Προς το περιεχόμενο

Λουστράρισμα tweed ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αποφάσισα να λουστράρω τον tweed ενισχυτή μου για τον λόγο που το κάνουν όσοι το κάνουν.Για προστασία του υφάσματος απο υγρά-βρωμιά και γρατζουνιές.

Σήμερα έκανα το πρώτο χέρι.Θα κάνω ακόμη ένα αύριο.Το θέμα είναι όμως ότι πήρα διάφανο βερνίκι για ξύλα.Πρός το παρών γίνεται καλός.Κάνει όμως τέτοιο είδος βερνικιού ή χρειάζετε κάτι ειδικό? Ο ενισχυτής θα γίνει κάπως έτσι.

2171000010_xl.thumb.jpg.ab4f8e1b79d75193838f2489915abaeb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πρώτη φορά διαβάζω να λουστράρει κανείς tweed ενισχυτή.

 

Λίγο αργά δεν ρωτάς; Ήδη έχεις περάσει το πρώτο χέρι...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη φορά διαβάζω να λουστράρει κανείς tweed ενισχυτή.

 

Λίγο αργά δεν ρωτάς; Ήδη έχεις περάσει το πρώτο χέρι...

 

ΟΛΟΙ οι original tweed ειχαν laquering.

 

κανε ενα google για "laquering tweed" για να δεις πως γινεται,οι original tweed fender ειχαν και amber χρωμα μεσα στο φινιρισμα.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αυτό πάντα με τους tweed.Αυτή τι στιγμή η fender μοστράρει και κάποιους bassman και αλλους παρόμοιους λουστραρισμένους σαν limited edition και καλά.Ναι ήδη το πρώτο το έκανα αλλά αν υπάρχει θέμα διορθώνεται γιατί θα γίνουν  άλλα 2 χέρια τελικά  απο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έψαξα λίγο το θέμα Superfunk αλλά όλα τα χρώματα που είδα ότι βάζουν είναι με Αμερικάνικα ονόματα και δε μπορώ να βγάλω άκρη.

 

Πχ.Bullseye Amber Shellac .Αντε βρες τι χρώμα είναι!Το μόνο που κατάλαβα είναι ότι είναι για ξύλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον...(δεν έχω ιδέα από ενισχυτές Fender) Αναρωτιέμαι αν εκτός από το αισθητικό και πρακτικό του θέματος,επηρεάζεται στον -όποιο βαθμό- και ο ήχος...

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον...(δεν έχω ιδέα από ενισχυτές Fender) Αναρωτιέμαι αν εκτός από το αισθητικό και πρακτικό του θέματος,επηρεάζεται στον -όποιο βαθμό- και ο ήχος...

 

Δε νομίζω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε νομίζω!

 

Όχι απαραιτήτως προς το κακό.

"And remember Carol, the last card is the Alien card. We are going to have to build space-based weapons against aliens and all of it is a lie"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω τη μαύρη αλήθεια μου φαίνεται οτι η επιρροή στον ήχο θα είναι αντίστοιχη αυτής που έχει το ζελέ στα μαλλιά ενός τραγουδιστή  ;D ;D ;D

 

Φαντάζεστε σκηνικό μεταξύ ηχολήπτη και τραγουδιστή σε live: "μη βάλεις απόψε Studio Line, ο χώρος είναι κλειστός και δεν σηκώνει άλλα μπάσσα. Αν έχεις βάλε Wella"  :D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου