Προς το περιεχόμενο

Stavros Papadopoulos – Free as a Rock


Evilnye

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μια μερα πριν παρουσιαστω πηγα στο live του Lynch και αναμεσα στο crew αναγνωρισα τον Σταυρο απο τη φωτο του avatar του. Αφου συστηθηκαμε μου εκανε δωρο θητειας το cd του το οποιο και επαιξε στη διαπασον στο γυρισμο και ελιωσε μεσα στο θαλαμο του Κεντρου ;D!! Σταυρο ευχαριστω για τα τραγουδια και την ευγενεια και τη σταση σου!!

Hi!! I'm Paul from guitar world!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μερα πριν παρουσιαστω πηγα στο live του Lynch και αναμεσα στο crew αναγνωρισα τον Σταυρο απο τη φωτο του avatar του. Αφου συστηθηκαμε μου εκανε δωρο θητειας το cd του το οποιο και επαιξε στη διαπασον στο γυρισμο και ελιωσε μεσα στο θαλαμο του Κεντρου ;D!! Σταυρο ευχαριστω για τα τραγουδια και την ευγενεια και τη σταση σου!!

Φιλε Vietman,σου ευχομαι και παλι να χεις μια οσο το δυνατον και πιο ανωδυνη θητεια,

καλο κουραγιο,και ειθε το ροκ να σε συντροφευει στα στρατοπεδα που θα υπηρετησεις!

Να σαι καλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Εγώ παρέλαβα το Δίσκο του Σταύρου τη δευτέρα και σήμερα που τον άκουσα ολόκληρο έχω να πώ πως για μένα είναι ότι καλύτερο έχω ακούσει το τελευταίο καιρό. Ίσως επειδή δε μπορώ να διανοηθώ πως μία τέτοια δισκάρα την έχει γράψει μόνος του ένας άνθρωπος μόνο με το ταλέντο του και το μεράκι του. Θα μπορούσα να μιλάω για ώρες πραγματικά αλλά δε θα το κάνω εδώ και τώρα. Εδω και τώρα θα πώ ένα ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΣΤΑΥΡΟ μακάρι να δούμε σύντομα καινούργια σου δουλειά ΜΑΚΑΡΙ αυτή σου η δουλειά να φτάσει εκεί που της αξίζει να είσαι πάντα καλά να μας μαγεύεις με τις μουσικές σου και να μας δίνεις έμπνευση για τα καλύτερα δυνατά  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Νικο σ ευχαριστω απο καρδιας για το ενδιαφερον σου για τη δουλεια μου και για τα καλα σου λογια!

Να σαι καλα!

ROCK! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σταύρο συγχαρητηρία, τα πολλά λόγια είναι περιττά. Παίξιμο (η επιτομή του riff), τραγούδι, παραγωγή όλα εκπληκτικά. Η δουλειά σου είναι μάλλον διεθνούς επιπεδου. Και είς ανώτερα

(πόσο ανώτερα δηλαδή;  :D)

Εύχομαι πάντα να κάνεις αυτό που σου αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιωργο σ ευχαριστω για τα καλα σου λογια και την τιμη που μου εκανες να

ενδιαφερθεις για το CD.

Σου ευχομαι απο καρδιας ο,τι καλυτερο! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού λοιπόν εδώ και μια βδομάδα έχω κυριολεκτικά ΛΙΩΣΕΙ το album σου Σταύρο κι έχουν κατασταλλάξει μέσα μου κάποιες σκέψεις ,καιρός να πω κι εγώ δυο λόγια.

Πραγματικά νιώθω τυχερός που είμαι μέλος του noiz και μέσω του forum έμαθα για εσένα και το δίσκο σου.Στο υπογράφω πως θα ήμουν πολύ πιο φτωχός όσον αφορά τα hard rock ακούσματά μου εάν ΔΕΝ είχα ακούσει το δίσκο σου!Πραγματικά με έχουν ενθουσιάσει τόσα πολλά πράγματα σε αυτό το album που δεν μπαίνω καν στον κόπο να πω μου άρεσαν οι κιθάρες-η φωνή-η παραγωγή κλπ.Ό,τι και να πω θα είναι λίγο απλά να ξέρεις ότι το δίσκο σου τον ένιωσα 100% και μίλησε κατευθείαν στην ψυχή μου.Ήταν...διαπεραστικός ;)

Τέλος, δεν θα σου πω τα γνωστά "αν είχες γεννηθεί εκεί,αν δεν ήσουν Έλληνας,αν τα έγραφες πριν 15 χρόνια,αν ήσουν άγγελος της γης(ουπς,αυτό ήταν Καζούλης :P)" ,ωστόσο ΟΦΕΙΛΩ να σου πω πως ανεξάρτητα από χρονολογία ,χώρα κλπ το free as a rock είναι από τους αγαπημένους μου hard rock δίσκους,με τις υπερβολές του,με τις σολιές του,με τις παληκαριές του,με τα όλα του!

Αυτά από εμένα...

 

PS:Personal favorites: Sister of the devil,Wounded horse,Mama used to say,Never forever

 

Rock on

 

it's all about balance...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok.

Δε θα κρυψω το οτι ειναι εως και συγκινητικη για μενα αυτη η ανταποκριση στα τραγουδια μου απο ανθρωπους που δε γνωριζω,και φυσικα το οτι..

 

το δίσκο σου τον ένιωσα 100% και μίλησε κατευθείαν στην ψυχή μου.Ήταν...διαπεραστικός ;)

;)

 

Τα εχουμε πει,σ ευχαριστω και δημοσια. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες αργότερα...

Καλησπερα. Και εγω με την σειρα μου ειμαι ευτυχης που εχω αυτον τον δισκο στην δισκοθηκη μου. Τι να πω... Τα λογια σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι πλεονασμοι! Πολυ καλη παραγωγη , ομορφο εξωφυλλο. Οσον αφορα το περιεχομενο? Απλα καταπληκτικο . Αφου το ακουσα με επιμονη και υπομονη νομιζω πως τα τραγουδια δεν ειναι απλα για να γεμισουν το δισκο ειναι το καθενα μια μικρομεγαλη ιστορια που μπορω να πω οτι μου ταιριαζει. Αν το ακουγα χωρις να ξερω πως και τι δεν θα πηγαινε το μυαλο μου οτι ειναι γραμμενο σε home studio με arranging and programming απο τον ιδιο τον μουσικο που παιζει και τραγουδα τα παντα.

Οσο για την τιμη...ειναι νομιζω ακρως συμβολικη!

Προτεινω ανεπιφύλακτα να παρετε το CD διοτι δεν εχει καμια σχεση με αυτο που ακους στο Net. Κορυφαια κομματια Nothing to believe, Sister of the Devil, The reason why και αλλο ενα που εχει εισαγωγη με πιανο και τωρα δεν θυμαμαι τον τιτλο! :P

Μπραβο λοιπον ευχομαι να συνεχισετε δυναμικα και συντομα να ακουμε τα καινουργια τραγουδι! ;)

 

ΥΓ. Παω τωρα να γλυψω ενα Magnum γιατι γεμισε το τοπικ σαλια! ;D ;D ;D

 

We are the Sultans Of Swing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου