Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Λαμπάτου Ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και τσεκαρε και αυτο εδω...επιδει μιλαμε για ευελιξια....

 

http://www.blackstaramps.co.uk/products/seriesone/seriesone100isf.html

 

Ωραίος ενισχυτής!Τον δοκίμασα προχθές στον Τρίμη.Όντως πολύ ευέλικτος,πολύ καλά καθαρά και ωραίο overdrive.To ISF ποτενσιόμετρο είναι όλα τα λεφτά!

The player makes the guitar, not the opposite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος ασχολειται με τα ψιλα?  ;D ;D ;D

Αναφερομαι στον υπερτατο και ερωτευσιμοτατο ενισχυτη ολων των εποχων απλα 0016.gif

 

και καπως ετσι κλεινουνε σπιτια - οικογενειες. :P

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις προτάσεις σας! Ο Blackstar Series One με εξέπληξε θετικότατα (όχι ότι περίμενα κάτι λιγότερο από την Blackstar!)

 

Κατά τα άλλα απέκλισα εντελώς τις Marshall, Peavey και Bugera λόγω του ήχου τους (εκτός του JSX που δεν ακούγεται και άσχημος στα βίντεο...). Εκτός του παραπάνω Blackstar ενδιαφέρομαι πάρα πολύ για κάτι Carvin που πέτυχα (συγκεκριμένα τον VL100 και τον V3) που με εξέπληξαν με τα απίστευτα καθαρά τους. Επίσης έχουν και οι 2 διακόπτη που ρίχνει τα Watt αποσυνδέοντας 2 λάμπες ενώ ο V3 είναι και απίστευτα ευέλικτος. Μάλιστα τους έχω βρει στη Γερμανική αντιπροσωπεία σε πολύ καλές τιμές (1099€ ο καθένας, ο V3 είναι σε κατάσταση demo).

Θα παραθέσω εδώ μερικά κλιπς για να καταλάβετε:

GEAR CHAT: Carvin VL100 Legacy by Steve Vai

Carvin VL100

Carvin V3 (τι θεϊκά καθαρά!!!)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για να πώ την αλήθεια.... ::) θα καταλείξουμε όλοι στο τέλος μετα απο αρκετό "gus" και παίξιμο σε κανά Μarshallάκο για τα βρώμικα και κανά Fenderάκο για τα καθαρά.And that's the end of it...Ι think! :P

 

 

 

+10000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Carvin δεν νομιζω να τον εχει κάποιο μαγαζι εδω. που θα τον δοκιμάσεις ?

Μην βασίζεσαι μόνο σε ότι ακούς στο Youtube ειδικά όταν πρόκειτε να δώσεις τόσα λεφτά.

Εγώ ας πούμε μπορεί να έχω τον V3 και να είμαι τελείως αμπαλος και να στον ρυθμίσω έτσι ωστε να βγάλει ένα καθαρό ήχο χάλια και να το ανεβάσω σαν Demo στο Utube. Εσυ θα τον απορίψεις μόνο για αυτόν το λόγο? Πρέπει οπωσδήποτε να δοκίμάσεις τους ενισχυτές που σε ενδιαφέρουν. Ο Blackstar S100 που σου προτείνανε και άλλοι πιο πάνω είναι όντως καταπληκτική επιλογή και με built in Attenuator και με τα παντα όλα και επιβάλεται να πας μια βόλτα μέχρι τον Tρίμη στην αρχή της Χαριλαου Τρικουπη και να τον δοκιμάσεις. (Αν έχει και τον Blackstar HT100 δοκίμασε και αυτον)

 

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον σαβατο πρωι ημουν στον τριμη και ακουσα... blackstar s1 100, ht5 και ht20

Ο Blackstar s1 100 ειχε τα πιο ομορφα καθαρα που εχω ακουσει ever! Αλλα.....δεν υπαρχει γκαζι σε αυτον τον ενισχυτη...πραγματικα δεν το περιμενα...με λιγα λογια αν τα καθαρα του σου αρεσουν και δεν σε απασχολει το γκαζι βουρ για αυτον! Η δοκιμη εγινε με μια american deluxe strat.

 

Οσο για τους μικρους τα καθαρα απλα καλα και τα γκαζια τους παλι απλα καλα...δλδ νορμαλ τιποτα το τρομερο...

 

Οσο για τον blackstar ht100 τον εχει αλλα δεν τον εχει στο καταστημα αλλα εναν οροφο κατω απ'οτι καταλαβα στην αποθηκη και μου ειπε πως για να τον ακουσω θα πρεπει να εχω χρονο να τον φερει...οποτε καλυτερα παρε ενα τηλεφωνο πριν και πες του οτι πας για αυτον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πηγα τις προαλλες στον Νακα και δοκιμασα τον laney vh100r που μου προτινανε εδω απο το νοιζ... ειναι απο τις καλυτερες επιλογες στα λεφτα του... καπου στο 1000ρικο ειναι... τελεια καθαρα... πολλα μα πολλα γκαζια και made in uk... για τους βαρεμενους...

 

τσεκαρε τον ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Carvin δεν νομιζω να τον εχει κάποιο μαγαζι εδω. που θα τον δοκιμάσεις ?
Τον βρήκα στο site της Musica στο Παγκράτι. Πιστεύω να τον έχει στο μαγαζί οπότε όταν μπορέσω θα του ρίξω ένα τηλέφωνο ;)

 

Όσον αφορά τον Series 1 έκανα τη βλακεία και πρώτα είδα τα βίντεό του και μετά την τιμή του... Τα 1300€+ μου φαίνονται λίγο πολλά γι' αυτά που δίνει... Ο HT100 όμως είναι κορυφαίος και θα τον τσεκάρω από κοντά 100% πρωτού πάρω οτιδήποτε!! Είναι και πολύ φθηνός και πολύ καλός (βάσει YouTube πάντα...)

 

Ο Laney είναι κι αυτός εξαιρετικός (αν και δεν πολυπάω τη... βρεταννίλα, μου αρέσει πάρα πολύ) και θα περάσει κι αυτός σίγουρη δοκιμούλα.

 

Τώρα για το θέμα watt που άνοιξε ο φίλος Wargasm, είναι μια πολύ πονεμένη ιστορία... Άσε δε που ακούω συνεχώς αρνητικά σχόλια για τα διάφορα attenuators. Μάλλον θα επιστρατευτεί η παλιά καλή (?) λύση του βάλε-βγάλε τελικών λυχνιών για να παίζω στο σπίτι... Αλλιώς υπάρχουν και οι Carvin! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου