Προς το περιεχόμενο

Seven Steps to Heaven (M. Chrisoulakis Trio)


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα συμφωνήσω απόλυτα, και θα προσθέσω ότι και ο ντράμερ είναι εξαιρετικός (Και αυτό το ride σκοτώνει. Ο ορισμός του jazz ride ήχου).

 

Συγχαρητήρια παλικάρια!

 

 

Ευχαριστούμε πολύ Χάρη  ;)

 

 Ο Ζαχαρίας είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση . Μελετημένος,  μα και προικισμένος μουσικός .

Τσέκαρε αυτό  :)

 

 

 

Δηλαδη εγω θα επρεπε να ειμαι ηδη δεμενος με μια πετρα στον πατο καποιου ποταμου :P

 

Ρε κατι μυστηριοι που υπάρχουν. Κλαιν οι χηρες, κλαινε και οι παντρεμενες

 

 Οχι, αλλά είναι καλό κάποιος να είναι ανήσυχος (μη ικανοποιημένος )  με τον εαυτό του

γιατί προσπαθεί πάντα να γίνει καλύτερος.

 Αυτή νομίζω οτί είναι και η γοητεία της μουσικής . Η συνεχής προσπάθεια  που δε τελειώνει ποτέ  ;)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

 Ο Ζαχαρίας είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση . Μελετημένος,  μα και προικισμένος μουσικός .

Τσέκαρε αυτό  :)

 

 

Όπως ξαναείπα, εξαιρετικός! Παρότι γενικά βαριέμαι τα drum solos, αυτό το είδα ολόκληρο και ευχάριστα. Πολύ καλός συνδυασμός μουσικότητας και τεχνικής (αλλά μου τη δίνουν οι ντράμερς που είναι καλύτεροι από μένα, που σημαίνει ότι μου τη δίνουν οι περισσότεροι άλλοι ντράμερς! ;D).

 

Ανέβαζε όποτε μπορείς, ότι ηχογραφείτε. Υποψιάζομαι ότι θα ακούσουμε πολύ καλές μουσικές από σας…  ;)

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα σπόρους για ραπανάκια από το ebay! Σίγα σιγά να πουλήσω κιθάρες και να ασχοληθώ με κάτι άλλο. Λέτε να αρχίσω και το πλέξιμο..;  ;D 8)

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, μουσικάρες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρήγγειλα σπόρους για ραπανάκια από το ebay! Σίγα σιγά να πουλήσω κιθάρες και να ασχοληθώ με κάτι άλλο. Λέτε να αρχίσω και το πλέξιμο..;  ;D 8)

 

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ, μουσικάρες!!!

 

Ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου σχόλια  :D

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις, είναι να συνεχίσεις να το κάνεις με αγάπη όρεξη και μεράκι.

Αυτά αρκούν για να και σίγουρα πάντα φέρνουν αποτέλεσμα στην τέχνη  :D

 

Το ξανακούω, τι σπουδαίο κομμάτι και τι εκτέλεση η δικιά σας.

 

Νέστωρα και πάλι ευχαριστούμε για νιοστή φορά  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μου ξέφυγε αυτό;  ??? ???

 

Το ότι κάθε κομμάτι που ανεβαίνει από σας είναι κάθε φορά καλύτερο το αντιλαμβάνεται κάποιος από τα πρώτα δευτερόλεπτα. Καθαρός και ταυτόχρονα ζεστός ήχος. Σου είχα πει ότι το phrasing και σε άλλες δουλειές σας με είχε ενθουσιάσει, αλλά τώρα νομίζω ότι είναι στο peak.

 

Τιμή μου (και όλων μας πιστεύω) που μοιράστηκες τη μουσική σου με εμάς!

 

Μπράβο!!!! ΜΕΓΑΛΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Τι να πώ τώρα!!! Και Miles ….και παιγμένο τέλεια….Εγώ το λέω ξεκάθαρα…ΣΑΣ ΖΗΛΕΥΩ!!!!! Αν δεν το έβλεπα εδώ θα πίστευα ότι είναι από κανένα καταγώγιο (με την καλή έννοια) στο big apple!!!!!! ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ…κρίμα που δεν ήμουν εκεί ….να σας ακούω με τις ώρες…και να καπνίζω να καπνίζω…να καπνίζω (μέχρι να με συλλάβουν!!). Αυτό θα πει διασκέδαση με μουσική!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Αμαν!  :o Τι ήταν ετούτο;;;; Αμάν!!!!1!!!11!!one

 

Πολύ καλό! (ο ήχος του πιάνου πράγματι ξενίζει λίγο...). Κατά τα άλλα, και οι τρεις σας είστε υπέροχοι! Μπράβο ρε παιδιά, μπράβο σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου