Προς το περιεχόμενο

clavinova clp 220 vs Korg c340 Παρακαλώ την γνώμη σας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά γεια χαρά

Bλέπω ένα μεταχειρισμένο clavinova clp 220 και ένα Korg c340 ( και τα δύο περίπου στην ίδια τιμή ), για την κόρη μου που ξεκινάει πιάνο.

 

Ποιό να προτιμίσω ;

 

Ποιά τιμή θεωρείτε εσείς λογική;

 

Θέλω την γνώμη σας αναφορικά με την αίσθηση του πληκτρολογίου και την ποιότητα του ήχου.

Με ενδιαφέρει για να καλύψω τα 5 πρώτα χρόνια ( παιδιού θέλοντος και θεού επιτέποντος ) σπουδών, μετά βλέπουμε

 

Σας ευχαριστώ πολύ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο που ξερω γι'αυτα τα 2 ειναι...τιποτα.

 

Εχω απο μικρος ομως το Clavinova CLP 121. Καλο πληκτρο, ικανοποιητικος ηχος, πολυ καλα ηχεια.

 

Πηγα μεχρι ανωτερα με αυτο, αν και επειδη ημουν σε μουσικο σχολειο, παντα επαιζα τα κομματια και σε κανονικο πιανο στο σχολειο.

 

Πιστευω οτι μπορει να τη συνοδευσει για περισσοτερα χρονια ενα παρομοιο οργανο, αρκει απο καποιο σημειο κι επειτα να εχει συχνη επαφη και με φυσικο οργανο, γιατι εχει αλλη συμπεριφορα στον ηχο. Και μαλιστα τη σωστη συμπεριφορα.

 

Θα ελεγα πως δε χρειαζεται να ψειριζεις τοσο τετοιες λεπτομερειες. :)

 

Μακαρι να της αρεσει της μικρης, ειναι μεγαλο πραμα να ξερεις να παιζεις μουσικη :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου