Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για σύνδεση One Spot.


medelliap

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας,

 

 

Πριν από λίγες μέρες αγόρασα one spot και θα ήθελα να μου πείτε αν θα έχω πρόβλημα να συνδέσω κάποιο από τα παρακάτω πετάλια:

 

 

Dunlop: Cry baby GCB-95

 

Ibanez: TS-9

 

Line6: MM4

 

Boss: DD3(Delay), DD20(Delay),RC20(Loop station), LS1,Tuner TU-12H

 

Akai: Headrush E1

 

 

Ευχαριστώ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα εχεις κανενα προβλημα (για το MM4 πρεπει να αγορασεις τον ειδικο ανταπτορα,οπως και για το Cry Baby αν ειναι παλιο και εχει το ηλιθιο 'αμερικανικο" dc input ) :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το mm4 έχω πάρει τον αντάπτορα, για το crybaby τί ακριβώς εννοείς?? Το έχω πάρει το '97 και το δουλεύω χωρίς πρόβλημα με έναν συνηθισμένο μετασχηματιστή του εμπορίου.

 

Ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει εισοδο για τροφοδοσια οπως τα BOSS ? Γιατι καποια παλαιοτερα ειχαν εισοδο για "μπανανα".

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει είσοδο όπως τα Boss (μάλλον :)), οπότε δεν θα έχω πρόβλημα! Η μπανάνα τί ακριβώς είναι? Δεν το έχω συναντήσει ποτέ.

 

Σ'ευχαριστώ πολύ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η μπανάνα τί ακριβώς είναι?

 

Έτσι αποκαλείται χαϊδευτικά το κλασσικό βύσμα (jack) . Στη περίπτωση τροφοδοσίας ενός wah το βύσμα είναι λίγο μεγαλύτερο σε μήκος απο αυτό που έχουν τα ακουστικά για walkman.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο από μπροστά μου! :evil: :evil: :evil:

 

Σαν φανατικός της electro harmonix έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Κάθε φορά που πέρνω καινούργιο eh η χαλάει το παλιό καλώδιο μου εβγαίνε η πίστη για να βρώ καινούργιο. Κι έτσι μια μέρα την ψώνισα και πήρα 10 από το Musik produktiv για να βρίσκονται.

Εδώ στο επαρχία δυσκολα θα βρείς

¶σε που το brick της dunlop είχε μόνο 2 μέσα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρτο από μπροστά μου! :evil: :evil: :evil:

 

Σαν φανατικός της electro harmonix έχουν σπάσει τα νεύρα μου. Κάθε φορά που πέρνω καινούργιο eh η χαλάει το παλιό καλώδιο μου εβγαίνε η πίστη για να βρώ καινούργιο. Κι έτσι μια μέρα την ψώνισα και πήρα 10 από το Musik produktiv για να βρίσκονται.

Εδώ στο επαρχία δυσκολα θα βρείς

¶σε που το brick της dunlop είχε μόνο 2 μέσα...

 

+1000000

 

Ακριβώς το ίδιο πρόβλημα είχα κι έχω ακόμη κι εγώ! Σε όλη την Αθήνα δεν έχω βρει τέτοιον μετατροπέα και αναγκάστηκα να φτιάξω μόνος μου με πατέντες στο daisy chain που χρησιμοποιώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου