Προς το περιεχόμενο

fender ''the twin'' με κοκκινα κουμπια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω συναντησει πολλους οι οποιοι δεν εχουν τιποτα φοβερους ενισχητες αλλα βαζουν κατι προενισχητες και φτιαχνουν καταπληκτικο ηχο.Αλλα εγω δεν εχω ιδεα απο τετοια συστηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει μαλλον το βρηκαμε το cd.......99% ειναι αυτο γιατι βρηκα και αλλο ενα κομματια που θυμαμαι οτι εχει μεσα.....την ΠΑΠΑΔΙΑ και μαλιστα το παιζουν ετσι μεσα...............α ρε ΧΑΛΙΛΟΠΟΥΛΕ......ουισκια θα πιουμε πρωι πρωι?

 

 

http://www.studio52.gr/info_gr.asp?infoID=00000gtx

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια.Στην κονσολα δινω ηχο η με μικροφωνο η με καρφι απο τον ενισχυτη.Αλες φορες ο ηχος βγαινει καθαρος,τις περισσοτερες φορες ομως τα κλαρινα και οι φωνες ανοιγουν τερμα με αποτελεσμα να γινετε πολεμος στο παταρι και κατω να ακουγετε μια βαζουρα.(ολη νυχτα φοραω ωτοασπιδες)

 

οπότε τον ενιχυτή τον θες για να ακούς εσύ τι παίζεις, έτσι δεν είναι;

ίσως θα μπορούσες να δοκιμάσεις μόνιτορ ακουστικά που είναι σαν ωτοασπίδες και προενισχυτή, αλλά θέλει λίγο συνεννόηση και με τους άλλους

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aσχετο: Η Πανωρια ειναι βασισμενη πανω στο ομωνυμο κρητικο επος ή απλα προκειται για συμπτωση;

 

Με ρωταει ενας φιλος Σκοτσεζος πληροφοριες για το κομματι, να ξερω τι να του πω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣκεφτΟμαι πολυ σοβαρα να αγορασω ενα ζευγαρι EMINENCE DELTA PRO 12 που μου προτεινε ο φιλος πιο πανω.Τι διαφορα (στο ηχο) εχουν απο αυτα που εχουν οι fender απο τη μανα τους;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα ποιά έχουν πάνω.... πάντως σε γενικές γραμμές καλύτερα θα είναι τα Delta Pro

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΣκεφτΟμαι πολυ σοβαρα να αγορασω ενα ζευγαρι EMINENCE DELTA PRO 12 που μου προτεινε ο φιλος πιο πανω.Τι διαφορα (στο ηχο) εχουν απο αυτα που εχουν οι fender απο τη μανα τους;

 

 

Φιλε απο αυτα που ακουω απο τα κλιπακια που εβαλες, δεν νομιζω οτι εχεις προβλημα μεγαφωνων. Ιδεα μου ειναι....

Αν ομως μου λες οτι ο ενισχυτης σου ειναι 45/αρης, εκει ειναι το προβλημα σου, τα λιγα watt. Μαλλον θα πρεπει να κοιταξεις για μεγαλυτερο ενισχυτη. Δεν θα δεις διαφορα με την αλλαγη μεγαφωνων σε αυτο που εχεις και στον ηχο σου.

 

Τωρα επειδη ολα μπορει να παιξουν, θα μπορουσες να κρατησεις το μηχανημα σου ως εχει, και να το ενισχυσεις προενισχυτικα με τον κατωθι συνδιασμο.

 

 

dsc00003small.jpg

 

Βαζοντας δηλαδη ενα μπουστερομπουφερακι μπροστα, ενα εκουαλαιζερ απο πισω για να ενισχυεις τα χαμηλα σου (που σου ειναι απαραιτητα για τη δουλεια που κανεις), και ενα παραμετρικο εκουαλαιζερ μετα για να ενισχυεις αναλογα με το τι παιζεις μεσαιες η πιο υψηλες κλπ.

Με ολη αυτη τη διαταξη μπορεις να χειριστεις τον ηχο σου κατα το δοκουν. Ομως....

Ανεβαζεις πολυ τη σταθμη της εντασης με συνεπεια να κλαταρεις τα μεγαφωνα (στην καλυτερη περιπτωση θα σου τριζουν).

Εδω λοιπον τα μεγαφωνα του SF θα δειξουν τη χρησιμοτητα τους.

 

Καλυτερα ομως θα σου προτεινα να κρατησεις τα λεφτα σου και να τα βαλεις για ενα μηχανημα μεγαλυτερο, και να μην μπερδευεσαι με τετοιες καταστασεις...που πιθανως και να μην δουλεψουν και να σου δημιουργησουν αλλα προβληματα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου.παιζω δημοτικα τραγουδια σε πανηγυρια και χρειαζομαι ενα ενισχυτη με δυνατο αλλα κυριως καθαρο ηχο, τι προτεινετε;δεν ξερω ο συγκεκριμενος(the twin) αν εχει καθαρο ηχο.τωρα παιζω με ενα fender 45w καθαρος ενισχυτης αλλα χωρις μεγαλη ενταση.

FENDER TWIN SILVER 135WATT και πετα 2JBL(τα... πορτοκαλια) και αντε γεια. Στο 10 θα βαρας.

 

2ον. Για δες και ROLAND JC120.(λεμε τωρα) ;)

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου