτε μετραει πιο πολυ η μπυρα και το ουζο, αν και το ουσκυ κολλαει επισης. γενικα, το ενδιαφερον βρισκεται στο πως σου τα σκανε τα διαφορα ποτα σε συνδυασμο με κανα ωραιο τσιγαρο. απο την αλλη ομως πρεπει να πινεις και με στυλ, με τροπο που βοηθαει το εσωτερικο, προσωπικο ψαξιμο και οχι να πινουμε απο συνηθεια, για να λεμε βλακειες χωρις νοημα ή να την πεφτουμε σε γκομενες.

 

επισης, ενδιαφερουσα πληροφορια για το παιδι που ειπε για την τεκιλα και ισως να τη γνωριζει: ως γνωστον απο κεφαλι γινεται το 80% της κινησης της θερμοτητας ολου του ανθρωπινου σωματος. η τεκιλα, απο την αλλη, ειναι ισως το μονο ποτο που ζεσταινει το κεφαλι και οχι το σωμα. αρα, αφου το κεφαλι ζεσταινεται, η ατμοσφαιρα φαινεται πιο δροσερη. ετσι εξηγειται που στο μεξικο, ή ακομα και σε δικες μας παραλιες καλοκαιρακι γουσταρουμε να πινουμε τεκιλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ουίσκι είναι κλασσικό πότο και θα είναι (για πάντα).¶λλωστε αυτό ψήφισα..Η μπύρα? :roll: Φοβερή ανακάλυψη για όλες τις ώρες και σαν κάτι πιο light από ένα ποτήρι(μπουκάλι,βαρέλι ..κλπ ανάλογα τον καθένα :P )ουίσκι.Επίσης την μπύρα την παραγγέλνεις όταν δεν έχεις λεφτά και δεν φτάνουν για άλλο ποτό!!! :lol: :lol: :P :P Ωραίο poll πάντως!!!χεχεχε :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά είμαι υπέρ του brandy, αλλά έχει το κακό ότι αν δεν ειναι καλό ειναι ΑΘΛΙΟ. Κατα τ'άλλα, whiskey είναι πολύ καλή φάση (chivas και dimple τα καλύτερα του super market, κατά τη γνώμη μου), η μπύρα (McFarland είναι η κορυφή), αλλά και όλα τα υπόλοιπα είναι υπέροχα ΕΚΤΟΣ από οτιδήποτε έχει γλυκάνισο (βλέπε ούζο και σαμπούκα) που δε μπορώ ούτε να τα μυρίσω γιατί μου έρχεται να βγάλω ό,τι έχω φάει τις τελευταίες 4 μέρες.... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν φοιτητησ διατροφησ κ διαιτολογιασ εχω να πω ενα πραγμα λατρευω τα ποτα ειναι για εμενα απολαυση αν κ μερικεσ φορες εχω υπερβει κατα πολυ τα ορια παντως για εμενα ολα ειναι οραια αλλα το φινο 12αρι ουισκακι κ το θεικο τσιπουρακι δεν τα αλλαζω με τιποτα οπωσ κ την ρακη τι σκατα φοιτητησ στην κρητη ειμαι χωρισ ρακη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου