Προς το περιεχόμενο

Αγορα ακουστικης/ηλεκτρακουστικης κιθαρας


JR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους θελω να μου προτεινεται μια πολυ καλη ακουστικη κιθαρα ή ηλεκτρακουστικη.Θελω να αγορασω μια και να την κρατησω οσο περισσοτερο γινεται.Ζητω την γνωμη σας διοτι μονο στις ηλεκτρικες εχω γνωση καλη για αγορα.Διαθετω κοντα στα 1200ευρω και αν ειναι πολυ καλη περιπτωση μπορω να τα αυξησω λιγο παραπανω.

Προτινεται οτι θελετε για να παω να τις δοκιμασω.Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε πρεπει να πεις και για τι χρήση και μουσικό είδος τη θέλεις :)

Την θελω και για σπιτι και μαλλον μπορει να χρησιμοποιηθει και σε λαιβ.Μουσικο ειδος σχεδον τα παντα.Εντεχνο ελληνικο,ροκ ελληνικο,λαικο,δημοτικα μεχρι και Annihilator(crystal ann).Σε κουφανα με το τελευταιο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες να παρεις μια ηλεκτρακουστικη καινουργια κοιταξε τις walden και τις tanglewood οπου δε θα σου βγει πανω απο 700-800..Βεβαια στη θεση σου,στις μερες μας θα στρεφομουνα σε αγορα μεταχειρισμενης..Πιστευω μπορει να βρεις διαμαντια σε αυτα τα χρηματα(π.χ. Martin,taylor,lakewood,larrivee e.t.c).Ψαξ'το παντως μπορεις να βρεις πολυ καλά οργανα σε αυτα τα χρήματα και γνώμη μου άκου παντα προτού αγορασεις...

bluessssss!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.Βεβαια στη θεση σου,στις μερες μας θα στρεφομουνα σε αγορα μεταχειρισμενης..Πιστευω μπορει να βρεις διαμαντια σε αυτα τα χρηματα(π.χ. Martin,taylor,lakewood,larrivee e.t.c).Ψαξ'το παντως μπορεις να βρεις πολυ καλά οργανα σε αυτα τα χρήματα και γνώμη μου άκου παντα προτού αγορασεις...

 

+1

Πάντως δεν υπάρχει κιθάρα που να τα κάνει όλα. Δεν έχει να κάνει με την μάρκα ,αλλά  κυρίως με το σχήμα της κιθάρας. Αυτό βέβαια είναι μεγάλη ιστορία...

Όσο για το Crystal Ann είναι ...κλασσική (νάιλον χορδές )

Ωχ... σε έβαλα στην πρίζα τώρα  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πειραζει θα το παιξω στην ακουστικη εγω αν τα καταφερω.

Και εγω σκεφτηκα να δαπανησω κοντα στα 1000 ευρω για καμια martin αμα βρω καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου