Προς το περιεχόμενο

Planet Waves Auto-Trim Tuning Machines, κανείς;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

τα χω χρησιμοποιησει εγω . πολυ τιμια κλειδια για την τιμη τους .

Τωρα κατα ποσο κραταν το κουρδισμα θα απαντησω με επιφυλαξη , εγω τα ειδα σε fixed bridge 7 χορδη και δεν ειχα ουτε καν υποψια προβληματος παντως . μου χε κανει επισης εντυπωση και το βαρος τους το οποιο ειναι εμφανως μικροτερο απο τα αντιστοιχα sperzel.

 

το auto trim ειναι πολυ χρησιμο , αρκει να μην εχεις κανει κανενα λαθος στο πως περνας την χορδη απο την υποδοχη και σου φαει την χορδη εκει που δεν πρεπει και τρεχεις για νεο πακετο

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι η αλήθεια είναι ότι είναι πολύ ελαφριά. Σε βαθμό να νομίζεις ότι είναι ψεύτικα. Σ'ευχαριστώ.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν τα πήρα και τα πέρασα.

Τα Planet Waves είναι απίστευτα.

Πρώτον, δεν πίστευα ότι θα δω τέτοια διαφορά στο κούρδισμα αλλά την είδα. Η αλήθεια είναι ότι στα συμβατικά κλειδιά - όπως φαίνεται - πάντα υπάρχει ένα γλίστρημα, γιατί πάντα χρειαζόταν διόρθωση το κούρδισμα. Με αυτά έβαλα χορδές και σχεδόν ούτε stretching χρειάστηκε. Λίγες ελάχιστες διορθώσεις.

Ο μηχανισμός είναι ακριβής και ανταποκρίνεται τέλεια και το κερασάκι στην τούρτα είναι το auto-trim. Όπως κουρδίζεις τη χορδή, ακούς ένα κρακ - το νοιώθεις και στο χέρι σου δλδ γιατί θέλει λίγο παρπάνω δύναμη το κλειδί εκίνη την ώρα - και στο τέλος μαζεύεις τα κομμάτια των χορδών από το πάτωμα.

Πρώτες εντυπώσεις: Άριστες. Τα προτείνω.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου