Προς το περιεχόμενο

Η Δικη μου καρδια - νεο τραγουδι


Spiros Mavromatis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

τα βιολια ειναι "φτηνα" διοτι ειναι του yamaha.

τα pads και τα πιανα ειναι απο plugins.

rockman : συγκεκριμενο και στενο , ναι ... γνωριμο και αχορταγο κατα τη γνωμη μου.

, για τους 80ακηδες.. ;D

Που κολλάει το τι είναι απο που... ελπίζω να μας το λες πληροφοριακά. Οι επιλογές ήταν συνειδητές, έτσι δεν είναι; κι όχι από ανάγκη... Είτε από Yamaha είτε από Garitan.

Περι ορέξεως... ότι γουστάρει ο καθείς. Όπως rockman π.χ.  ;)

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λοιπόν σήμερα το έπαιξα σε λίστα μεσημεριανή και "τσίμπησε" κόσμος.

Θέλω να το βάλω και σε βραδυνή αλλά θέλω και μερικά στοιχεία παραπάνω (με πμ).

Η φωνή δεν με τρέλλανε κιόλας αν και το παληκάρι δεν το είπε άσχημα το τραγουδάκι, πάρα πολύ καλά το είπε όμως σίγουρα μια φίρμα θα το απογείωνε.

Μια 80'ς κιθάρα που να παίζει μετά την εισαγωγή με την ακουστική ένα ριφάκι με τον σκοπό του ρεφρέν πρίν μπεί ο τραγουδιστής και ξανά στο τέλος να κλείνει το τραγούδι το σκέφτηκες ίσως ?

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yameth :

 

οι επιλογες ηταν συνειδητα-αναγκαστικες διοτι δεν διαθετω αλλα software instruments ,

πλην του garritan και του wavestation.

το τελευταιο ειναι πολυ πολυπλοκο για μενα που δεν ειμαι γνωστης , και δεν ξερω τι να πειραξω ωστε να κανω εναν ηχο οπως τον θελω.

ισως στο μελλον ψαχτω για καποιο hardware synth ωστε να χρησιμοποιω τους ηχους του...

 

studio54GR :

 

αγαπητε φιλε εχεις π.μ.

αυτο που λες μου ειχε περασει απο το μυαλο , αλλα δεν ηθελα να ακουστει πολυ "ηλεκτρικο".....

 

 

 

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έβαλα το τραγούδι και το ακούσαμε όλοι μαζί (η μπάντα των Rock-Καπή) και θέλω να σου πώ τις απόψεις τους μιά που είναι όλοι τους πολύ καλοί μουσικοί.

Κατ΄ αρχήν σε όλους άρεσε πάρα πολύ η σύνθεση, τα φωνητικά αλλά οι κιθάρες.

Τα τύμπανα θέλουν λίγο χέρι ανθρώπινο, όπως και από το μπάσο που περιμένεις λίγο παραπάνο όγκο για να βάλει νεύρο το τραγούδι πράγμα που μπορείς να το πετύχεις και με λίγο drive στο ρεφρέν του τραγουδιού (χαμηλά σε όχι πολύ μεγάλη ένταση, ίσα να γεμίσει λίγο) Ό ήχος είναι ακριβώς αυτά που ακούμε σήμερα.

Πλάκα πλάκα σουξέ λέμε.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου