Προς το περιεχόμενο

Πειτε μου την γνωμη σας για αγορα Les Paul


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δίκιο έχεις ,αλλα τελικά γιατί ρώτησες απ τη στιγμή που ξέρεις ότι θα στη βγει ο κάθε πικραμένος σα και μένα  ;D ;D ;D

 

το τι θα επαιρνα ηταν σχεδον προαποφασισμενο...ειπα απλα να το θεσω σαν θεμα μιας και τα συγκεκριμενα μοντελα (αυτη την στιγμη τουλαχιστον) ειναι τα πιο ακριβα της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 119
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Δεν παίζω με το ταμπελάκι της τιμής, με τις κιθάρες παίζω φίλε μου. Θα δώσω όσο κάνει η κιθάρα που θέλω, όπως κάνει όλος ο κόσμος. Αν δεν έχω τα λεφτά και πρέπει να τα μαζέψω δε βγαίνω να λέω ότι είναι 50% μούφα η κιθάρα, βάζω το κεφάλι κάτω και παίρνω αυτό που θέλω.

Αν θα εδινες τοσα για μια κιθαρα,μαγκια σου.εγω θα προτιμισω να παρω 5 ιδιας ποιοτητας και αγνωστης εταιριας,και οχι ενος μεγαλου ονοματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι καλα που δεν βγηκε κανεις να σου πει να πας ωδειο πρωτα ..!  :P

 

Παντως προσφατα αγορασα μια κιθαρα φθηνη για σκαφος. Τις πρωτες μερες επιρεασμενος απο γνωμες αλλων οτι ''τι πηρες ρε και με τοσα λεφτα σκαφος δεν παιρνεις'' ακουγα την κιθαρα χαλια δεν μπορουσε ο οργανισμος μου να δεχτει τον ηχο της. Μετα απο καιρο ομως που ξεπερασα το κομπλεξ καταλαβα οτι η κιθαρα παιζει μια χαρα και ο υπευθυνος για το αποτελεσμα ειμαι εγω. Διοτι οταν εισαι προκατειλημενος για ενα οργανο παιζεις και προκατειλημενα και προφανως δεν σου ακουγεται σωστα καλα οπως θελετε πεστε το!

 

:)

Είστε μουσικός, θέλετε να βλέπετε χέρι??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τι θα επαιρνα ηταν σχεδον προαποφασισμενο...ειπα απλα να το θεσω σαν θεμα μιας και τα συγκεκριμενα μοντελα (αυτη την στιγμη τουλαχιστον) ειναι τα πιο ακριβα της.

 

ξέχασες την custom ;)

 

με αλλαγή μαγνητών....ξεφεύγειειειειειειειειει

HOME www.noiz.gr/index.php?action=media;sa=album;in=103

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:o :o :o

 

κοιτα ρε τι γινεται στο νοιζ :o

 

 

σε λιγο καιρο θα αρχισουμε να θαβουμε και τις φεντερ ;D

.o. /o. /o\ <o\ <o> \o/ εεεεε μακαρένα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πραγμα που με προβληματιζει ειναι το εξης:

 

Ποσους "γνωστους", σοβαρους, καταξιομενους κιθαριστες εχετε δει που παιζουν με Greco, Tokai, Edwards, κτλ κτλ και ποσους με Gibson?

 

Θα μου πειτε, η Gibson εχει το budget (και το ονομα) και μεσω της διαδικασιας marketing μπορει και "πειθει" καλλιτεχνες να χρησιμοποιουν τις κιθαρες της. Απο την αλλη ομως, καποιος κιθαριστας του βελληνεκους του Jimmy Page που δεν νομιζω πια να εχει και τοσο αναγκη την Gibson και οποιαδηποτε αλλη εταιρεια, γιατι επιλεγει να παιζει ακομα με Gibson? Το ιδιο ισχυει και για τον Gary Moore, για τον Peter Frampton, για, για, για...

 

Μην τα ισοπεδωνουμε ολα λοιπον και λεμε πως δεν ειναι καλες κιθαρες και πληρωνεις μονο το ονομα. Ειναι καλες και το εχουν αποδειξει. Απλα ειναι ακριβες. Οχι πως οι top of the line Tokai δεν ειναι ακριβες ομως ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου