Προς το περιεχόμενο

Seven Steps to Heaven (M. Chrisoulakis Trio)


THEOD

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα περί μουσικής δεινότητας τα έχουμε ξαναπεί, άσε που τι να σας γράψω εγώ τώρα που για να παίξω ημιαξιοπρεπές comping σε οποιοδήποτε τζαζ κομμάτι πρέπει να μελετάω ένα μήνα.

 

Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση εδώ είναι το γεγονός ότι προσεγγίσατε με ΑΠΟΛΥΤΟ σεβασμό ένα "τεράστιο" standard και το παίξατε απλά και υπέροχα.

 

Οι ΜΟΥΣΙΚΟΙ του είδους σας σπανίζουν επικινδύνως.

 

Την αγάπη μου.

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γίνεστε όλο και καλύτεροι.

Το αποτέλεσμα σε αυτό το κομμάτι είναι πραγματικά εντυπωσιακό.

Αν και ο πιανίστας είναι καταπληκτικός δεν επισκιάζει την θαυμάσια συνολική εικόνα σας.

:)

 

Μόνον ο ήχος του πιάνου με ξένισε λίγο. Μου φαίνεται κάπως ψυχρό .Ίσως φταίει η ηχογράφηση, ίσως τα ακουστικά μου.

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα περί μουσικής δεινότητας τα έχουμε ξαναπεί, άσε που τι να σας γράψω εγώ τώρα που για να παίξω ημιαξιοπρεπές comping σε οποιοδήποτε τζαζ κομμάτι πρέπει να μελετάω ένα μήνα.

 

Αυτό που μου έκανε ιδιαίτερη εντύπωση εδώ είναι το γεγονός ότι προσεγγίσατε με ΑΠΟΛΥΤΟ σεβασμό ένα "τεράστιο" standard και το παίξατε απλά και υπέροχα.

 

Οι ΜΟΥΣΙΚΟΙ του είδους σας σπανίζουν επικινδύνως.

 

Την αγάπη μου.

 

Βρε συ Σπύρο κοκκίνισα απο την ντροπή μου  :D

 

Να σαι καλά ευχαριστούμε ;)  

 

 

 

Μπράβο και για την καταπληκτική εκτέλεση και για την επιλογή των κομματιών που διασκευάζετε. :)

 

Ο πιανίστας τα σπάει.

 

Ευχαριστούμε πολύ spy :)

 

Θα του το πώ γιατί είναι πολύ ματαιόδοξος και χρειάζεται κάθε τρεις μέρες 20άλεπτο ψυχανάλυσης και 5λεπτο θετικής υποστήριξης 8)  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεστε όλο και καλύτεροι.

Το αποτέλεσμα σε αυτό το κομμάτι είναι πραγματικά εντυπωσιακό.

Αν και ο πιανίστας είναι καταπληκτικός δεν επισκιάζει την θαυμάσια συνολική εικόνα σας.

:)

 

Μόνον ο ήχος του πιάνου με ξένισε λίγο. Μου φαίνεται κάπως ψυχρό .Ίσως φταίει η ηχογράφηση, ίσως τα ακουστικά μου.

 

θένξ φίλε μου

Το ηλεκτρικό πιάνο είναι για πέταμα . Προχθές μάλιστα που έβρεχε και έσταζε απο την οροφή σταμάτησαν να δουλεύουν άλλα 4 πλήκτρα :D

 

[quote author=GeoDream link=topic=180813.msg497674#msg497674

 

date=1286650777]

Εύγε παιδιά και για το μουσικό μέρος αλλά και για το ήθος σας!

 

 

ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου σχόλια  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θένξ φίλε μου

Το ηλεκτρικό πιάνο είναι για πέταμα . Προχθές μάλιστα που έβρεχε και έσταζε απο την οροφή σταμάτησαν να δουλεύουν άλλα 4 πλήκτρα :D

Αλήθεια? Κρίμα..Σίγουρα σας αξίζει ένα καλύτερο όργανο  :-\

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλήθεια? Κρίμα..Σίγουρα σας αξίζει ένα καλύτερο όργανο  :-\

 

Υπάρχει και άλλος χώρος με κανονικό πιάνο , που γίνονται οι ηχογραφήσεις και οι πρόβες αλλά τώρα βρίσκεται σε περίοδο ανακαίνισης, οπότε δουλεύουμε με ότι έχουμε διαθέσιμο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκπληκτικό, απ' τα καλύτερα πράγματα που έχω ακούσει εδώ μέσα.

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα, και θα προσθέσω ότι και ο ντράμερ είναι εξαιρετικός (Και αυτό το ride σκοτώνει. Ο ορισμός του jazz ride ήχου).

 

Συγχαρητήρια παλικάρια!

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστούμε πολύ spy :)

 

Θα του το πώ γιατί είναι πολύ ματαιόδοξος και χρειάζεται κάθε τρεις μέρες 20άλεπτο ψυχανάλυσης και 5λεπτο θετικής υποστήριξης 8) 

 

 

Δηλαδη εγω θα επρεπε να ειμαι ηδη δεμενος με μια πετρα στον πατο καποιου ποταμου :P

 

Ρε κατι μυστηριοι που υπάρχουν. Κλαιν οι χηρες, κλαινε και οι παντρεμενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου