Προς το περιεχόμενο

Ποια Gibson les paul standard ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε Άρη ή πολύ χρήμα έχεις ή δεν ξέρεις τι θέλεις. Κάθε εβδομάδα και κάτι διαφορετικό. Τουλάχιστον δείχνε μας τι αγοράζεις... :D :D :D

 

βασικα πριν 20 μερες λεγαμε για ενυσχητη και περιμενω καποια καλη ευκαιρια στο ebay  , αυριο θα παω να δοκιμασω και τον laney vh100r  και σκεφτομαι να πουλησω μια επιφων λες πολ στανταρντ και να παρω μια γκιμπσον... μονο αυτα...μετα θα σταματησω... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αυτα που ψαχνω ειναι

 

1) να εχει πικγκαρντ

2) να φαινονται τα νερα του μαονιου

3) οι μαγνητες να εχουν μεταλικα καπακια

 

 

 

τα νερά που βλέπεις μπροστά είναι κελεμπέκι σημειωτέον  :)

 

τώρα το pickguard και τα καπάκια (ή και άλλοι μαγνήτες) είναι το πιο εύκολο να μπουν

 

αν επιμένεις να διαλέξεις με βάση αν στη gibson ένα πρωί αποφασίσαν να βάλουν καπάκι στο συγκεκριμένο μοντελο δικαίωμα σου, αλλά είναι σα να διαλέγεις αμάξι με κριτήριο τα πατάκια :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα νερά που βλέπεις μπροστά είναι κελεμπέκι σημειωτέον  :)

 

τώρα το pickguard και τα καπάκια (ή και άλλοι μαγνήτες) είναι το πιο εύκολο να μπουν

 

αν επιμένεις να διαλέξεις με βάση αν στη gibson ένα πρωί αποφασίσαν να βάλουν καπάκι στο συγκεκριμένο μοντελο δικαίωμα σου, αλλά είναι σα να διαλέγεις αμάξι με κριτήριο τα πατάκια :)

 

οχι απλα μου αρεσει αισθητικα... και οταν εχεις σκοπο να δωσεις 1000-1500-2000 ευρω ( καινουρια η μεταχειρησμενη ) πρεπει να σε καλυπτει απο ολες τις πλερες... αισθητικη-ηχος-βαρος , τα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποσα δινεις και γιατι στανταρ?

 

γιατι νομιζω οτι ειναι καλες... μαλλον οι πιο καλες... αν δεν ειναι και υπαρχει καποια καλυτερη βασει των κρητιριων μου πειτε μου... τα χρηματα να ειναι γυρω στα 2000 αν μιλαμε για καινουρια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατι νομιζω οτι ειναι καλες... μαλλον οι πιο καλες... αν δεν ειναι και υπαρχει καποια καλυτερη βασει των κρητιριων μου πειτε μου... τα χρηματα να ειναι γυρω στα 2000 αν μιλαμε για καινουρια...

 

Xωρίς παρεξήγηση νομίζω οτί δεν ξέρεις τι θέλεις...Ίσως δεν είναι ακόμα ώρα να δώσεις τόσα λεφτά.

 

Ταπεινή συμβουλή:Αφιέρωσε λίγο χρόνο διαβάζοντας ότι μπορείς σχετικά με τις Gibson και μετά πήγαινε να δοκιμάσεις ότι μπορείς να βρεις σε μαγαζιά εδώ.

 

Εξαιρετικά μέρη,όπου μπορείς να μάθεις ΠΟΛΛΑ πράματα,είναι τα δύο καλύτερα forums του κόσμου:

 

www.mylespaul.com

 

www.lespaulforum.com

 

Καλό διάβασμα.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xωρίς παρεξήγηση νομίζω οτί δεν ξέρεις τι θέλεις...Ίσως δεν είναι ακόμα ώρα να δώσεις τόσα λεφτά.

 

 

 

γι αυτο και ρωταω για να μαθω... αν ειναι καποιος να κανει ερωτησεις και να ξερει τοτε τι νοημα εχει η ερωτηση...  εχω μια επιφων και νιωθω οτι ηρθε η ωρα να παρω μια γκιμπσον  . θες γιατι με χαλαει το χεντστοκ θες γιατι εχει καποια flaws τα οποια αναμενω απο μια γκιμπσον οτι δεν θα τα εχει ? ( που ειναι και ο κυριως λογος ουσιαστικα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ψαξε και αυτη.

http://www.thomann.de/gr/gibson_les_paul_traditional_lb.htm

 

Εχω την εντυπωση πως ειναι χειροποιητη(ας με διορθωσει καποιος),κατασκευαστικα intonation ψηλοτερο καπως απο τις συνηθησμενες και σιγουρα δε φορα BB. Καρακλασικο μοντελο και παρα παρα πολυ καλο.(δε ξερω και τι απαιτεις ηχητικα, αν και οι lp

Απ την αλλη τη λυση για στανταρ στην εδωσε ευστοχοστατα ο κος odis13. Μη ψαχνεις παρα περα.

'Η ΤΑΝ 'Η ΕΠΙ ΤΑΝ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου