Προς το περιεχόμενο

Ποια Gibson les paul standard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα την αγορασω απο τον αρη για ΜΕΝΑ  ;D

 

παντως ειλικρινα δεν με βλεπω να παιρνω καινουργια κιθαρα ποτε ξανα... συνεχεια κοιταω το παταρι του μαρκου μπας και βρω καμια 1960 reissue που να μου κανει κλικ... οι τιμες ειναι πολυ καλες τελευταια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σκέφτομαι να δοκιμάσω καινούριες γιατί δεν είναι εύκολο αλλά ούτε και τίμιο να πηγαίνω στο σπίτι του κάθε πωλητή να τρώω τον χρόνο του και μετά να του λέω... Σε ευχαριστώ φίλε μου... Τα λέμε... Θα δοκιμάσω στα μαγαζιά τις καινούριες και αυτή που θα με ικανόνόςοιδι θα την ψάξω σε μεταχ. Είτε από εδώ στο νοιζ είτε από ebay.

 

Επισης επειδη τεθηκε παραπανω , αν θελετε προτεινετε μου και καμια στουντιο που να αξιζει να παω να την δοκιμασω... μπηκα στον θωμα και ειδα πολλα μοντελα στουντιο... σημειωτεων οτι εχω ηδη μια επιφων στανταρντ λες πολ... το λεω ωστε να μου προτεινεται καποια στουντιο που να ειναι σαφως καλυτερη...

 

προς τα παρον εχω συνοψησει οτι πρεπει να δοκιμασω

 

στανταρντ του 2008-τραντισιοναλ του 2010- την vos - και παει λεγοντας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομενως μια lp studio με (λιγη τυχη) και με αλλαγη μαγνητων να σε καλυπτε εφοσον εμπαινες σε διαδικασια να αλλαξεις τους μαγνητες, βεβαια αυτο το γνωριζουν οι πιο "ψημενοι" με lp.... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεχομενως μια lp studio με (λιγη τυχη) και με αλλαγη μαγνητων να σε καλυπτε εφοσον εμπαινες σε διαδικασια να αλλαξεις τους μαγνητες, βεβαια αυτο το γνωριζουν οι πιο "ψημενοι" με lp.... :)

 

θα προτιμουσα να μην αλλαξω μαγνητες... καλυτερα να παρω αυτο που μου κανει εξ αρχης παρα να αλλαζω μαγνητεσ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει αυτη η κιθαρα που θες σε εργοστασιακη μορφη . γινε διασημος , υπεγραψε endorsment και βαλε την gibson να σου φτιαξει αυτη που θες.

Μεχρι τοτε , παρε μια απλη lp ( σαμπως θα καταλαβεις και την διαφορα με οποιαδηποτε αλλη lp) και τελειωσε το θεμα.

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπαρχει αυτη η κιθαρα που θες σε εργοστασιακη μορφη . γινε διασημος , υπεγραψε endorsment και βαλε την gibson να σου φτιαξει αυτη που θες.

Μεχρι τοτε , παρε μια απλη lp ( σαμπως θα καταλαβεις και την διαφορα με οποιαδηποτε αλλη lp) και τελειωσε το θεμα.

 

εεεελλλλααα ρε ξεκουρδιστε εσενα παριμενα.... εσυ εχεις παντα τον τροπο να με βαζεις στην θεση μου... για παμε... τι απο αυτα που ζηταω δεν γινεται να εχω... γενικα μια lp εχω... απλα θελω μια καλυτερη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ειπα για το οτι δεν θα καταλαβεις δεν παει σε σενα.Παει και σε μενα και σε ολους μας που καθομαστε και το ξεφτυλλιζουμε.

 

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι εχεις κολλημα να την παρεις του κουτιου και να μην κανεις καμια αλλαγη.Σαν να μου λες οτι θα αγορασεις σπιτι και δεν θα αλλαξεις ουτε θεση στους καναπεδες.

 

Το πραγμα ειναι απλο.

Για να παρεις την καλυτερη ποιοτικα gibson πρεπει να πας στις VOS.Ενδ οφ ντισκασιον

2 πραγματα μετρανε στις lp

 

Α)να εχουν long tenon neck

Β)Nα ειναι οσο το δυνατον ελαφρυτερες ΧΩΡΙΣ να ειναι chambered.

 

Αυτα κοιτα και ασε τα pickguards

 

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

xmmm οκ... εκτος απο τις vos που ειναι καπως ακριβες και δεν ξερω αν θα βρω αυτο που ψαχνω... ποιες αλλες εχουν αυτα τα χαρακτηριστακα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε gibson κατω απο 2 χιλιαρο καμια. εκτος αμα βγει καποια στις αγγελιες.Οταν θα βγει , θα δεις που θα το ξεκαθαριζει ο πωλητης ( ο οποιος την αγορασε για αυτον τον λογο )

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρε tokai η carvin singlecut αφοβα. ανετα κοιτανε στα ισα τις R8 και R9 και με τα μισα και λεφτα

 

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου