Προς το περιεχόμενο

Εξωτερική κάρτα ήχου για laptop


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ποιά εξωτερική κάρτα ήχου για laptop προτείνετε?

Θα διαθέσω περίπου 150-200 Ε. Να κάνει δουλειά όμως ,να μην είναι ερασιτεχνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως θα την χρησιμοποιήσεις?

Πόσες εισόδους θέλεις να έχει?

Μic ή Line?

Phantom power?

Usb ή Firewire?

Συχνότητα δειγματοληψίας?

Pc ή Mac?

Με ποιό πρόγραμμα σκοπεύεις να δουλέψεις? ( π.χ. το Pro Tools απαιτεί κάρτες συγκεκριμένων κατασκευαστών για να δουλέψει).

 

Μερικές από τις απαντήσεις που πρέπει να δώσεις προκειμένου να πάρεις σωστή βοήθεια και όχι γενικότητες του στύλ, "εγώ έχω την τάδε και είναι καλή"  ;)

 

Δώσε μας λοιπόν φίλε λίγες περισσότερες πληροφορίες ώστε να σου προτείνουμε κάτι που να σου κάνει την δουλειά σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την EMU 0202 έχω εγώ και μέχρι στιγμής κανένα πρόβλημα, εύκολη, απροβλημάτιστη, μικρή σε μέγεθος, όλα οκ..αφού θες 2 εισόδους οργάνων, κοίτα την 0404 ή την Fast Track Pro..

 

http://www.thomann.de/gr/maudio_fast_track_pro.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για την ΕΜU0202 σκέφτομαι.Δε πειράζει που έχει ένα line in.Αλήθεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις κιθάρα και μικρόφωνο στις 2 εισόδους που έχει ταυτόχρονα? Οχι ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για την ΕΜU0202 σκέφτομαι.Δε πειράζει που έχει ένα line in.Αλήθεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις κιθάρα και μικρόφωνο στις 2 εισόδους που έχει ταυτόχρονα? Οχι ε?

 

δεν έχω μικρόφωνο και δν ξέρω, αλλά φαντάζομαι πως μπορείς...έχεις π.χ. το reaper και έχεις ένα track με κιθάρα και ένα track με μικροφωνο τα οποία τα έχεις ενεργά ταυτόχρονα..το λέω αυτό γιατί έχω χρησιμοποιήσει και μία κάρτα tascam η οποία είχε 2 εισόδους για όργανα, και παίζαμε με ένα φίλο ταυτόχρονα(2 κιθάρες) μέσα από το nuendo με 2 ξεχωριστά tracks στα οποία είχαμε φορτώσει guitar rig!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για την ΕΜU0202 σκέφτομαι.Δε πειράζει που έχει ένα line in.Αλήθεια μπορείς να χρησιμοποιήσεις κιθάρα και μικρόφωνο στις 2 εισόδους που έχει ταυτόχρονα? Οχι ε?

 

Λογικά αυτό είναι θέμα DAW. Σε όλα τα Cubase μπορείς να επιλέξεις εγγραφή απο πολλές διαφορετικές εισόδους της κάρτας, ανεξάρτητα την κάθε μία σε κάθε τράκ  χωρίς περιορισμό.

Εγώ έχω ένα σετάπ με 32 τατυόχρονες εισόδους & εξόδους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου