Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Λαμπάτου Ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα παιδιά και από εμένα. Κατατοπιστικότατο το θέμα για αυτούς που "ζαχαρώνουν" την μετάβαση σε ένα λαμπάτο ενισχυτή. Επειδή είμαι στην ίδια κατηγορία, ναι μεν είδα και άκουσα τα παρατεθέντα βιντεάκια, απλώς αναρωτιέμαι εάν στην εν λόγω κατηγορία ενισχυτών θα μπορούσε να συμπεριληφθεί και κάποιος από την ομάδα "Koch", οι οποίοι πολλές φορές έχουν γίνει στο noiz αντικείμενο διθυραμβικών σχολίων, ιδίως σε ό,τι αφορά τα καθαρά τους, αλλά και τα βρώμικά τους.

 

Θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις σας εν σχέσει και με την προσθήκη στα συγκrιτικά και κάποιου από τους Koch. 

Κeep on bluesing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Xμμμ;Κοίτα και σε Blackstar άμα σ'αρέσει ο Marshall (EL-34) ήχος!Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο και πιό καλός απο τον Peavey.

 

Κεφαλές:

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_studio_20_head.htm O οικονομικός

 

http://www.thomann.de/gr/blackstar_ht_stage_100_venue_head.htm Ο ζόρικος

 

*θα τους βρείς και σε combo.

 

Αλλά για να πώ την αλήθεια.... ::) θα καταλείξουμε όλοι στο τέλος μετα απο αρκετό "gus" και παίξιμο σε κανά Μarshallάκο για τα βρώμικα και κανά Fenderάκο για τα καθαρά.And that's the end of it...Ι think! :P

 

 

 

+1000

κ εγω τους προτεινω ανεπιφυλακτα

και το καλο σε αυτους τους ενισχυτες ειναι οτι έχουν πολυ ωραία features που κ τωρα να μην τα χρειαστείς στο μελλον σιγουρα θα αξιοποιηθουν

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά για να πώ την αλήθεια.... Roll Eyes θα καταλείξουμε όλοι στο τέλος μετα απο αρκετό "gus" και παίξιμο σε κανά Μarshallάκο για τα βρώμικα και κανά Fenderάκο για τα καθαρά.And that's the end of it...Ι think! Tongue

Διαφωνώ (κάθετα/οριζόντια όπως θες :P)! Οι Marshall δεν μου αρέσουν στο βρώμικό τους! Προτιμώ Blackstar, Laney, Carvin, Diezel, Diamond, Traynor κ.α. anytime σε σύγκριση με τους Marshall! Τα καθαρά των Fender είναι όντως εκπληκτικά αλλά υπάρχουν εξαίρετοι (κι ακριβοί, βέβαια) ενισχυτές με εξαιρετικά καθαρά που με αποστομώνουν με το χωσιμό τους όταν τους πιέσεις. Π.χ. οι Carvin που παρέθεσα έχουν ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ καθαρά και τρομερή παραμόρφωση στα δικά μου αυτιά...

 

Anyway, γούστα είναι αυτά!

 

Για έναν φίλο που ανέφερε την Koch θα την τσεκάρω λίαν συντόμως και θα δούμε... Άντε να βρω και λίγο χρόνο να δοκιμάσω και κανέναν ενισχυτή, να έχω μια πιο σωστή άποψη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου