Προς το περιεχόμενο

Βασικό looper για μελέτη


ekim

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά κατ' αρχήν ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Τώρα μετά από αρκετό ψαχτήρι μάλλον κλείνω προς boss dd-7 επειδή είναι σχετικά φτηνό και έχει ηχογράφηση λούπας 40 δεύτερα με δυνατότητα overdub, επίσης είναι και delay που τέτοιο πεταλάκι δεν έχω και ήθελα να πάρω κάποια στιγμή. Δυστυχώς τα 40sec δεν είναι αρκετά αλλά δεν μπορείς να τα έχεις όλα. Ο λόγος που δεν κλείνω προς την ιδέα του dmilo είναι γιατί θα ήθελα πολύ απλό set up που να περιλαμβάνει μόνο κιθάρα, ενισχυτή και πετάλι.

grorig το LM3 LIVE MATE είναι πετάλι λούπερ στο στυλ του boss rc-2 και του jamman, δηλαδή συνδέεται άμεσα με ενισχυτή, γράφεις και μετά παίζεις από πάνω κατευθείαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

grorig το LM3 LIVE MATE είναι πετάλι λούπερ στο στυλ του boss rc-2 και του jamman, δηλαδή συνδέεται άμεσα με ενισχυτή, γράφεις και μετά παίζεις από πάνω κατευθείαν;

 

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι στο τρέχων μοντέλο,και είναι όπως αυτό που έχω,ΝΑΙ.

 

Και μάλιστα γράφει σε MP3 format,οπότε  σώζεις αν θες αυτά που γράφεις και στον υπολογιστή σου,συνδέοντας με απλό καλώδιο usb.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να δεις και κατά Line6 μεριά:

http://www.thomann.de/gr/line6_backtrack.htm στα 59€(+20€ μεταφορικά)

ή από Ελλάδα:

http://www.nakas.gr/ στα 90€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μάλιστα γράφει σε MP3 format,οπότε  σώζεις αν θες αυτά που γράφεις και στον υπολογιστή σου,συνδέοντας με απλό καλώδιο usb.

Τότε με τόσα λίγα χρήματα φαίνεται μια χαρά. Μάλλον επειδή είναι κινέζικο αλλά who cares.

 

hadgi το line6 έχει δυνατότητα να σου παίζει στον ενισχυτή backing track αυτά που έγραψες και ταυτόχρονα να παίζεις τα δικά σου από πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Line 6 JM4 Looper... ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου...

κι ανα βαριεσαι να λουπαρεις πανω στα δικα σου εχει και ενα σωρο real μουσικους που παιζουν για παρτη σου...

ψαξτο λιγο στο νετ... και αν θες να το δεις και να τ ακουσεις παρε τηλ...

(το εχω στις αγγελιες λογω περαιωσης...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Line 6 JM4 Looper... ο καλυτερος φιλος του ανθρωπου...

κι ανα βαριεσαι να λουπαρεις πανω στα δικα σου εχει και ενα σωρο real μουσικους που παιζουν για παρτη σου...

ψαξτο λιγο στο νετ... και αν θες να το δεις και να τ ακουσεις παρε τηλ...

(το εχω στις αγγελιες λογω περαιωσης...)

Όπως αυτό υπάρχουν και άλλα πολύ καλά loopers απλά εγώ θέλω κάτι πολύ απλό (όσο πιο απλό γίνεται) και φτηνό. Anyway, ευτυχώς από το παρόν thread έχω πάρει αρκετές ιδέες και υλικό για ψάξιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου