Προς το περιεχόμενο

pure strat-sound -> τελικη ευθεια , βοηθεια...!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως ο Thomann για κάποιο περίεργο λόγο, δεν έχει πλέον στον online κατάλογό του τα 250k pots...

Είχα αγοράσει παλιότερα και πλέον ...εξαφανίστηκαν όχι απλά από το stock αλλά από τον κατάλογο. Οπότε αν είναι να παραγγείλεις σίγουρα από εκεί καλύτερα να στείλεις ένα email στο αρμόδιο κιθαριστικό τμήμα τους και να ρωτήσεις τι παίζεται... ;)

Είδα επίσης ότι εκτός από τον κλασσικό 5-way switch, υπάρχει και ένας της Fender που λέει 5-way Super Switch. Δεν ξέρω όμως τι κάνει αυτός... :roll:

 

Όσον αφορά το θόρυβο, οι CS69 έχουν θόρυβο όπως όλες οι strat που έχω παίξει απλά τον έχουν σε ΟΛΕΣ τις θέσεις μιας και δεν είναι RWRP (Reverse Wind Reverse Polarity)...

 

ΟΜΩΣ σε ΟΛΑ τα live που έπαιξα, αλλά και στις πρόβες στο studio με την μπάντα, δεν καταλαβαίνει κανείς ΤΙΠΟΤΑ!!! ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 37
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Αλήθεια από πότε ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ η χρήση links μαγαζιών/αντιπροσώπων? Το Forum είναι FULL σε αυτά!

 

Πιστεύω ότι αυτή η απαγόρευση δε βοηθάει παιδιά την ενημέρωση του καταναλωτή!

Θεωρώ σωστό αυτό που είχε πει παλιότερα μάλλον ο Yameth (ή ποιος άλλος) ότι καλό είναι όταν μας ζητάει πληροφορίες πχ για μια Les Paul, να του δίνουμε το επίσημο link της εταιρείας που παρουσιάζει το συγκεκριμένο όργανο ή μηχάνημα, και όχι link από μαγαζί που το πουλάει.

Στην προκειμένη περίπτωση είναι άλλο πράγμα. Ο spimav_z ζήτησε συγκεκριμένα να του υποδείξουμε τα προϊόντα του Thomann προφανώς για να μη κάνει λάθος στην παραγγελία. Δεν το βρίσκω μεμπτό το να του υποδείξουμε τα σωστά links ;)

 

Σε κανένα άλλο forum δεν το έχω δει αυτό πάντως... :roll:

 

 

EDIT

Μόλις είδα τον 5ο κανονισμό του NOIZ:

5.Τα μέλη συμφωνούν να μη προωθούν, να διαφημίζουν ή να δυσφημίζουν έμμεσα, αλλά και άμεσα προϊόντα δικά τους ή άλλων και τις έμμισθες υπηρεσίες τους. Η αναφορά σε προϊόντα και υπηρεσίες μπορεί να γίνεται μόνο αν έχει ρόλο ενημερωτικό στην συζήτηση

 

¶ρα ερχόμαστε στα λόγια μου ... ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να συμφωνήσω με τον Ηλια.

 

Γιατί δηλαδή να μην δίνουμε link αν έχουμε να προτείνουμε κάτι ή κάποιος έχει καλλίτερες τιμές ? Δεν είναι διαφήμιση αυτό !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντας πιο νεος στο site , μαλλον το εθεσα λαθος...τουλαχιστον οποιος μπορει ας μου στειλει πμ για το site Της fender ,γιατι το χω ψαξει ολο και δε βρισκω πουθενα pots....και 5 way switchem.icon.shy.png

 

thanks elavd!

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντας πιο νεος στο site ' date=' μαλλον το εθεσα λαθος...τουλαχιστον οποιος μπορει ας μου στειλει πμ για το site Της fender ,γιατι το χω ψαξει ολο και δε βρισκω πουθενα pots....και 5 way switchem.icon.shy.png

 

[/quote']

 

Εμ ΑΥΤΟ είναι το θέμα!!! Ότι συγκεκριμένα στο site της FENDER δεν μπορώ ΠΟΤΕ να βρω κάτι όταν ψάχνω στα accessories!

:evil:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οντας πιο νεος στο site ' date=' μαλλον το εθεσα λαθος...τουλαχιστον οποιος μπορει ας μου στειλει πμ για το site Της fender ,γιατι το χω ψαξει ολο και δε βρισκω πουθενα pots....και 5 way switchem.icon.shy.png

 

thanks elavd![/quote']

 

νομιζω οτι σου εστειλα χθες ενα λινκ με πμ :wink:

παντως δεν ειναι αναγκη να γραφει Fender το πακετο και της Fender το switch ειναι crl & τα ποντεσιομετρα cts :wink: oποτε μπορεις να αγορασεις και κατευθειαν τις μαρκες αυτες.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου