Προς το περιεχόμενο

επισκευή ενισχυτή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. έχω ένα χαλασμένο laney ενισχυτή μπάσου και θέλω να τον επισκευάσω. Πού να τον πάω; Σε κάποιο μαγαζί με ηλεκτρονικά, σε κάποιο άλλο με μουσικά ήδη στο κέντρο ή οπουδήποτε αλλού ή πιο συγκεκριμένα στο ΝΑΚΑ από όπου τον πήρα; Ψάχνω ουσιαστικά για την καλύτερη και φτηνότερη λύση. Αν ξέρετε, βοηθήστε με, γιατί έχω κάτι στενότητες τελευταία.Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Πες μας ποιός ενισχυτής είναι, πριν πόσο καιρό τον αγόρασες (μπορεί να είναι ακόμα κάτω από την εγγύηση), το κόστος του, τι πρόβλημα έχει...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ενισχυτής είναι ο Laney HCM30B (Hardcore). Σίγουρα δεν είναι μέσα στην εγγύηση γιατί τον αγόρασα αρχές του 2004 Το πρόβλημα είναι ότι με όλα τα ποτενσιόμετρα στο 0 αυτός κάνει ένα περίεργο συνεχόμενο βουητό το οποίο ανα διαστήματα δυναμώνει και γίνεται ανυπόφορο. Φοβάμαι να τον ανοίξω μόνος μου και να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή καθάρισε μία τα ποτενσιόμετρα και αν συνεχίσει τότε βλέπεις...

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. έχω ένα χαλασμένο laney ενισχυτή μπάσου και θέλω να τον επισκευάσω. Πού να τον πάω; Σε κάποιο μαγαζί με ηλεκτρονικά, σε κάποιο άλλο με μουσικά ήδη στο κέντρο ή οπουδήποτε αλλού ή πιο συγκεκριμένα στο ΝΑΚΑ από όπου τον πήρα; Ψάχνω ουσιαστικά για την καλύτερη και φτηνότερη λύση. Αν ξέρετε, βοηθήστε με, γιατί έχω κάτι στενότητες τελευταία.Ευχαριστώ

 

Για Νάκα να ξέρεις ότι το service του είναι στην Παιανία Ν.Αττικής και το πας εσύ στους τεχνικούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αρχή καθάρισε μία τα ποτενσιόμετρα και αν συνεχίσει τότε βλέπεις...

 

Δηλαδή αφαιρείς το κουτί που περιλαμβάνει πλακέτα κλπ.

Πας στο πλησιέστερο κατάστημα που πουλά υλικά (χρώματα σιδηρικά ή ηλεκτρονικά) και αγοράζεις σπρέι λιπαντικό-καθαριστικό. π.χ WD40    ;)

Ψεκάζεις τα ποτενσιόμετρα (με λίγη ποσότητα  ;D  ) και δοκιμάζεις πάλι πως ακούγεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Αν τελικα χρειαστεις service για τον ενισχυτη σου,μια καλη λυση ειναι ο ταγγλης στο σταθμο ΗΣΑΠ αττικης!καποτε του χα αφησει ενα laney lc50 που μου κανε νερα και τον εκανε gigi!!

Αυτα απο εμενα!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αγοράζεις σπρέι λιπαντικό-καθαριστικό. π.χ WD40   

 

οχι WD-40 στα ποτενσιομετρα.

 

 

υπαρχουν ειδικα σπρευ γι' αυτη τη δουλεια.

 

WD-40 μονο σε σκοτωμενα ποτενσιομετρα που ειναι στα τελευταια τους...

 

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

οχι WD-40 στα ποτενσιομετρα.

υπαρχουν ειδικα σπρευ γι' αυτη τη δουλεια.

Κανονικά αντικατάσταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου